Canan Kaftancıoğlu: 'İstanbul’da Seçimin Tekrarlanması İçin Hiçbir Neden Yok'

 > -

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İsmail Küçükkaya'nın sunduğu ve FOX TV'de yayınlanan "Çalar Saat" programında açıklamalarda bulundu ve "Bugün itibariyle mazbatanın alınmasında hiçbir engel yoktur" dedi. Kaftancıoğlu aradaki farkın neden azaldığını ise şöyle açıkladı: "Tercih mührünü ampul üzerine basmışlar ve ilk baktığınızda gerçekten görünmüyor. Yukarı kaldırarak, sağa ve sola çevrilerek bakıldı. Bu oylar geçerli sayıldığı için aradaki fark azalmıştır."

Ayrıca Kaftancıoğlu “İstanbul’da seçimin tekrarlanması için hiçbir neden olmadığını ifade etti.

Detaylara bakalım...

Kaftancıoğlu "aradaki fark 13 bin 785" dedi.

"Bugün itibariyle mazbatanın alınmasında hiçbir engel yoktur" ifadelerini kullananan Kaftancıoğlu, ayrıca seçimin tekrarını gerektirecek bir belge olmadığını söyledi.

Peki yeniden sayımda aradaki fark neden azaldı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bu soruyu şöyle yanıtladı:

"AKP'li vatandaşlarımıza şunu söylemek isterim. Neden hep AKP'ye çıkıyor? Kampanyalarını inceledik, "bas ampüle" diye kampanya yapılmış. Tercih ve evet mührünü ampul üzerine basmışlar ve ilk baktığınızda gerçekten görünmüyor. 

Şu anda yukarı kaldırarak, sağa çevrilerek bakılıyor. Bu oylar geçerli sayıldığı için aradaki fark azalmıştır. 

Mühür yüzde 25 dışarı taştığında geçersizdir. Yeniden sayımlarda baskıyla, muğlak yorumlarla geçerli hale getirilen oylar var. 

Örneğin oy pusulasında ufacık bir çizik olması geçersiz olması içim yeterlidir. Onlar da sandık kurullarının yetkisine dayanarak geçerli sayılmıştır. Aradaki fark bundan dolayı kapanıyor."

"Bizi paranoya ve hezeyan içinde bulunmakla suçluyorlardı. Seçim sonrasında kendi söyledikleri her şeyi çürüterek yorumlar yapıyorlar” 🎥

Kaftancıoğlu "Kaybetseydik bile sandıkta en ufak bir şaibe olduğuna dair soru işareti bırakmayacaktık" dedi ve seçim gecesi ellerinde ıslak imzalı tutanaklar olmasaydı, ortaya farklı bir tablo çıkacağını vurguladı.

İstanbul'da bu seçim tekrarlanır mı? 🎥

İstanbul halkı "Mega projelere değil hayatımı kolaylaştıracak kişiye oy veririm" dedi.

İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İmamoğlu hakkındaki "kıyıda, köşede kalmış aday" yorumunu hatırlattı ve sordu: "Bu nasıl oldu?"

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu bu soruya ise şu yanıtı verdi:

"Böyle olacağını biliyordum zaten. Biz İstanbul halkına nasıl bir aday istediğini sorduk. İstanbul halkı "Mega mega projelere değil hayatımı kolaylaştıracak kişiye oy veririm" dedi. Ekrem İmamoğlu samimi, ahlaklı, şeffaf bir yönetim sergileyecek. İlk başta eleştirildi ama tanınırlığının düşük olması mesele değil, kendini sahada doğru anlatması önemliydi. Karşıtlığı olmayan bir kişi Ekrem İmamoğlu. İmamoğlu'nun sahadaki muhteşem performansı, seçimi kazanacağına inanan bir örgüt ile başardık. Türkiye siyaseti adına çok büyük bir kazanım."

Maltepe'de 1.089 sandığın sayımı, gece saat 00:20 sularında tamamlanmıştı.

Maltepe'de Son Durum: Yeniden Oy Sayma İşlemi Tamamlandı - onedio.com
Maltepe'de Son Durum: Yeniden Oy Sayma İşlemi Tamamlandı - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir