Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutukluluğuna İtiraz Reddedildi

 > 
67PAYLAŞIM

Adana’da durdurulan MİT TIR’larıyla ilgili haber nedeniyle haklarında açılan soruşturma kapsamında  “Devletin gizli kalması gereken belgelerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme ve açıklama, üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” gerekçesiyle tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan ve dün bir üst mahkemeye gönderilen itiraz, reddedildi.

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti.

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutukluluğuna avukatları tarafından itiraz edilmişti.

İstanbul 7. Sulh Ceza hakimliğine sunulan üç cümlelik itiraz dilekçesinde “Biz üzerimize düşeni yapıyor ve Anayasa’ya, yasalara, AİHS’ne, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir” denilmişti.

Üst mahkemeye gönderilmişti

Bu itirazı değerlendiren İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, "İtiraza konu tutuklama kararında usul ve kanuna aykırı hiçbir yön bulunmadığı ve kararın yerinde olduğunu" belirterek itirazın reddine karar vermiş ve bir üst mahkeme olan İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne göndermişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir