Görüş Bildir

Büyük İkramiye Onlara Vurdu: Resmen Parayla Saadet Olmaz Sözünü Sonuna Kadar Kanıtlayan 13 Piyango Talihlisi

Haberler
> Büyük İkramiye Onlara Vurdu: Resmen Parayla Saadet Olmaz Sözünü Sonuna Kadar Kanıtlayan 13 Piyango Talihlisi

Gerçekten parayla saadet olmazmış...

Milli piyango... Hepimizin her yılbaşında hayalini kurduğumuz o büyük ikramiyeye giden yol...

Milli piyango... Hepimizin her yılbaşında hayalini kurduğumuz o büyük ikramiyeye giden yol...

Çoğumuz hayatımızda bir kere bile olsa bir bilet almış ve hayallere dalmıştır. Ah o para çıksa hepimizin yapacağı ne çok şey vardır.

Bir de bazılarımız vardır ki gerçekten talih kuşu onların başına konar ve büyük ikramiyeyi kazanırlar.

Bir de bazılarımız vardır ki gerçekten talih kuşu onların başına konar ve büyük ikramiyeyi kazanırlar.

Hatta tek başına direkt büyük ikramiyenin sahibi olurlar. Nerden baksanız büyük olaydır ama kazananların talihi pek de yaver gitmemiş hatta hayatları kabusa dönmüştür. İşte büyük ikramiye vursa vile para ile saadet olmadığını kanıtlayan vatandaşlarımız...

1. Ahmet Sarı

1. Ahmet Sarı

1964 yılında çeyrek biletine büyük ikramiye vuran Ahmet Sarı parayı bulunca ailesini unutmak yerine önce 6 çocuğunu evlendirdi, her birine ev düzdü. Sonra da lüks bir hayat yaşamaya başladı ve koyun ticaretine girdi. Ama ticarette çok iyi olmayacak ki çok geçmeden battı hatta kapısından boşanmak zorunda kaldı.

Son yıllarda kendisinin haberi de yapıldı çünkü batan Ahmet Sarı huzurevine sığınmış ve orda yaşıyordu...

2. Mehmet Sarıoğlu

2. Mehmet Sarıoğlu

Maalesef Mehmet Sarıoğlu'nun hikayesi Ahmet Sarı kadar iç açıcı değil hatta oldukça üzücü...

1977 yılında büyük ikramiyeyi kazanan Sarıoğlu ikramiyeyi Türkiye'nin farklı şehirlerinde 10 yıl yaşayarak harcamış. Sonrasında ise köyüne Denizli'ye dönmek zorunda kalan Sarıoğlu devletten yeşil kart almış ve bakıma muhtaç hale gelmiş. O zenginliğinden, ihtişamından eser kalmamış.

En son yaşadığı barakada soğuktan donarak hayatını kaybetti...

3. Orhan Ulusoy

3. Orhan Ulusoy

1984 yılının talihlisi Orhan Ulusoy'un maalesef fotoğrafı yok ama onun da pek iyi gitmeyen bir hikayesi var...

Biletine 7 milyon lira isabet eden Ulusoy zengin olmadan önce oto yedek parçaları ile ilgileniyor ve minibüsçülük yapıyordu. İkramiyeden sonra fasulye işine giren Ulusoy bunu 3 yıl içerisinde batırdı. Bu sırada işler iyice ters gitmeye başladı ve kızı bu duruma dayanamayıp evden kaçtı.

Toplamda 8 çocuğu olan Ulusoy piyangonun sefasını uzun yıllar süremedi hatta uzun süre de psikolojisini düzeltemedi.

4. Ayhan Yalçınkaya

4. Ayhan Yalçınkaya

2005'te büyük ikramiyeyi kazanan talihli Ayhan Yalçınkaya aslında memurmuş ama 10 milyon ikramiyeyi kazanınca hemen memurluktan istifa edip ticarete atılmış. Ama burada pek de başarılı olamamış...

Kazandığı para hızlıca tükenince yine kendini eski halinde bulan Yalçınkaya bir gazeteye verdiği röportajda piyango bileti aldığı için çok pişman olduğu söylemişti.

5. Ahmet Bayram

5. Ahmet Bayram

Milli piyangoyu kazanır kazanmaz ilk işi gidip peruk almak olan Ahmet Bayram'ın hikayesi de oldukça üzücü...

Uzun süredir işsiz olan Bayram'a 2005 yılında 1 milyar 250 bin TL çıktı. Sonra da İstanbul'a taşındı ve eşini de boşadı. O dönemde neredeyse parasının çoğunu pavyonlarda ve gece kulüplerinde harcamaya başladı. Hatta sonrasında gece kulübünde tanıştığı bir kadınla evlendi.

Ama işler pek yolunda gitmemeye başladı...

Ama işler pek yolunda gitmemeye başladı...

Ve Ahmet Bayram iyice borca saplandı ve elindeki gayrimenkulleri satmak istedi. Ama o dönemki eşi buna izin vermeyince borçlar iyice büyüdü, büyüdü ve büyüdü.

En sonunda bunalıma giren Bayram dayanamayıp intihar etti...

6. Nurettin Çınar

6. Nurettin Çınar

1990'da o dönemin parası ile 6 milyar kazanan Nurettin Çınar ikramiyeyi alır almaz yurt dışına gitti. Sonra da kendisine şehirlerarası otobüs firması kurdu ama ticaret yapamadı ve 1995 yılında firma battı. 

Sonrasında işsiz kalan Çınar piyangoyu hayatından tamamen çıkarttı, bir daha almadı.

7. Mustafa Savgan

7. Mustafa Savgan

1 kez değil, 2 kez değil tamı tamına 3 kez ikramiye kazanan Mustafa Savgan'ın hikayesi hem garip hem de üzücü...

İlk ikramiyesini kazandığında kapısından ayrılmak isteyen Savgan'ı eşi bırakmamış, bunun üzerine parası kapısına kalmasın diye çıkan parayı hemen harcamaya çalışmış ve harcamış da. 

Parasını tüketen Mustafa Savgan'ı eşi terk etmiş. O dönemde parası hiç kalmayan Savgan da bekçilik ve ayakkabı boyacılığı yapmaya başlamış.

Sonra 2 kere daha ikramiye kazanmış, kazandığı parayla da insanlara bilet almış ve onlara da ikramiye çıkmış...

Sonra 2 kere daha ikramiye kazanmış, kazandığı parayla da insanlara bilet almış ve onlara da ikramiye çıkmış...

Piyangodan gelen paranın hayırsız olduğunu düşünen Savgan 2 ikramiyeyi de olabildiğince hızlı bir şekilde harcamış, insanlara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmiş hatta insanlara bilet almış. Nereden baksanız aşırı şanslı olan Savgan'ın aldığı biletlere de ikramiye çıkmış.

Ama 2014 yılında yakalandığı kansere parasızlık yüzünden tedavi olamadığı için yenik düşen Savgan hayatını kaybetmiş...

8. Hayri Kaya

8. Hayri Kaya

Hayri Kara bu listenin en iyi niyetlilerinden biri olabilir. 2003 yılında büyük ikramiyeyi kazanan Kaya o dönemde çaycılık yapıyormuş. Büyük ikramiye isabet edince Kaya'nın akrabası, eşi, dostu herkes ona gelmiş ve yardım istemiş.

Kimseyi geri çeviremeyen Hayri Kaya parasını çok kısa sürede harcamış... Parası bitince yine kaldığı yerden devam eden Kaya çaycılık yapmaya devam ediyor.

9. Osman Kaplan

9. Osman Kaplan

2 defa büyük ikramiye kazanan Osman Kaplan çevresinde Milyarder Osman olarak anılıyor. Asıl işi marangozluk olan Kaplan ikramiyeyi kazanır kazanmaz eşini boşamış ve lükse dalmış. Lüks ev ve arabalar ile yaşayan Kaplan tüm parasını da çılgın gece hayatında bitirmiş.

Kazandığı tüm parayı bitirince borçlanıp hapse giren Kaplan'a hapisten çıkınca bir daha talih kuşu konmuş...

Kazandığı tüm parayı bitirince borçlanıp hapse giren Kaplan'a hapisten çıkınca bir daha talih kuşu konmuş...

Oradan çıkan parayı da 1 yıl içerisinde bitiren Kaplan sonrasında boşadığı eşine dönmüş. Şu anda hayatında değerli olan tek şey eşi. Ne diyelim umarız ki hatasını anlamış ve para konusunda dikkatli olmayı öğrenebilmiştir...

10. Kudret Şendil

10. Kudret Şendil

4 kere ikramiye kazanan Şendil dönüp dolaşıp yine tek odalı evine gelmiş.

İlk olarak 1978 yılında büyük ikramiyeyi kazanan Kudret Şendil tüm parasını gösterişli mekanlarda ve gece hayatında yemiş. Sonrasında kazandığı 3 ikramiyeyi de aynı şekilde tüketen Şendil asıl mesleği olan kağıt toplayıcılığına yeniden dönmüş.

Şu anda tek göz evinde mahallenin yardımları ve kağıt toplayıcılığından kazandığı para ile geçinmeye çalışıyor...

11. Fuat Özdemir

11. Fuat Özdemir

2004 yılında trilyoner olan Fuat Özdemir aslında hamallık yapıyordu. Büyük ikramiyeyi kazanınca 5 buçuk trilyonunu patronuna çaldırdı. Bu parayı almaya çalışırken de başka birinden yardım istedi ve onlara da para kaptırdı. Sonra da 2 kadın tarafından dolandırılan Özdemir, başka biri tarafından da araba kiralama yeri açacağız fikri ile dolandırıldı.

2015 yılında siroz teşhisi konan Özdemir tedavi olmayı reddedince 2017'de hayatını kaybetti. Özdemir'in vefatından sonra 2 çocuğu ile dul kalan eşi Özdemir'in hamal olarak kalmasını dilediğini söylemişti...

12. Yeşim Akyol

12. Yeşim Akyol

2003 yılında 2 milyon kazanna Yeşim Akyol'un ilk işi 8 yıllık kocasını boşamak oldu...

Mahkeme biletten çıkan ikramiyenin evlilik içerisinde edinilen para olduğu gerekçesi ile el konulmasına karar verdi. Yıllardır üzerinde tedbir bulunan ikramiye şu anda 6.5 milyon lira oldu ama Akyol parasını alamadı.

13. Salih Gümüşçay

13. Salih Gümüşçay

1989 yılında büyük ikramiyeyi kazanan Gümüşçay 1990 yılında hayatını kaybetti.

İkramiyeyi kazanır kazanmaz bir anda her yerden akrabası ve tanıdığı çıkan Gümüşçay'ı öldükten sonra bile rahat bırakmadılar. Akrabası olduğunu iddia eden kişiler sonrasında Gümüşçay'ın mezarını açtırarak DNA testi yaptırdı...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
113
41
27
16
14
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sinan Alagöz

r ile p nasıl karışır kafam ona takıldı kapısı kapısı kapısından kapıları kapılar

😂😂

Sedat Yılmaz

Parayla saadet olur, bunlar kullanmayı bilmemiş.

mls

erkekler karılarını zart diye boşayabilirken kadın boşayınca paraya el konması da ayrı bi ilginçlik. ayrıca her yere kapısı yazmışsnız karısı yerine ne kapıs... Devamını Gör

artuditu

Medeni kanun ile alakalı o.. 2002 yılına kadar Evlilikte kazanılan mallar kimin üstüne ise onun oluyordu.. 2002'de kanun değişti ve 2002 sonrası evlenenl... Devamını Gör