Büyük Beklentilerle Açılmıştı: Ankapark'ın Elektriği Borçları Yüzünden Kesildi

 > 
118PAYLAŞIM

Ankara'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan Ankapark eğlence merkezinin elektriği, işletmeci şirketin borçları ödeyememesi üzerine kesildi. 

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in aktardığı bilgiye göre, Ankapark'ın elektriği 2 ila 2.5 milyon TL arasındaki borcu nedeniyle kesildi ve çalışanlar evlerine gönderildi.

Başkent Elektrik ile görüşmeler sürüyor

İşletmeci şirket ile Başkent Elektrik arasında borcun ödenmesi konusunda görüşmeler sürüyor. İşletmeci şirketin yabancı menşeli bir gruba satılması konuşulurken gündeme gelen elektrik kesintisi, finansmanla ilgili yaşanan sorunları gözler önüne serdi.

Mansur Yavaş "maliyeti 750 milyon dolar" demişti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, batmakta olduğunu duyurduğu Ankapark'ın başkent belediyesine maliyetinin 750 milyon dolar olduğu açıklayarak "Bu para, belediyenin ailelere yaptığı yardımı 30 yıl boyunca karşılardı" demişti. Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilmeye başlandığı 2013 yılından beri Ankapark hakkında pek çok itiraz dile getirilmiş, yüksek maliyet tartışmaları ve defalarca sonuçlanamayan ihale süreçleri yaşanmıştı.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine kurulan ve ticari faaliyete geçebilmesi için yasal düzenleme yapılan Ankapark/Wonderland Eurasia, 'Avrupa'nın en büyük tema parkı' olma iddiasıyla 20 Mart 2019'da açılmıştı.

 Ankapark'ın ilk yıl yerli ve yabancı beş milyon turisti ağırlaması hedefleniyordu.

Eylül ayında Ankapark'ın işleten şirketin borçlarını ödeyemediği ve alacaklıların da haciz işlemi başlattığı aktarılmıştı:

İhaleyi Alan Firma Borçlarını Ödeyemedi: Gökçek'in Yaptırdığı Ankapark'a Haciz Geldi - onedio.com
İhaleyi Alan Firma Borçlarını Ödeyemedi: Gökçek'in Yaptırdığı Ankapark'a Haciz Geldi - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir