Bülent Turan'dan Macron Yorumu: 'Türkçe Tweet Attıran Adamın Adı Recep Tayyip Erdoğan'

 > 
1PAYLAŞIM

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Türkçe attığı tweet hakkında açıklama yaptı. Turan açıklamasında 'Fransa Cumhurbaşkanına Türkçe tweet attıran adamın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır' ifadelerini kullandı.

AKP Biga İlçesi 7. Olağan Kongresi’ne katılan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter'dan Türkçe mesaj paylaşımına değindi.

Macron için "Epeydir kendisini Napolyon olma rüyalarında görüyor" sözlerini sarf eden Turan şunları kaydetti:

"O kadar yanlış işlerden sonra, açıklamalardan sonra Türkçe tweet atmış. Demiş ki; ‘iletişime açığız, görüşmeye hazırız’. Ben de diyorum ki; Fransa Cumhurbaşkanına Türkçe tweet attıran adamın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz Cumhur İttifakı ile beraber o iddialara karşı dik durmasaydık bugün bırakın ilişki kuralım, Türkçe tweet atalım demeyi tam aksine, Doğu Akdeniz’e çıkamayan, Ege’ye burnunu sokamayan Karadeniz’de doğalgaz arayamayan bir döneme başlamış olurduk. Asla geri adım atmadık. Her zaman, ‘biz oyuz, biz buyuz diyenler’ bir mesele olduğunda ‘hepimiz şuyuz, buyuz’ diyen o malum siyasi partiler, aslında bu dönemde ‘Hepimiz Erdoğan’ız’ deselerdi, Türkiye çok daha uluslararası alanda kendini ortaya koyan bir tarzı geliştirmiş olurdu. Ama bunu yapmadılar."

Macron bügün Türkçe bir tweet atmıştı📌

Macron'dan Türkçe Tweet: 'Türkiye'ye Net Çağrıda Bulunduk, Görünüşe Göre İşitilmiş' - onedio.com
Macron'dan Türkçe Tweet: 'Türkiye'ye Net Çağrıda Bulunduk, Görünüşe Göre İşitilmiş' - onedio.com

Macron tweetinde "Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik, iyi niyetli, naiflik olmaksınızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu'nun da çağrısı, görünüşe göre de işitilmiş, ilerleyelim" ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir