Bulanlar Arayanlardır: Partner Bulma Sitelerinde Karşılaşacağınız 13 Erkek Tipi

-

Modern hayatın içerisinde, iş güç telaşesinde yeni insanlarla tanışmak zor. Hele belli bir yaştan sonra, okulu bitirip, işi gücü oturttuktan sonra daha da zor! İşte bu yüzden dünya genelinde sevgili bulma siteleri ve uygulamaları adeta çılgınlık derecesinde talep görüyor. Çünkü herkes aşk arıyor... Kimileri kısa süreli, kimileri uzun sürelik aşklar. Kimileri tek gecelik, kimileri ise geleneksel... Bir arayış var!

Bu arayışa girmeden önce karşılaşacağınız belli başlı erkek tiplerini sizler için derledik.

1. Muhtelemen ayak fetişi sahibi, tuhaf istekleri olan sapık erkek!

Her partner bulma sitesinin olmazsa olmazıdır. Muhtemelen siteyi ya da uygulamayı kullanmaya başladığınız zaman size gönderilen ilk mesaj bir sapık erkekten olacaktır. Bazen "sahibe" arar, bazen dayak yemek ister, bazen ayaklara oje sürmek gibi isteklerini dile getirir. İlgilenmiyorsanız kurtulmanın tek yolu engeli basmaktır.

2. Dünyadaki varoluşunu bir insan olarak değil, bir araba olarak gören; Transformers ruhlu erkek!

Bu tiplerin profilinde birkaç otomobil fotoğrafı bulunur. Belki o arabalardan birinin içinde kendisi de vardır, lakin bilemeyiz. İlk fark edilen ve muhtemelen tek özelliği arabaları çok çok çok sevdiğidir. 

Kelime dağarcıkları pek geniş olmadığı için (sonuçta o bir araba, çok şey beklemeyin) birkaç mesajlaşmadan sonra sıkılırsınız.

3. İnsanlardan ve bilhassa kadınlardan nefret eden, arkadaş bulma sitesinde ne aradığını anlayamadığınız somurtkan erkek...

"Kezbanlardan" yakınır, Türk kızlarından nefret eder, genel olarak kadınların paraya gittiklerini, para için her şeyi yapacaklarını savunur. Profiline "Kadınlara mı gidiyorsun, kırbacını unutma" gibi özlü sözler yazar. Fakat gelin görün ki, kendisi kadın bir birey ile sevgili olmak için bir sitede vakit harcamaktadır.

Nefret edilmek istemiyorsanız uzak durmanız gereken kategoridedir.

4. Cebinde muhtemelen tek taş yüzük taşıyan, evlenmeye aşırı meraklı Romeo ruhlu erkek...

Daha ilk mesajında size aşkını ilan eden bu erkek, sizi daha görmeden  mükemmel sevgili, ruh eşi, can yoldaşı olacağınızdan emindir. Israrcı olur, kendini acındırır. Daha gerçekçi bireylere yönelmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

5. Onu iyileştirecek şefkatli bir kucak arayışında, kaybeden, efkarlı erkek...

Biz diyelim Bukowski, siz deyin Nejat İşler... Bu erkek birey de "kaybeden" ekolünün klonlarından biridir. Siyah beyaz profil fotoğrafıyla, hayatına girecek olan insanın onu mutsuzluk girdabından çekip almasını bekler, lakin öncelikle onun kadar "derin" olduğunuzdan emin olmalıdır. Onun kadar derin olmak ise onun ne kadar "özel" biri olduğunu anlamanızdan geçer.

Kendisi bir kaybeden olmasına rağmen, kendisi gibi kaybeden kadınlara ilgi duymaz. Gizli bir ruh emicidir. Sizi de mutsuz eder. Uzak durula!

6. Türlü ekstrem spor meraklısı, maceracı, enerjik erkek...

Bungee Jumping olsun, yamaç paraşütü olsun; her tür ekstrem sporu yaparken çekilmiş fotoğraflarıyla profilini donatmıştır. Ayağının yere değdiği nadir fotoğraflar ise Avrupa şehirlerinin meydanlarında, I ❤ Amsterdam yazısının önünde falan çekilmiştir. O sırada bile kolunu bacağını havaya kaldırıp, dilini falan çıkartan pozlar verir. Gerçek bir enerjiktir. Görüşme planlarını "1 hafta sonra Peru'dan döneceğim, 2 hafta sonra Nepal'e gitmeden önce görüşmeye ne dersin?" gibi cümlelerle yapar. 

Yorar, herkese gelmez.

7. Spor salonu aynasına hapsolmuş bir yansıma olarak hayatına devam eden vücut geliştirme bağımlısı erkek!

Profil fotoğrafında kaş göz yerine dilim dilim baklavalar mı var? İşte karşınızda kendisine aşık, boş vaktinin çoğunu eşiyle dostuyla değil dambıllarla geçiren KAS ADAM. Adeta bir sanat eseri gibi özen gösterdiği bedenine ayırdığı vaktin çokluğundan dolayı, mizah anlayışı ve kültürel birikimi pek gelişmemiştir. Lakin sadık ve disiplinli bir erkektir. Mükemmeliyetçi yapısıyla, bir ilişki durumunda sizi de disipline sokabilir. Lakin sıkıcıdır.

8. Atatürk!

Gerçek bir Atatürkçü olduğundan şüphemiz yoktur. Fakat kimliğinin geri kalanı gerçek bir sır yumağıdır.

"Bir insan neden partner bulma sitesine Atatürk fotoğrafı koyar yaa?!" diyip geçiniz.

9. İsmi yerine mesleğini kullanacak kadar işini seven erkek...

"Lawyer78" ya da "Engineer87" gibi rumuzlar kullanır. Profil fotoğrafı mutlaka mesleğini icra ederken çekilmiştir. Kendisini tanıtan ilk mesajda da kendisiyle ilgili ilk söyleyeceği şey mesleğidir.

"Mimarım. Tanışmak ister misin?"

10. Her fotoğrafına birden fazla zenginlik belirtisi sığdırabilen, zengin olduğundan asla şüphenizin olmaması gereken zengin erkek!

Araba direksiyonu üzerindeki amblem, direksiyonu tutan bileği saran o pahalı saat, arka planda gözüken janti, pahalı marka kıyafetler... Zengindir. Her fotoğrafına kendi suratını sığdıramasa bile zenginlik item'larını mutlaka sığdırır. Geçiniz.

11. Milyon tane kadınla çekilmiş fotoğraflar kullanan alemci erkek...

"Madem bu kadar alemcisin, bu sitede partner bulma peşinde ne yapıyorsun?" diye sorgulatır önce. Mutlaka locada billurları yaymış, etrafında birkaç güzel yabancı kadınla çekilmiş fotoğrafları vardır. Böylesine "çapkın" imajı çizmeye çalışan erkekleri çekici bulan kadın var mıdır bilmiyoruz fakat fotoğraftaki bir dekor olmak istemiyorsanız uzak durmanız gereken bir erkektir.

12. Pek çok ülkede yasal içki içebilme yaşını dahi doldurmamış sayılan, "ciddi ilişki" arayan bebek erkek...

Gençtir, çok gençtir... Sınıf arkadaşı Melis'e final notlarını sorarken dayanamayıp hoşlandığını itiraf etmesi onun hayrına olacaktır.

13. Ve mükemmel erkek!

Onu tanımlayan kelimeler, sıfatlar yazamayız buraya. Çünkü herkesin kendisine özeldir. Resmen "gönlünüze göre verilmiştir"!

Unutmayın ki; bulanlar, arayanlardır!

Mutluluğu aramaktan, mutlu olmak için çabalamaktan vazgeçmeyin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
halit-ipek

yorum yapayım da belki kız düşer

halit-ipek

olayı yanlış anlamış olabilirim

Gizli Kullanıcı

o zaman danss

aylin-akata

rengarenk

Gizli Kullanıcı

^-^

yasar-sonat

EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO o sitelerdeki erkek arkadaşların şansını azaltmamak için üye olmuyorum. EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO EGO

maskeliduygular

Ve aradığınızı gerçekten bulduğunuzdan emin olmadan hiçbir şey yapmayın! Çünkü arama sürecinde birçok yanlış insanla tanışabilirsiniz... Sonra siz de yanlış insan olup çıkarsınız, ne yaparız o zaman? :0

onur-isik1

entry nick uyumu :D

maskeliduygular

Tecrübe konuşuyor. :D

Başlıklar

KaşNejat İşlerSiyah Beyazaşk
Görüş Bildir