Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

-

1. Trabzon'da polise saldırı: 3 şehit

Trabzon'un Maçka ilçesinde yol güvenliğini sağlayan polise ormanlık alandan ateş açıldı. Çatışmanın 1 saat sürdüğü belirtiliyor. Saldırıda 3 polis memuru şehit oldu, 4 polis memuru ve bir sivil vatandaş yaralandı.

Haberin Tamamı İçin:

2. Darbe girişimi sonrası kamuda görevden almalar sürüyor

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kamudaki paralel yapılanmaya yönelik soruşturma ve görevden almalar sürüyor. Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri, Başbakanlık, MİT'in de aralarında bulunduğu birçok devlet kurumunda 25 binden fazla personel görevden alınmış oldu.

Haberin Tamamı İçin:

3. Liderler 15 Temmuz'un ardından ilk grup toplantılarında ne dedi?

Parti liderleri, 15 Temmuz cuma akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi ve Meclis'e atılan bombaların ardından ilk grup toplantılarını gerçekleştirdi.

Haberin Tamamı İçin:

4. TSK'dan 15 Temmuz sonrası ilk detaylı açıklama: ‘MİT'ten alınan istihbarat sonrası tedbir alındı’

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığı'ndan dünden bu yana beklenen detaylı açıklama yapıldı. Açıklamada cuma günü saat 16:00'da MİT'in verdiği bilginin karargahta değerlendirildiği, havadan ve karadan tedbir alındığı vurgulanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

5. Diyanet: 'Öldürülen darbecilere din hizmeti verilmeyecek'

Diyanet İşleri Başkanlığı, "TBMM başta olmak üzere kamu kurumları üzerine bomba yağdıran, acımasızca halka karşı silah kullanan ve bu sırada öldürülen darbecilere karşı sala, teçhiz, tekfin ve üzerlerine cenaze namazı kılınması gibi din hizmetleri verilmeyecektir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir