Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

27PAYLAŞIM

1. Nusaybin'de 1 Asker Şehit

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.

Haberin Tamamı İçin:

2. Davutoğlu: 'Kongre 22 Mayıs'ta, Aday Olmayacağım'

AK Parti MYK'yı toplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu 35 dakika süren toplantının ardından partisinin 22 Mayıs'ta olağanüstü kongre için toplanacağını açıkladı. 

Davutoğlu 'veda' konuşmasında MKYK'daki yetki devrine ilişkin 'Yola çıktığım arkadaşlarımızın benimle olup olmadığını bilmek isterim. Son MKYK’da ilk imzayı ben attım ama takip edilen yöntemi refik olmakla bağdaştıramadım. Bu anlamda hem refiklerin hem benim bir muhasebe yapması gerekiyordu' dedi. Mutabakatın olmadığı yerde aday olmayı düşünmediğini söyleyen Davutoğlu ayrıca 'Kimseye sitem, öfke, kırgınlık taşımıyorum. Hakkımı helal ediyorum' ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Türkiye Duman Altı: Sigara Tüketimi Arttı

Erkeklerde sigara içme oranı yüzde 39’dan yüzde 42’ye, kadınlarda ise yüzde 12’den yüzde 13’e çıktı. Ancak asıl tehlike gençlerde. 2003-2012 yılları karşılaştırıldığında 13-15 yaş okul öğrencilerinde sigara kullanımı yüzde 51, diğer tütün kullanımı yüzde 88 arttı.  Uzmanlar sigara tüketiminin yeniden artmaya başlamasında geçim sıkıntısı, tütün arzının kısıtlanamaması, talebi azaltıcı önlemlerin etkisini kaybetmesi gibi nedenlerin etkili olduğunu vurguluyor. Türkiye dünyada tütün tüketen ülkeler arasında yedinci sırada...

Haberin Tamamı İçin:

4. Kılıçdaroğlu: 'Davutoğlu 4 Mayıs Saray Darbesine Boyun Eğmiştir'

Davutoğlu'nun 'veda' konuşmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, "23 milyon kişinin iradesiyle koltuğa oturan Davutoğlu, bir kişinin iradesiyle koltuktan ayrılmak zorunda kalmıştır. Davutoğlu, 4 Mayıs saray darbesine boyun eğerek dikta yönetimine zemin hazırlamıştır" dedi ve ekledi: "Bir dikta yönetiminin yasal zeminini hazırlamak için ülkenin meşru başbakanına karşı 4 Mayıs saray darbesini yapanlar, CHP olduğu sürece asla amaçlarına ulaşamayacaklardır."

Haberin Tamamı İçin:

5. Bir Devir Kapandı: 'Romalı Perihan' Hayata Veda Etti

''Romalı Perihan'' olarak tanınan ve bir süredir özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren Perihan Benli dün gece hayatını kaybetti. Benli, 74 yaşındaydı.

Haberin Tamamı İçin:

Bonus | Bugün Hıdrellez! Peki Hıdrellezde Nasıl Dilek Dilenir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir