Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > -

1. Cizre'de 12 Yaşında Çocuk Vurularak Öldürüldü

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan, silahla başından vurularak öldürüldü. Görgü tanıkları Nihat Kazanhan'ın vurulduğu sırada bölgeden polis ekiplerinin geçtiğini söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberin Tamamı İçin:

2. Ve Charlie Hebdo Türkçe Yayımlandı

Cumhuriyet'e önce arama sonra koruma... Gazete Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun 16 sayfalık özel sayısından 4 sayfasını Türkçe yayımladı. Gece saatlerinde kamyonları matbaadan çıkarken durduran polis ekipleri 40 dakika süreyle arama yaptı. Savcılık, Charlie Hebdo kapak karikatürünün seçkide yer almadığı bilgisi üzerine engeli kaldırdı. Gece saatlerinde polis, gazete binası önünde önlem aldı. Gazeteye çıkan sokak ve caddeler kapatıldı; bina çevresine zırhlı araçlar ile Özel Harekat Timleri konuşlandırıldı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Rüşveti İhbar Edene Ödül

Başbakan Davutoğlu, 'Kamuda Şeffaflık' paketini açıkladı. Rüşveti ihbar eden memura ödül verilecek, mal bildirim zorunluluğu olanların sayısı artacak. Siyasi partiler de gelirlerini şeffaflaştıracak.

Haberin Tamamı İçin:

4. Yaşar Kemal Yoğun Bakımda

Yazar Yaşar Kemal, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kemal'in, yoğun bakım ünitesinde, solunum cihazına bağlı olarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

5. MİT TIR'larıyla İlgili Haberlere Yayın Yasağı Geldi, Twitter ve Facebook'a Engelleme Direkten Döndü

MİT'e ait TIR'ların durdurulmasına ilişkin tutanakların yayılmasının ardından mahkemeden jet engelleme kararı çıktı. Önlem olarak Twitter ve Facebook'un tümden kapatılması için de karar alındı ama Twitter'ın ilgili hesabı Türkiye'de dondurması, Facebook'un ise profil ve grup bazında kapatma uygulaması üzerine karar uygulanmadı. Belgelerin yüklendiği Google da mahkeme kararıyla belgelere erişime izin vermedi.

RTÜK, Adana 5. Sulh Ceza Hakimliğinin, Hatay'ın Kırıkhan ilçesi ve  Adana'da MİT'e ait araçların durdurulması ve aranması olayıyla ilgili yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü yayının yapılmasının yasaklanmasına karar verdiğini duyurdu.

Haberin Tamamı İçin:

6. Charlie Hebdo'nun Kapağına Yasak

Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısındaki Hazreti Muhammed karikatürünü yayımlayan Türkiye'deki internet sitelerinin ilgili sayfalarına erişim yasağı geldi. Diyarbakır'da 2'nci Sulh Ceza Hakimliği, avukat Ercan Ezgin'in talebi doğrultusunda Hazreti Muhammed'in karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisinin kapağını paylaşan 4 internet sitesine erişimin durdurulması kararı verdi.

Haberin Tamamı İçin:

7. Milli Eğitim'de Teşhir Skandalı

Diyarbakır Bağlar Milli Eğitim Müdürlüğü skandal bir uygulamaya imza attı. Bağlar Milli Eğitim Müdürlüğü polis tarafından kendisine bildirilen suça karışmış, cinsel istismara ve tecavüze uğramış 872 çocuğun listesini bütün kimlik bilgileri ve ev adresleriyle kurumun internet sitesinden yayımladı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Yemen El Kaidesi Charlie Hebdo Katliamını 'Resmen' Üstlendi

Fransa'yı sarsan Charlie Hebdo saldırısını El Kaide örgütünün Yemen kolu üstlendi. Reuters haber ajansının verdiği bilgiye göre bir video mesajı yayınlayan örgüt, Paris'teki dergi binasını basarak 12 çalışanını öldüren Said ve Şerif Kouachi kardeşlerin kendileri tarafından görevlendirildiğini duyurdu.

Haberin Tamamı İçin:

9. Kaz Dağları'nda Yüzlerce Antik Kent Yok Olacak

Koza Altın Şirketi, Kaz Dağlarında altın işletmeciliği için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Şirketin altın işletmeciliği yapacağı biri tamamen diğeri kısmen ormanlık olan alanda 1 tescilli arkeolojik SİT, 1 baraj ve 38 tümülüs var.

Haberin Tamamı İçin:

10. 12 Bin Metal İşçisi 29 Ocak’ta Grev Kararı Aldı

Devrimci İsçi Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, Merkez Toplu Sözleşme Komisyonu’nun, metal patronlarının sendikası Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın isteğiyle dayattığı 3 yıllık sözleşmeye karşı 41 fabrikada 12.000 işçiyle grev kararı aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir