Bu Sezon Bitirileceği Açıklanan Fi'nin Finale Yaklaşırken Heyecanımızı Zirveye Çıkaran Son Bölümü

387PAYLAŞIM

Geçtiğimiz sezon ilk dijital dizilerimizden biri olarka yayına giren Fi, bu sezonda da Çi ile rekor üstüne rekor kırdı. Biz Pi'yi beklerken final yapacağı açıklanınca da şoka girdik. Ama bizim için erken de bitse, hepimizi epey sarsarak biteceği kesin. Sezon ortasında geldiğinde de bunu kanıtladı.

Fi'nin ikinci sezonu Çi, ağzımızı açık bırakan 6. bölümüyle yine gündem oldu. Biz de sizin için bölümü inceledik. Dikkat: SPOILER içerir!

Bölüm başlar başlamaz bir stalk çilesiyle karşı karşıya kaldık. Deniz'in kız arkadaşı Nilay, Duru tarafından stalklandı. Herhalde bu işlerde yeni ki hesabını bırakıp Can Manay'ın bunu görmesine sebep oldu.

Kim bu kadın, Duru neden stalkluyor diye delirip durmaması imkansız.

Can Manay tam bunun hesabını soracaktı ki, Özge'ye yapılanların hesabını sormaya gelen Sadık Murat Kolhan kapısını çaldı. İşte böyle altına psikomatikletirler adamı.

Sırf Can Manay delirsin diye Duru'yu duşta gözetlemiş gibi yapan SMK tam bir "dinsizin hakkında gelen imansız" değil mi?

Tam Can Manay'ı doğduğu güne pişman edecekti ki, Can'dan "Ne yaptığını biliyorum" atağı geldi. SMK'ın sırrı hala ondaydı. Duru duştan çıkmadan terk ettiler orayı.

Çünkü Sadık'ın intihar eden karısının bırakttığı kayıtta, bir otelin koridorunda işlenen çok büyük bir suçun, çok büyük bir sırrı vardı. Can tüm bunlara belge belge sahipti.

Bu sadece Sadık'ın değil, artık eski kayınpederinin de derdi oldu. Can Manay'ın elindeki kozu görünce bu üçlüden birileri ölmedikçe kimsenin huzurunun olmayacağı kesin.

Bu kadar karanlık dünya yeter! Nilay ve Deniz ilişkisi tam gaz devam ederken, buna maruz kalan herkes çıldırdı. Kazıklanmış hisseden Ece, kıskanan Duru ve bu kızın kim olduğunu anlayınca Duru'nun aklının Deniz'de kalmış olmasından şüphelenen Can Manay.

Nilay o kadar iyi kalpli, o kadar rahat, o kadar ilişkide konfor sağlayan bir insan ki; bu ateş çemberinde olmasına hiç gerek yok gerçekten.

Duru ve Deniz arasındaki nefret, yerini yavaş yavaş yakınlaşmaya bıraktı. Bunun adımı da Duru'nun vefasız annesinin Deniz'i aramasıyla atıldı.

"Eski sevgilin evlenmiş, niye evlenmiş?" diye de ex damadını aramak...

Ece ile annesi konusunda dertleşen, ona kalbini açan ve gerçek bir arkadaş bulduğunu düşünen Duru; Ada eziğinin sırf ezikliğine tüy dikmek adına Ece'nin Deniz'le yattığını söylemesiyle şok oldu. Minnoş ev kedisi OUT.

Duru'nun Ece'den intikam almak için plan yapacağından şüphelenen yok herhalde? Peki Can Manay'ın hiç planı yok mu? Duru ve Deniz'in küllerinden doğacağından korkup gösteriye çalıştıkları alanın her yerine kameralar yerleştirdi. Delirmiş!

Zaten Afife'yi kendisinin oynaması gereken Duru, Ece'yi çalıştırıyormuş gibi yapıp fesat 'arkadaş'ına çekim yaptırdı.

Ece'nin beceriksizce dans etmeye çalışması tüm sosyal medyada yayılınca da, beklenen Ece & Duru yüzleşmesi gerçekleşti. "Sen benim oğlumdun!" OUT, "Ben sana kalbimi açtım, sen Deniz'le yattın!" IN.

Üstelik bu kadarla da kalmadı, mobbinglere devam ederek Ece'yi çileden çıkardı. Herkesin önünde onun sinir krizi geçirip kendisine saldırmasını sağladı.

Herkes derken, Can Manay da tabii... Bu çekişmenin sebebinin Deniz'in Ece ile yatmasını öğrenen Can Manay daha da delirmez mi?

Ada'nın bu dedikoduyu verip Deniz'i zor duruma düşürmesi, artık Göksel'in gözünde bile çılgınca ezik bir kız olduğunu kanıtladı. Üstelik uyuşturucu bağımlısı olup bir de yakalanınca, Ada'dan bir süre kurtulduk diye düşündük...

Of nerde...

Ada'nın yaptığı Duru'yu çıldırttı ama anlayış timsali Nilay'ı teğet geçti. Yine de Deniz'in hala Duru'ya aşık olduğunu anlayan Nilay, sadece günü kurtardıklarının farkındaydı.

Aşklar aşklar... Bir aşk da Sadık Beyciğimizden Özge'ye. Uyurken izlediği, korumak için her şeyi yapacağı Özge'yle bir arada olduğu için o kadar mutlu oldu ki; otel odasını bırakıp burayı bir ev haline getirmeye başladı.

Sevdiği insanı kaybetme korkusu Sadık'ı fena çarpmıştı, sıra Can Manay'da. Üstelik tehlike karanlık adamlardan değil, hipster Deniz'den geldi. Kabuslarına giren bu olayın üzerine, Duru'nun da artık Can'ı istemediğini fark ettik.

Kızın kulağını ısırdığı için de olabilir...

O zaman izlemeye tam gaz devam. Programı iptal eden, tüm hayatını askıya alan Can, Duru'nun telefonda ona yalan söylediğini, sırf Deniz ve Nilay'ı gözetlemek için telefonu kapattığını görünce artık çıldırmaya iyice yaklaşmış oldu.

Nilay ise Duru'ya onun önemsiz olmadığını, Deniz'in her şeyi anlatacak kadar değer verdiğini hissettirip; o kadar olgun bir konuşma yaptı ki, Duru bile sesini çıkaramadı. Yine de gitti, sahne Deniz ve Duru'ya kaldı...

Ece meselesinden dolayı gerilen Deniz ve Duru ise, yüzleşti. Deniz'in zamanında Duru'yu korumaması, şimdi Ece'yi koruyacak diye müzikali mahvetmesi, üstüne üstlük onunla yatmasını masaya yatırınca iyice sohbeti koyulaştırmış oldular. Can'ın bu odada kamerasının olmayışı meraktan çatlattı diyebiliriz.

Tabii ki hayır.

Tüm bunlar olurken, Ada'nın Sadık'ın sağ kolunun kızı olduğunu unutmuyoruz. Ada'yı içeri aldırıp onu köşeye sıkıştırınca, Sadık'ın içerideki adamı ötülmüş ve cinayet görüntüleri elden gitmiş oldu.

Halbuki Sadık içeri soktuğu ve ex kayınpederinin sağ kolu haline gelen adama o kadar güveniyordu ki, Özge'ye bunu yapacağını bile söylemişti. Üstelik sonunda yakınlaşmışlardı!

Ama Özge'ye verdiği sözü tutamadı. Üstelik en güvendiği adamın da artık düşmanına çalıştığını bilmiyordu. O da kendi de dahil herkesi yakarak Özge'yi korumayı kafasına koydu; "Sen benim iyi bir adam olma ihtimalimsin Özge...".

Can ise yakılacağından habersiz, Duru'dan gözlerini alamıyordu. Ece müzikali bırakınca, Duru başrol oldu. Yetmedi, Ece'ye o kadar ağır şeyler söyledi ki...

Ece oradan çıkar çıkmaz bir kaza yaptı ve çok ağır yaralandı. Duru ilk kez Can ile beraber olduğundan beri nasıl bir karaktere büründüğünü fark etti.

Can'ın Duru'ya başrolü alışını kutlamak için Bilge'ye gönderdiği çiçeklerin arasında bir kamera vardı. Üstelik odaya Deniz girmişti. Olabilecek en güzel şekilde kendileriyle yüzleştiler.

Ama Deniz'in odaya girişinden Can'ın haberi yoktu, çünkü Bilge Eti'yi arayarak ondan yardım istemişti. İşlerin çığırından çıktığını ve Can'ın yine eski korkunç zamanlarına döneceğini anlayan Eti, onu kendine getirmeye çalıştı.

Artık Can Manay projesi bitmişti. Eti, kalemini kırdı. O sırada kamerada da birtakım cevizler kırıldı ama göremedi tabii.

Düşünmesi bile korkunç...

Kapı açık bir şekilde öpüşmeyi ve hasret gidermeyi abartan Duru ve Deniz, Can'ın gözünden kaçsalar da Bilge'ye yakalandılar.

Dijitalin dizisi sosyal medyanın da gündemindeydi tabii.

Bu bölümün her şeyden herkesten çok Sadık Murat Kolhan göz önündeydi galiba.

O minnakları Can Manay şömineye atmasa bari...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan-neslihan-koymen

Azra Kohen'den Nefret ediyorum ve onun kadar bu kadar bilmiş konuşanlardan!Bir röportajında GOT dizisi de kitabından çok farklı ve ikisi de güzel dediğini duymuştum.Şimdi dizi kitaplarından farklı işleniyor diye bitirme kararı almış.Keşke adını "Si" falan koyup uyarlama olmadan devam etseydi bu başarılı yapım!Çoook fazla konuşuyor kadın , bunları yüzüne söylesem aylarca susmadan cevap verir bana sanırım ama diziyi bitiriyorsun ya karşıma çıkma sakın!Para , kazanmak falan önemli değil benim için diyor bir de; hadi oradan bu dizi olmasaydı kaç satacaktı kitabın Allasen!Hainliğinden hasetliğinden bitiryuorsun diziyi kitabından iyi işlendiği için!

thebananastand

Bence kitap fazla zorlamaydı yani cümleler, betimlemeler, vermek istenilen mesajları uzatmak vb. Ama dizi bence gayet iyi gidiyordu özellikle serenay sarıkaya gerçekten oyunculuğunun doruklarında şu an, ozan güven zaten harika bir şekilde psikopatı oynuyor, bitirilmesi bence azra kohen’in garip narsistliği, keşke doğru düzgün bir açıklama yapsalar, kaçıncı bölümde bitirileceğine dair vs

yiris

Numan'ın Sadık'a ihanet ettiğini yazdın mı editör

yiris

yazmışın

marticanitin

Bu azra kohen amma kaprisli bi tip ha. Kitapları okudum. Öyle aman aman bi şey yok. 3ü bir kürk mantolu madonna etmez.. ama kadındaki kapris sanki yüzüklerin efendisini yazmış gibi..

csa

Kim dedi bitirileceğini ? İçeriği okuyamadım. Bir cümlelik bilgi için 1000 cümle okumak pek cazip gelmedi de. Zaten üçlemenin son kitabı büyük ihtimalle tutmazdı bizim ülkede. Mümkün değil yani :D

Görüş Bildir