Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Resim Testi ile Hakkındaki En Önemli Gerçeğin Ne Olduğunu Söylüyoruz!

Psikoloji Testleri
668PAYLAŞIM

Gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısın?

1. İlk olarak; bu resim hakkında ne düşünüyorsun?

2. Peki ya sence bu resim nasıl?

3. Bu resme bakarak müzik dinleyecek olsaydın ne tarz bir şarkı seçerdin?

Coşkulu bir şarkı seçerdim.
Sakinleştirici bir meditasyon müziği açardım.
Benim için anlamı olan herhangi bir şarkı.
Oldukça gürültülü, rahatsız eden bir şarkı.
Bilmiyorum. Aklıma pek bir şey gelmedi.

4. Bu resme bakarken tüm benliğinle odaklan. Sana nasıl hissettirdi?

5. Bu konser resmine de bak ve ne hissettiğini söyle.

6. Şimdi de kendini bu resimdeki adamın yerine koymanı ve nasıl hissedeceğini hayal etmeni istiyoruz.

7. Sona yaklaştık! Bu manzaraya bakınca ne düşündün?

Baktıkça içimde bir şeyler yapmak için ilham buldum sanki.
Garip bir heyecan duydum.
Doğanın görkemi karşısında kendimi küçücük hissettim.
O köprüden geçip, manzaranın tadını çıkaracağım bir yolculuğa çıkmak istedim.
Açıkçası biraz ürkütücü geldi.
Cesur hissettim.

8. Buna da cevap ver ve bitirelim! Resmin sende çağrıştırdığı şeyleri bu kelimelerden hangisi ile özetlersin?

Tam bir insan sarrafısın!

Sen, hayatta başarıdan hoşlanan ve sahip olduğun işte en iyisi olmak isteyen birisin. Haliyle de etrafında bu tarz insanlar olsun istiyor, böyle olmayanlara karşıysa biraz ön yargılı yaklaşıyorsun. Ön yargılısın evet ama bir o kadar da insan kurdusun. Kimin ne olduğun hemen anlıyor, ona göre yaklaşıyorsun. Bu yeteneği geliştirmende en büyük etkense; güvensizliğin! Sen, kimseye tam anlamıyla güvenemiyor hep gardını dik tutuyorsun. Yanında %100 olduğun gibi olabildiğin insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Hayatta bir inançların bir de bu insanlar için sonuna kadar savaşırsın!

Kendini gizliyorsun!

Sen, içindeki gerçek seni herkesten saklıyor çoğu zaman görünmezliği seçiyorsun. Pek çok insan seni tanıdığını sanıyor ancak kimse içindeki seni görmüyor. Bir şeylerde ön planda olmaktan sivrilmek ve parlamaktan ölesiye kaçıyor; bu uğurda içindeki tutkuları, mutlulukları ve en önemlisi yeteneklerini bastırıyorsun. Aslında içindeki o ışıl ışıl parlayan insanın potansiyelini görüyorsun ancak gün ışığına çıkarmaya cesaret edemiyorsun. Oysa biraz bile onu serbest bıraksan ne kadar muhteşem olduğun göreceksin!

Dengesiz bir ruh halin var!

Sen, dışarıdan oldukça disiplinli, başarılı ve sorumlu görünüyorsun ancak için aslında hiç de öyle değil. Hemen her an düşüncelerin, duyguların, keyif aldığın şeyler değişebiliyor ve bu da içten içe seni çok mutsuz ve huzursuz bir insan haline getiriyor. Yaptığın işlerde başarılısın evet ancak bir saat önce büyük bir şevkle çalışırken bir saat sonra bütün şevkini kaçırabiliyor, girdiğin bir ortamda deli gibi eğlenirken bir anda aşırı derecede sıkılabiliyorsun. Ancak sendeki bu git gelleri dışarıdan görmek neredeyse imkansız çünkü sen bu durumu büyük bir ustalıkla saklamayı zaman içerisinde çok iyi öğrenmişsin!

Kendini sevmiyorsun!

Sen, ne kadar kendin itiraf edemesen de içinde sanki hep bir huzursuzluk, bir boşluk var. En mutlu olduğunu düşündüğün zamanlarda bile sanki içini kemiren bir şeyler oluyor. Çoğu zaman bunun sebebinin etrafındaki inşalar ve içinde bulunduğun şartlar olduğunu düşünüyorsun ancak gerçek çok farklı. Aslında sen, kendini sevmiyorsun! İçten içe hep kendini eleştiriyor, tatmin olmuyor dahası iyi şeyleri hak etmediğini düşünüyorsun. Bu yüzden etraftaki pek çok şey sana negatif ve bunaltıcı geliyor. Oysa kendine olan düşmanlığını bir bitirsen hayat, çok daha güzel bir yere dönüşecek!

Pesimistlik ruhunu ele geçirmiş!

Sen çoğu zaman endişeli, huzursuz ve bir şeylerden şikayet eder haldesin. Sanki tüm evren senin canını sıkmak için uğraşıyor gibi. Oysa bunu yapan sensin! Bir şeylerin daima kötü yanını görüyor, o noktalara odaklanırken iyi olanları kaçırıyorsun. Aslında bu, senin hayat karşı geliştirdiğin savunma mekanizmasından kaynaklanıyor. Şöyle ki, hayal kırıklığına uğramamak adına kendini hep kötüye hazırlıyorsun bu da zamanla seni bu hale getirmiş. Evet, beklentisizlik daha sana daha büyük mutluluklar getirebilir ancak hayata biraz daha olumlu bir penceren bakmayı öğrenmelisin!

Yalnızlıktan kaçıyorsun!

Sen; kıpır kıpır, eğlenceli, son derece enerjik ve sıcak kanlı birisin. Çevrendeki pek çok kişi tarafından seviliyorsun. Sanki bitmeyen bir enerjin var ve nerede hareket var sen oradasın. Kendini özgür ruhlu ve maceraperest biri olarak tanımlıyorsun ki aslında öylesin de denebilir ancak işin özünde bambaşka bir şey yatıyor. Böylesin çünkü sen yalnız kalmaktan ölesiye kaçıyorsun! Sanki kendinle baş başa kalırsan bastırdığın tüm korkular seni ele geçirecek, yüzleşmek istemeyeceğin şeylerle yüzleşmek zorunda kalacakmışsın gibi geliyor. Böylesine hareketli bir yaşamdan şikayetin olmayabilir ama her insan yeri geldiğinde kendini dinlemeyi de bilmelidir sonuçta daha kendini tam tanıyamazken başkalarını nasıl tanıyabilirsin ki? Kendinden kaçmayı bıraktığında korkularının ne kadar yersiz olacağını göreceksin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karabeyaz666

Pesimistlik ruhunu ele geçirmiş!

karabeyaz666

Kendini sevmiyorsun!

gokce-simsek2

onedio olmasa bizi düşünen yok

paulnewman

bunlar resim mi,fotoğraf mı..?

berkay-koprulu1

@berkaykprl2 instagram takip edin :) :) :)

Görüş Bildir