Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Psikoloji Testini Geçebilecek misin?

 > -

Şu hayatta seni alt edebilecek tek şeydir psikoloji. En büyük düşmanını yaratan başkaları ve onların yaşayışları değil, kendi bilinçaltındır. Peki senin psikoloji hakkında ne kadar bilgin var? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var!

1. Psikoloji _____ bilimidir.

2. Anlık olarak öğrendiğimiz bilgiler nerede depolanır desek?

3. Kolay bir soruyla devam edelim: Beyninin sol tarafını kullanan birisi hangi alanda daha iyidir?

4. Psikolojinin kökenleri hangi iki disipline dayanır desek?

5. Doğru mu yanlış mı? Düzenli olarak çalışan insan, her şeyi biriktirip bir anda öğrenen insana göre öğrendiklerini daha uzun süre hatırlar.

6. Freud'a göre kişilik hangi yaşa kadar oluşur?

7. Bilişsel psikoloji ne üzerine yoğunlaşmıştır?

8. Biyolojik süreçlerin insan davranışlarını nasıl etkilediğini inceleyen bilim dalı?

9. Psikoloji de bir bilim, pekii bir psikolog araştırma yaparken ilk aşama hangisidir?

10. Beynimizin birbirleriyle alakalı bilgileri alıp bir yere koymasına ne ad verilir?

11. Freud'un kişilik teorisine göre hangisi "içimizdeki doyumsuz hayvan" olarak tanımlanabilir?

12. Son soru: Hangisi, aynı insanda birbirine karşıt iki aşırı ruh halinin dönüşümlü olarak ortaya çıkması durumuna verilen isimdir?

Biraz ineklemelisin!

Tamam, kimse anasının karnında psikolog olarak doğmuyor ancak biraz psikoloji bilmeye hepimizin ihtiyacı var. Bugünden tezi yok al eline bir kitap ve okumaya başla!

İçgüdülerinle geçtin!

Belli ki psikoloji eğitimi almamışsın ancak insanların davranışlarını anlamakta oldukça başarılısın. Hangi olayların hangi sonuçlara neden olacağını kolayca fark ediyorsun. Psikoloji alanında özel bir yeteneğin var ve bunu geliştirebilirsin!

Sen psikopat bi psikologsun!

Sen psikoloji hakkında her şeyi biliyorsun! Yeni tanıştığın insanların psikolojik durumunu hemen anlayabilme yeteneğine sahipsin. Bu senin için mükemmel bir özellik olabilir ancak karşındaki için biraz ürkütücü. Ama sen karşındakine hiçbir şey çaktırmayarak bunun da üstesinden gelebiliyorsun. Uzun lafın kısası korkulur senden!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merykolik

Herkese psikopat çıkmış

gokay-gelen

Sen psikopat bi psikologsun! Sen psikopat bi psikologsun! Sen psikoloji hakkında her şeyi biliyorsun! Yeni tanıştığın insanların psikolojik durumunu hemen anlayabilme yeteneğine sahipsin. Bu senin için mükemmel bir özellik olabilir ancak karşındaki için biraz ürkütücü. Ama sen karşındakine hiçbir şey çaktırmayarak bunun da üstesinden gelebiliyorsun. Uzun lafın kısası korkulur senden!

ismet-oler

bende psikopat psikolog cıktım ıyı mı

semih-genc2

şimdi de psikopat çıktık iyimi 😆

denizkiziist

psikopat bi psikologum Sen psikoloji hakkında her şeyi biliyorsun! Yeni tanıştığın insanların psikolojik durumunu hemen anlayabilme yeteneğine sahipsin. Bu senin için mükemmel bir özellik olabilir ancak karşındaki için biraz ürkütücü. Ama sen karşındakine hiçbir şey çaktırmayarak bunun da üstesinden gelebiliyorsun. Uzun lafın kısası korkulur senden:)

Görüş Bildir