Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Klima Sistemini 30 Yıllık Commodore Amiga Bilgisayar Yönetiyor

 > 
5PAYLAŞIM

İnsanları alışkanlıklarından vazgeçirebilmek oldukça zor olabiliyor. Yeni çıkan bir yazılım veya donanımın hemen kabullenilememesi veya değişen internet sitesi tasarımlarının tepki görmesinin sebebi de bu. Bir diğer yandan Windows 10’a hazırlandığımız şu günlerde halen Windows XPkullananların oranının fazla olması da bu durumun en açık örneği. “Değişim ne kadar zor olabilir ki?” diye düşünüyorsanız 30 yıl önce piyasaya sürülen Commodore Amiga bilgisayarla ortamın sıcaklığını ayarlayan bu klima sistemine göz atmanızda fayda var.

Kentwood yüksek okulundan bir öğrencinin bundan uzun yıllar önce geliştirdiği klima sistemi, şu anda 19 okulun ısınma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılıyor. Sistem basitçe ısıtıcıları açıyor veya kapatıyor, ısı derecelerini gösterebiliyor ve soğutma için fanları devreye alabiliyor. 1200 bit’lik modem kullanan bilgisayar, bu modem aracılığıyla okulların sistemine bağlanarak ısı bilgilerini alıyor. İlk olarak 1987 yılında piyasaya sürülen efsane Commodore Amiga 2000 kişisel bilgisayarların halen kullanılmasının sebebi ise tamamen maliyetle ilgili.

Söylenenlere göre yeni bir sistem kurmak için 2 milyon dolara yakın bir para gerekiyor ve bu da bir süre daha Amiga ile idare etmelerini gerektiriyor.

LOG

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir