Bu Haftaki Cuma Hutbesi: 'Aziz Milletimiz Her Türlü Ekonomik Saldırıya Korkusuzca Karşı Koyacak'

261PAYLAŞIM

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilere gönderilen bu haftaki cuma hutbesinde,  "Aziz milletimiz, ekonomik ve teknolojik her türlü saldırıya korkusuzca karşı koyacaktır" denildi. Camide 'siyasi' içerikli mesaj verilmesine sosyal medyadan tepki geldi...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilere gönderilen cuma hutbesinin konusu bu hafta "Gayret Müminlerden, Zafer Allah’tandır" oldu.

"Milletimizin birlik ve beraberliğine göz dikenler, rezil olmaya mahkumdur"

Hutbede, Malazgirt'ten Büyük Taarruz'a kadar tarihimizde ağustos ayında yaşanan 'zaferlere' değinildi: 

"Ecdadımız, Allah’a olan imanları ve vatana olan sevdaları ile bu mukaddes toprakları asırlarca korumuş, zulme ve zalime karşı kahramanca mücadele etmiştir. Yegâne emeli, mabedinin göğsüne namahrem eli değdirmemek olan bu aziz millet, haysiyet ve onuruna hiçbir zaman halel getirmemiştir. Tarih boyunca nice Ağustos ayına damgasını vuran Malazgirt, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidâbık, Mohaç, Sakarya ve Büyük Taarruz zaferleri buna şahittir.

Bu kutlu zaferler göstermiştir ki, gayret müminlerden, zafer Allah’tandır. O’nun rızasını kazanmak ve yeryüzünde iyiliği hâkim kılmak için çarpan yürekler asla esaret altına alınamaz. Hakka tapan milletimizin birlik ve beraberliğine göz dikenler, rezil ve zelil olmaya mahkûmdur. Yurdumuzun üstünde tüten en son ocak sönmeden bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar dinmeyecektir."

"Zafer bilinci, zorluklar karşısında sabır göstermektir "

"Bugün de ülkemizi baskı altına alma ve İslam coğrafyasını kuşatma girişimleri karşısında zafer bilinci kuşanmamız gerekmektedir" denilen hutbenin devamında şu ifadeler kullanıldı: 

"Zafer bilinci, zorluklar karşısında sabır ve sebat göstermektir. Kökü derinlerde olan ulu bir çınara benzeyen bu toplumu içten içe kemiren çekişmeleri, tartışmaları, ihtirasları bir kenara bırakmaktır. Kardeşliğimizi sarsmak ve muhabbetimizi bozmak isteyenlere karşı uyanık olmaktır.

Aziz milletimiz, dün en ağır şartlara rağmen yedi düveli dize getirdiği gibi, bugün de feraseti ve Allah’ın inayetiyle hainlere geçit vermeyecektir. Dün 15 Temmuz işgal girişimine göğsünü siper ettiği gibi, bugün de ekonomik ve teknolojik her türlü saldırıya korkusuzca karşı koymasını bilecektir. Nihayetinde hak ile bâtıl arasındaki savaşın adı, zamanı, zemini ve şartları değişmiş olsa da değişmeyen tek bir gerçek vardır ki, o da; 'Ey iman edenler! Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz O da size yardım eder, ayaklarınızı kaydırmaz' ilâhî fermanıdır."

Cuma hutbesinde verilen mesajlar sosyal medyada da konuşuluyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir