Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Dünya Hepimizin! Hindistan'da İnsanların Ateş ve Taşlarla Saldırdıkları Anne ve Yavru Filin Yürek Burkan Fotoğrafları

15PAYLAŞIM

Bu içeriğin sizleri rahatsız edebileceği uyarısını baştan yapalım.

Hindistan'da bir köyün sakinlerinin, tarım arazileri üzerinde gezinen bir anne fil ve yavrusuna ateş ve taşlarlar saldırdıklarını gösteren korkunç resimler ortaya çıktı. Ladbible kaynaklı haberimize bir göz atın.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/animals-pho...

Son zamanlarda ormanların tahribiyle, evlerinden insanlar tarafından kovulan filler ve yerli halk arasındaki huzursuzluk, fotoğraflarla belgelendi.

Fotoğraf: Caters News Agency

Fotoğraflar, Biplab Hamza tarafından Batı Bengal'de çekildi. Hamza, ekinlerine ve mülklerine zarar vermelerini engellemek için bazı sakinlerin başvurdukları şok edici yöntemleri ayrıntılarıyla anlattı. Üzücü fotoğraf, fillerin evlerinin ortasına inşa edilmiş tren yolundan geçerken zorlandıklarını kanıtlıyor.

Anne fil ve yavrusu, alevlerden kaçmak için koşarken görüntülendi.

Fotoğraf: Caters News Agency

Bölge halkı tarafından ateşle saldırılan filler canlarını kurtarmaya çalıştı. Diğer fotoğraflarda insanlar, mülklerinin yakınından geçen hayvan sürülerine taş atarken görüntülenebiliyorlar. Bazı durumlarda, filler kendi doğal ortamlarında dahi saldırıya uğrayabiliyor.

Kendi yaşam alanları tahrip edildiği için, bu durum fillerin ortalıkta dolaşmalarına ve insanlara çatmalarına neden oluyor.

Fotoğraf: Caters News Agency

Böylece fotoğraftaki gibi hadiseler, filler köylülerle ve arazileriyle temasa geçtikçe daha da yaygın hale geliyor. Ateşle saldırma olayı en şiddetli halindeyken, fotoğraflar insanların devasa hayvanları kaçırmak için daha acımasız yöntemlere başvurduğunu gösteriyor. Bu yöntemler, zavallı fillere taş atmaktan ve yanan meşale fırlatmaktan, elektrik verip kovalamaya kadar gidiyor.

Hamza fotoğrafların, zor durumdaki filler için farkındalık yaratmasını umuyor.

Fotoğraf: Caters News Agency

"Bütün bunlar oluyor çünkü köylüler mahsüllerini satmak zorunda. İnsan yaşam alanında bir sürü fil yolu var. Fotoğraflarımı, bu konuda halkı bilinçlendirme adına göstermeye ve yaymaya çalıştım."

Fotoğraf: Caters News Agency

Resimler birkaç yıl önce sergilendiğinde, bir koruma vakfı olan Sanctuary Asia şöyle söyledi: "Assam, Odisha, Chhattisgarh, Tamil Nadu ve diğer fil çeşitliliği olan eyaletlerde olduğu gibi, bu tür kalın derili hayvanların küçük düşürülmesi bir alışkanlıktır. Hindistan, dünyada Asya fillerinin kalesidir ve türün %70'den fazlasına sahip olmasıyla hava atar. Ancak bu başarı, hayati fil yaşam alanlarının ve rotalarının tahrip edilmeye devam edilmesiyle inandırıcı gelmiyor ve insan-fil çatışması ölümcül bir dereceye yükseliyor."

Organizasyonun açıklaması şöyle devam etti:

"Yüzyıllardır kara parçasında dolaşan böylesine akıllı, uysal, sosyal hayvanlar için, cehennem şimdi ve burada."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rabia-zuzu

ulan sikikler asıl siz hayvanların evini işgal ediyorsunuz sonra da ateş topları atın zaten bokun pisliğin içinde yaşıyorsunuz geberin kodumun hintlileri biz hayvanları hiç mi hiç haketmiyoruz !!

aaabbbcccddd

aq vahşileri

tubasahintuba

Çok üzüldüm aklımdan çıkmayacak bir fotoğraf daha:( Koskoca dünyaya sığamadık.

denz-filiz

ALLAH BELANIZI VERSİN

okuzebakantren

ister kıyamet de ister başka birşey.dünyaya format atılma zamanı geldi galiba.hard format hatta.

Görüş Bildir