Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Birbirinden Büyüleyici Gerçekleri Öğrendiğiniz Zaman Dünyaya Bakış Açınız Kökünden Değişecek!

96PAYLAŞIM

''Altın kan'' diye bir şeyin var olduğunu ya da Mercedes Benz otomobillerinin olası bir kazadan önce çalışacak olan gizli bir teknolojiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Peki şu anda insanların bir uzay istasyonunun vatandaşlığına başvuruyor olması hakkında bir bilginiz var mı? Bu sorulara cevabınız "Hayır" ise daha fazla şaşırmaya hazır olun!

İnanılamayacak kadar muhteşem bir dünyaya sahip olduğumuzu gösteren olay ve durumları sizler için derledik.

Kaynak: https://bestlifeonline.com/amazing-facts...

1. SES-SİZ-LİK! Dünyanın en yüksek sesle bağırılan kelimesi "Sessizlik!"

Bu sıra dışı ses kaydı Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'taki bir okulun öğretmeni tarafından kaydedildi. 1994 yılında Bayan Flanagan, 121.7 desibel şiddetinde ''Sessizlik!'' diye bağırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Bu ses herhangi bir rock konserinde bile duyulamayacak kadar şiddetlidir. Neyse ki Flanagan bu gizli silahını öğrencilerine karşı kullanmamış.

2. Kanada'nın saç donduran Takhini Kaplıcaları!

Her kış Takhini Kaplıcaları'nın ziyaretçileri 38 santigrat derecedeki suya atlarlar ve saçlarının -30 santigrat derecelik bir ortamda donmasına izin verirler. Sonuç olarak ilginç saç modelleri ortaya çıkar!

3. Bazı Mercedes-Benz arabaları kazadan önce ''pembe gürültü'' denilen bir ses çıkarır.

Buna ön emniyet sistemi denir. Aracın sensörleri bir çarpışma sezdiğinde sistem, neredeyse duyulamayacak fakat kulak kaslarını gerginleştirecek seviyede ''pembe gürültü'' denilen türden bir ses çıkarır. Bu sistem kazanın etkisi olarak sürücünün işitme hasarı ya da kaybına uğrama riskini azaltır.

4. Gordon Ramsay'e göre herkesin pişirebilmesi gereken sadece 5 yemek vardır.

  • Büyük burger: Çünkü herkes burger sever.

  • Sağlıklı bir kahvaltı: İyi bir günün başlangıcı için kahvaltı gerçekten önemlidir. Bu yüzden kahvaltı lezzetli ve sağlıklı olmalıdır.

  • Yahni: Haftanın her günü pişirilebilecek bir yemektir.

  • Tavuk yemeği: Tavuk pişirmenin birçok farklı yolu vardır ve herhangi bir garnitür ile iyi gider.

  • İyi bir tatlı: Dışarıdan satın aldıklarınıza göre kendi yaptığınız tatlıyı yemek daha keyiflidir. Ayrıca arkadaş buluşmalarına da götürebilirsiniz.

5. 1. Dünya Savaşı'nda Alman, Fransız ve İngiliz birlikleri düşmanlarını gözetlemek için içi boş ağaçlar kullandılar.

İlk olarak, ustalar düşmanın topraklarının yakınında büyüyen bir ağacın ölçülerini aldı ve özel çizimler yaptı. Sonra o ağaç ile aynı ölçülerde olan kopyasını yaptılar. Gece boyunca, bir mühendis ekibi köklenme işlemini gerçekleştirdi ve ağaç sahte bir ağaçla değiştirildi. Bir asker bu ağacın içinde saklanıyordu ve düşmanın hareketlerini dikkatli bir şekilde gözlemliyordu.

6. ''100 years'' filmi 2115 yılının Kasım ayında vizyona girecek!

Büyük olasılıkla göremeyeceğimiz bu film Robert Rodriguez ve John Malkovich tarafından çekildi. Filmin ana karakterleri, filmin başında bir şişe konyak bulurlar. Film, ileri derecede korunaklı bir kasada vizyona gireceği güne otomatik ayarlanmış bir şekilde saklanıyor. Filmin saklanma süresi toplamda 100 yıl oluyor; bu da bir konyağın lezzet seviyesine ulaşmasındaki yıl olarak biliniyor. 

Metalden yapılmış olan prömiyer davetiye biletleri, dünya üzerindeki en fazla nüfuz sahibi 1.000 kişiye gönderildi. Onlar bu filmi göremeyecek olsalar da, kendi nesillerinden gelenlere verebilecekler. Ama sizler de şu an filmin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

7. Dünyanın ilk uzay istasyonu Asgardia, gelecekteki vatandaşları için başvuruları kabul ediyor.

Dünya yörüngesinin aşağısında kurulacak olan, kendine özgü bayrağı, anayasası, başkanı bulunacak ilk yerdir. Evet, ilk başkanlarını çoktan seçtiler. Rus iş ve bilim insanı Igor Ashurbeyli! Projenin fon desteğinin geldiği ve üretim aşamasına geçildiği de belirtildi. Eğer siz de başvurmak isterseniz, internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

8. Harika fikirlerin aklımıza duşta gelmesinin de bir sebebi var.

Harvard psikologlarından Shelley H. Carson'a göre duş almak veya köpük banyosu yapmak, herhangi bir soruna karşı yaratıcı bir yaklaşım geliştirmenin harika yollarından biri. 

Bir insan duş alırken olduğu gibi rahatladığında, beyni kuluçka dönemine geçer. Bu durumda da genellikle önemli kararlar alır, fikirler üzerine düşünür ve ilginç sonuçlara varırız.

9. "Altın kan" olarak adlandırılan bir şey var ve dünya üzerinde yalnızca 43 kişide bu kandan bulunuyor.

Bu kan tipi, altın kan olarak adlandırılıyor. Bunun sebebi ise inanılmaz derecede nadir bulunması. RH değişkenliklerine rağmen her kan tipinde kan naklinde kullanılabilir. Dolayısıyla bu kan grubuna sahip olanlar dünyanın en değerli donörleri olarak bilinir. Şu an 43 kişi bu kan grubuna sahip. Sizce bunu insan evriminde yeni bir adım olarak görebilir miyiz?

10. İngiltere'de tehlikeli ve zehirli bitkilerle dolu bir bahçe bulunuyor. İşin ilginç yanı bu bahçe halka açık!

Alnwick Kalesi'ni çevreleyen, 300 yıldan fazla süredir de orada bulunan bu devasa bahçenin kapılarının ardında 100'den fazla zehirli ve kanun tarafından yasaklanan bitki bulunuyor. Bugün, ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olmasına rağmen bütün turistler özenle ve dikkatle korunuyor.

Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Gerçekleriyle Genelevler Hakkında 14 Şaşırtıcı Bilgi - onedio.com
Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Gerçekleriyle Genelevler Hakkında 14 Şaşırtıcı Bilgi - onedio.com
Zayıflamakla İlgili Çok Yanlış Bildiğiniz Birbirinden Şaşırtıcı Gerçekler - onedio.com
Zayıflamakla İlgili Çok Yanlış Bildiğiniz Birbirinden Şaşırtıcı Gerçekler - onedio.com
Tarihteki En Efsane Kadınlardan Biri Olan Kleopatra Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 15 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com
Tarihteki En Efsane Kadınlardan Biri Olan Kleopatra Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 15 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samuel-konohada

#4 Herkes hamburger sevmez.

blink--army--potterhead

bitki kısmı biraz korkuttu

Görüş Bildir