Bu 8 Soruda En Berbat Yanını Söylüyoruz!

-

Herkesin kendinde berbat olduğunu düşündüğü bir yönü vardır. Seninki ne acaba?

Haydi o zaman testi çöz ve öğren!

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. Söyle bakalım, yolda yürürken birinin çok kötü bir şekilde ağladığını gördün. Ve etrafta da senden başka kimse yok. O durumda ne yapacaksın?

Yanına giderim ve ona yardımcı olmaya çalışırım.
Hiçbir şey yapmadan yoluma devam ederim. Sonuçta tanımıyorum.
Bilmem ki ya duruma göre değişir.

4. Peki yanında tanımadığın bir kişinin haksızlığa uğradığına şahit oluyorsun. Bu durumda onu savunur muydun?

5. Diyelim ki, çok yakın arkadaşının sevgilisi tarafından aldatıldığına şahit oldun. Bunu ona söyler miydin?

E herhalde söylerim, neden söylemeyeyim ki?
Onun çok üzüleceğini bildiğim için karışmayıp kendisinin öğrenmesini beklerim.
Yok ya hiç böyle bir şey düşünmedim.

6. Peki sence senin en mükemmel özelliğin bunlardan hangisi?

7. Diyelim ki, herhangi bir arkadaşın sana sırrını verdi. Ve kimseye söylememeni özellikle istedi. Bu durumda hangisi sen olursun?

Tabii ki de en yakın arkadaşıma anlatırım, duramam ki ben. :)
Eğer biri bana sırrını anlattıysa ebediyen bende kalır.
Sırrını öğrendiğim kişiye göre değişir ya.

8. Ve son olarak, sana bir günlüğüne bu ünlünün yerine geçeceksin deseler, bunlardan hangisini seçerdin?

İrem Derici
Demet Akalın
Aleyna Tilki
Edis
Alişan
İdo Tatlıses

Senin en berbat yanın olumsuz düşüncelere sahip olmak!

Senin en berbat özelliğin her şeyde sürekli olumsuz düşünceleri aklına getirmen. Hiçbir zaman bir konunun olumsuz yönüne bakmazsın. Hep nerede olumsuz düşünce var, onu aklına getirirsin. Bundan dolayı da genel olarak kendini strese sokarsın ve içten içe mutsuz olursun. Kendini bu konuda ne kadar zorlasan da sen kendini olumsuza şartladığın için olumlu düşünemiyorsun. Her şeyin en kötüsünü aklına getiriyorsun. Kendince bunu yapamasan da etrafına karşı da hep pozitif davranıyorsun. Onlara güler yüzlü ve samimi yaklaşıyorsun. Olumsuz bulduğun bu yanını insanlara karşı asla göstermiyorsun. Çünkü sürekli seni mutsuz görmelerinin hoşuna gitmeyeceğini ve zarar verici olacağını düşünüyorsun.

Senin en berbat yanın aşırı duygusal olmak!

Senin en berbat yanın gerçekten çok duygusal olman! O kadar duygusal ve hassas bir insansın ki dışarıya karşı bunu göstermesen de içten içe yaşıyorsun. Arkadaş ortamında yapılan bir şakayı bile bazen kaldıramıyorsun. Sanki etrafındaki insanlar senin hakkında sürekli kötü şeyler söylüyormuşsun gibi hissediyorsun. Bunun sebebi de işte sürekli olaylara duygusal yönden bakmandan kaynaklanıyor. Bu durum seni biraz yıpratıyor, bundan dolayı bu yönünü sanki biraz törpülemen gerekiyor. Çünkü sen de biliyorsun ki, her şeyin fazlası zarar. O yüzden bunu dengede tutup kendine daha fazla zarar vermemeye çalışmalısın. Bizden söylemesi.

Senin en berbat yanın mükemmeliyetçi olmak!

Senin en berbat yanın çok fazla mükemmeliyetçi olmak! Sen her şeyi en güzelini daha iyisini yapmaya odaklandığın için hiçbir şeyden memnun kalmıyorsun. Bunun için de kendini çok fazla zorluyor ve yıpratıyorsun. Çünkü yaptığın her şeyin çok daha iyisini yapacağını inanıyorsun. Elbette ki yaparsın fakat bunun da bir sınırı olmalı. Sürekli kendini yıpratmak, her şeyden memnun olamamak ruhen de sana zarar verebilir. Şöyle düşün, sen zaten elinden gelenin en iyisini yapıyorsun. Ve en güzelini de ortaya çıkarıyorsun. O yüzden kendini bunun için yıpratmanın bir anlamı yok. Etrafındaki insanlar senin kadar özverili değiller. Bunu sen de görüyorsun. Ama hala bir şeyleri daha mükemmel hala getirmeye çalışıyorsun. Sen zaten mükemmelsin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hanife-sahiner1

Ünlüler seçeneğine hiçbiri de eklenseymiş keşke...

pedro-pascal

Senin en berbat yanın aşırı duygusal olmak! Senin en berbat yanın gerçekten çok duygusal olman! O kadar duygusal ve hassas bir insansın ki dışarıya karşı bunu göstermesen de içten içe yaşıyorsun. Arkadaş ortamında yapılan bir şakayı bile bazen kaldıramıyorsun. Sanki etrafındaki insanlar senin hakkında sürekli kötü şeyler söylüyormuşsun gibi hissediyorsun. Bunun sebebi de işte sürekli olaylara duygusal yönden bakmandan kaynaklanıyor. Bu durum seni biraz yıpratıyor, bundan dolayı bu yönünü sanki biraz törpülemen gerekiyor. Çünkü sen de biliyorsun ki, her şeyin fazlası zarar. O yüzden bunu dengede tutup kendine daha fazla zarar vermemeye çalışmalısın. Bizden söylemesi.8.soru çok zordu,alternatifi yokmu?hiçbiri falan?bunların yerine geçmek istedigimizi de kim söyledi?

cxpuff

Olumsuz düşüncelere sahip olmammış hadi canım ben sadece bazı şeylere takılıyorum o kadar! :’(

yildiz-hilal-gungunes

mükemmelliyetçi olmakmış,ama ben öyle birisi değilim.

erdem-durmus2

en berbat yanım duygusal olmammış, tipik yengeç işte, başka ne olabilirdi ki ;)

Görüş Bildir