Görüş Bildir
Haberler
Bu 7 Soruda Yaşadığın En Büyük Acıyı Söylüyoruz!

etiket Bu 7 Soruda Yaşadığın En Büyük Acıyı Söylüyoruz!

Ebru Çiftçi
06.02.2019 - 14:09 Son Güncelleme: 12.02.2019 - 17:05

Senin yaşadığın en büyük acı ne? Merak ediyorsan;

Haydi testi çöz ve öğren!

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. Söyle bakalım, daha önce hiç haksız yere birileri tarafından suçlandığın oldu mu?

4. Peki eski sevgilin karşına çıksa ve hala seni deli gibi sevdiğini söylese. Şans verir miydin?

5. Ailenle aranızda nasıl bir ilişki var?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Hafta sonu bir yere gidecek olsan hangisini seçerdin?

7. Ve son olarak, bu tweete tepki ver bakalım. :)

7. Ve son olarak, bu tweete tepki ver bakalım. :)
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

En acı çektiğin şey sevdiğin insanı kaybetmek!

avatars.mds.yandex.net

Senin en acı çektiğin şey sevdiğin bir yakınını kaybettiğin an olmuş. Bunun ölüm olmasına gerek yok. Aranızdaki bağın tamamen kopması da olabilir. Sen insanlara fazla bağlandığın için onlardan kopmak çok zor geliyor. Hele hele söz konusu bir ölümse herkes gibi sen de çok acı çekmişsin. Ama bu zamana kadar daha acısını yaşamamışsın. Tabii ki bütün insanlar sevdiğini çekince çok acı çeker. Ama sen bu duruma hiçbir zaman alışamıyorsun. Aradan uzunca yıllar geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi acı çekiyorsun. Hayatına kaldığın yerden devam edemiyorsun. Çünkü kalbin ve aklın hâlâ o acıyı çekmeye devam ediyor. Bundan dolayı çıkmaza giriyorsun. Ve çoğu zaman acı çekiyorsun. Fakat yaşamın boyunca hayatımıza sürekli birileri girecek ve elbet bir gün çıkacak. Bu yüzden ilk yapman gereken bunu kabullenmek üzere olmalı. Evet üstesinden gelmesi çok zor bir şey. Fakat hayat bir şekilde devam ediyor. Buna ayak uyduramadığında da her zaman mutsuz oluyorsun. Tabii ki de içinde neler yaşadığını kimse bilemez. Ama sen güçlü bir karaktere sahipsin. Bunun üstesinden gelebileceğini sen de biz de biliyoruz.

En acı çektiğin şey sevgilinden ayrılmak!

Senin en acı çektiğin şey sevgilinden ayrıldığın an. Sen ilişkilerinde karşı tarafa içten içe çok bağlanıyorsun. Resmen karşındaki insanı sahipleniyorsun. Hal böyle olunca da yollarınızı ayırdığınızda içten içe çok acı çekiyorsun. Çünkü sevdiğin bir insandan ayrılmak kendini yalnız ve çaresiz hissettiriyor. Sanki kalbine kocaman bir ok saplanmış gibi. Bu acıyı uzun bir süre unutamayıp onunla yaşadın. Ama şimdilerde daha iyi gibisin. O süreç senin oldukça zor olsa da o acıyı yaşaman gerekiyordu. Ne kadar duygularını bastırmaya çalışsan da bir şekilde onu sonradan hissediyorsun. Bir an geliyor, hatırlıyorsun canın acıyor. Ama neyse ki sen bu durumu atlatmayı başaracaksın. Çünkü karşına sana daha önce yaşadığın tüm acıları unutturacak biri çıkacak. Tüm üzüntülerini alacak ve sevdiğini derinden hissettirecek. O yüzden artık geriye değil ileriye bakma zamanı geldi. İstediğin o aşkı bulmana çok az kaldı. Bizden söylemesi. :)

En acı çektiğin şey başarısız olmak!

Senin en acı çektiğin şey başarısız olduğun an. Sen o kadar azimli ve hırslı bir insansın ki eğer bir şeyi istiyorsan onun için elinden geleni yaparsın. Hatta elinden gelenin fazlasını yaparsın. O çok istediğin şey için çok çabaladın ama sonucu beklediğin gibi olmadı. Sen büyük bir hayal kırıklığına uğradın ve canın çok yandı. Çünkü o kadar emeğin boşa gittiğini hissettin. Ve o an inanılmaz bir şekilde acı çektin. Ama unutma ki her başarı yolunda mutlaka bir engel vardır. Önemli olan her engelde pes etmek değil engelleri aşabilmektir. Evet, sen de acı çektin ama bir süre sonra kendini toparlayıp eskisi gibi azimle hayalindeki şey için çabalamaya devam etmelisin. Etrafındaki insanlara karşı değil bunu kendine göstermelisin. O zaman kendine olan güvenin daha çok gelecek ve yapamayacağı hiçbir şey kalmayacak. Olması gereken tek şey ilk önce kendine inanmak ve ardından harekete geçmek. Sen de biliyorsun ki istediğinde yapamayacağın bir şey yok. Zamanın yaşadığın başarısızlık sana büyük bir ders oldu. Artık nasıl hareket etmen gerektiğinin farkındasın. Bu da en büyük başlangıç...

En acı çektiğin şey değer verdiğin insanların sana değer vermediğini görmek!

Senin en acı çektiğin şey insanların sana karşı aldıkları tavır! Sen ne kadar iyi niyetin ve samimiliğin ile onlara yaklaşsan da sanki onlar sana kötülük yapmak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Bunu şaşırtıcı bir şekilde gerçekten değer verdiğin ve sevdiğin insanların yapması seni inanılmaz üzüyor. Kendi içinde acaba ben ne hata yaptım diye çok düşünüyorsun. Şu anda bile düşünüyor olabilirsin. Neden insanlar bu kadar kötü? Çünkü sen onlara göre çok fazlasın. O kadar iyi niyetlisin ki insanlar bunu resmen kaldıramıyorlar. Kendilerinde olmayan bir şeyi sende görmek onları belli ki rahatsız ediyor. Dışarıdan o sevimli karakterlerinin altında inanılmaz bir kötülük yatıyor. Bunu ne kadar gizlemeye çalışırsalar çalışsınlar o kadar belli oluyor ki artık kendini bu insanlar uzak tutuyorsun.Çünkü acını öyle bir çekmişsin ki artık son buldu bu durumlar. Eskiden olsa her şeyini paylaşayacağın bu insanların gerçek yüzünü gördüğünden beri kendini geri  çekmişsin. Böylesinin çok daha iyi olduğunu farkındasın artık yoluna böyle devam etmek istiyorsun. Hayatına artık seni gerçekten seven ve değer veren kişileri almak istiyorsun. Çünkü sen insanlara hep içindeki gerçek duygularla gidiyorsun, değer veriyorsun. Karşındaki insanın da böyle olmasını istiyorsun. Ama artık acı çekmemenin zamanı geldi. O yüzden kim ne kadar hak ediyorsa o kadar değer veriyorsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1304
264
194
167
71
69
69
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Damla Su Mayda

Yaşadığım en büyük acı.. Ah annem... Çok erken oldu. Nurlar içinde uyu...

TC Özlem

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah kardeş🙏🙏

Aymira Ay

En acı çektiğin şey değer verdiğin insanların sana değer vermediğini görmek!

Yasemin M. Özdil

Senin en acı çektiğin şey sevdiğin bir yakınını kaybettiğin an olmuş. Ah canım anneannem :'(

yaseminb.

Ben de anneannemi 2 hafta önce kaybettim seni çok iyi anlıyorum. Başın sağolsun :(