Bu 7 Soruda Mental Yaşını Söylüyoruz!

-

Zihnin mi daha genç yoksa sen mi ondan daha yaşlısın?

1. Önümüzdeki 10 yıl için planın var mı?

Evet, var
Hayır, yok
Emin değilim

2. Kendine yatırım yaptığını düşünüyor musun?

Evet, düşünüyorum
Hayır, düşünmüyorum
Kendime yatırım yapacak zamanım yok
Kendime yatırım yapacak param yok

3. Bir ilişkinin sürdürülebilir olmasını sağlayan şey ne?

Karşılıklı güven
Cinsel uyum
Uzlaşmacı yaklaşım
Birlikte kalma isteği
Mutluluk, huzur
Karşılıklı saygı

4. Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?

Çok okuyan bilir
Çok gezen bilir
Hiçbiri
İkisi de bilir

5. İşler senin için karmaşık hale gelince ne yaparsın?

Olduğu gibi bırakırım, bir şey yapmam
Çözmeye çalışır, sorunun üstüne giderim
İşler karmaşıklaşınca hata veriyorum

6. Hayatta hayalini kurduğun şey ne?

Zengin olmak
Güzel aile kurmak
Şöhret
Dünyayı gezmek
Kariyer başarısı
Hayalini kurduğum bir şey yok

7. Son olarak... Bir yemek olsaydın ne olurdun?

Çorba
Kereviz
Pilav
Pide
Somon balık
Döner

Genç beyinsin!

Sen oldukça genç bir akla sahipsin. Hayatta her şeyi içinden geldiği gibi yaşıyorsun. Bu hem bedenen hem zihnen seni daima dipdiri, capcanlı tutuyor. Hayatındaki gereksiz sorunlarla uğraşmak yerine onlarla ilgilenmeyi reddedip hayatın başka gerçeklerine kendini kanalize ediyorsun. Oldukça genç bir zihnin olduğu için bu ruhuna da yansımış. Seni enerjik tutan ise bu yaşlarda aranılan hayatı yaşama, tatma ve tecrübe etme arzusudur. Bir çocuk gibi bu hayatın keyfini çıkarmak sana yakışıyor!

Sen olgunluğa doğru giden yoldasın!

Sen artık okul çağının sonuna gelmiş, hayat mücadelesine yeni başlayacak taze bir birey gibisin. Her daim savaşmaya hazırsın. Seni sorunların karşısında kaygılı bırakan şey ise geleceğin için kararsız kalışın. Çünkü bu yaşlarda ne istediğini bilmek oldukça zor. Değişen isteklerin ve zevklerin sebebiyle hayatında ilerisi için "bunları yapacağım" diyebileceğin bir hedef seçemiyorsun. Zihninin bütün dinamikliğini zaten seni şimdiden yoran hayatın gerçeklerine adamışsın. Aslında kendinin ve hayatının farkındasın, ancak dış etkenler sebebiyle ilerisi için sana adım attıracak planları bir türlü hayata geçiremiyorsun.

Zihnen ortasındasın ömrün!

Yolun yarısına gelmiş gibisin zihnen. Sanki hayatında birtakım tatları, tecrübeleri yaşamışsın gibi orta yaşın olgunluğuyla hareket ediyorsun. Bu konuda tıpkı kariyerinde yeni yeni yükselmeye başlamış biri gibi karşılaşacağın bütün zorluklarla başa çıkmış da yavaş yavaş hayat basamaklarından yukarı tırmanıyormuşsun gibi bir halin var. Vaktini ve paranı düzgün şekilde değerlendirecek bir olgunluktasın. Ancak kendine yeterli yatırımı yapmadığını düşünüyorsun. Zihnen bu olgunluğa erişmiş biri olarak sen, hayatın sana neler getireceğinin farkındasın.

Zihnin emekliliğe çok yakın!

Seninle oturan içindeki yılmışlığı ve olgunluğu görebiliyor. Sanki 50 yaşındaki birinin sahip olduğu hayat görüşüne ve tecrübelerine sahipsin. Şu ana kadar kendinle ilgili veya geleceğinle ilgili neleri yapıp yapmadığının gayet farkındasın. Öyle yorgun bir beynin var ki artık hayatın çoğu şeylerinden sıkılmış ve yalnızca ruhen seni huzura kavuşturacak şeylere ulaşmayı amaç edinmişsin. Hayatın dünyevî zevklerinden kendini yavaş yavaş uzaklaştırıp manevî boyutlarına önem vermeye başlayan biri gibi düşünüyorsun.

Sen ikinci baharını yaşıyorsun haberin yok!

Sen ikinci baharını yaşayan "genç ihtiyarlar" gibisin. Hayatında sanki "son bir çılgınlık daha"  düzlüğüne gelmiş gibi hissediyorsun. Sanki hayatında ne istiyorsan onu elde etmiş bir tecrüben varmış gibi. Sanki ansızın içinde yeniden hayata tutunma ve onu dolu dolu yaşama arzusu doğmuş gibi kendini bir şekilde meşgul etmenin yolunu arıyorsun. Bu bazen aşkla olur bazen hayatında yapmadıklarını listeleyip yapmak gibi bir çılgınlık yaşayarak olur. Ununu eleyip, eleği duvara asmamışsın.

Eski toprağın bilgeliği var sende!

Sendeki mental yorgunluğu anlatacak kelime yok. Yaşının tam zıttı, aksi düşünüyorsun. Bu yaşta kendini hayatın gerçek anlamına adamış keşişler bilgeliği ve erdemi var. Hayattaki çoğu şeyleri tatmışsın tatmamışsın çok takıldığın şeyler değil. Bunlar senin için beyhude uğraşlar, sen çok başka bir alemde başka bir hayatı yaşıyormuşsun gibi. Belki bedenen oldukça dinç ve enerji dolusun, ama zihnin ise Tibet'in gökyüzüne değen dağlarında tapınağında uzamış sakalını okşayan keşişin bilgeliği var. İnsanlar sana gelip huzuru bulmak istiyor. Etrafın için bir nevi yaşam koçu vazifesi görüyorsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur2443

Genç beyinim

nelifozturk

Genç beyinsin! Sen oldukça genç bir akla sahipsin. Hayatta her şeyi içinden geldiği gibi yaşıyorsun. Bu hem bedenen hem zihnen seni daima dipdiri, capcanlı tutuyor. Hayatındaki gereksiz sorunlarla uğraşmak yerine onlarla ilgilenmeyi reddedip hayatın başka gerçeklerine kendini kanalize ediyorsun. Oldukça genç bir zihnin olduğu için bu ruhuna da yansımış. Seni enerjik tutan ise bu yaşlarda aranılan hayatı yaşama, tatma ve tecrübe etme arzusudur. Bir çocuk gibi bu hayatın keyfini çıkarmak sana yakışıyor!

bizdenizseveriz

19 yaşındayım 65 üstü dedin be onedio

keremcan-karagoz

12-20

tavsiye-ediyorum22

+++İLİŞKİNİZDE BEKLENTİLERİNİZİ NASIL OLUŞTURMALISINIZ ?+++___iliskimiznereyegidiyor com___

Görüş Bildir