Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü'nün İstiklal Marşı'nın Sözlerini Değiştirerek Attığı Mesaj Sosyal Medyanın Gündeminde

-
Abone ol

Tepkilerin sonu gelmeyecek gibi...

Kaynak: https://twitter.com/iamtalhaerhan

LGBT bireylerin kampüs içerisinde kendilerini daha özgür ifade edebilmeleri için 2000 yılında ilk tohumları atılan Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü yeni üyelere gönderdiği bir mesajla gündeme geldi.

Yeni üyelere 'hoş geldin' demek amacıyla atılan mesajda İstiklal Marşı'nın sözlerinin değiştirilmesi ve LGBTİ+ bireylere uyarlanarak, lubunca sözlerle atılması tepkilere neden oldu.

Çok eski olan uyarlamada özellikle "Ben ezelden beri zırıl yaşadım, zırıl yaşarım; hangi eril bana zincir vuracakmış? Şaşarım" ifadeleri sosyal medyada 'skandal' olarak değerlendirildi.

İşte ilk tepkiler...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Tepkilerin ardından kulüp bir açıklama yaptı ve maksadını aştığını ifade ettiği bu içerikten dolayı özür diledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thelastsaint

zeka - üniversite korelasyonel bir ilişki olmadığının bir kanıtı daha

max-

Bunlar hep ilgi çekme çabaları..

baris-koc2

insanların nasıl tepki vereceğini bile bile böyle eylemde bulunup sonra da tepkiler üzerine özür dilemek... karaktersizlik - kişiliksizlik örneğidir.

jennesis

Ya sizinde sizi savunanın da aq.

wisletful

Her yerde sorun . Eskiden kendimce saygı gösteriyorum diyordum lakin artık zerre umursamıyorum . Hatta tam tersi insanlara kötü örnek teşkil ediyor , Ülkelerin kurtuluşu eğitime çalışmaya ve üremeye bağlıdır .. Ne zaman eşcinseller büyük bedeller haricinde sağlıklı bir şekilde üremeye başlarlar o zaman saygı duyarım . Lakin şuan hiç bir şekilde ne saygıyı ne de korumayı haketmiyorlar . Tabi bu yakalayalım yakalım asalım değil tabi ki. İşin ironi tarafı ise bu lgbt ye destek yürüyüşü verenlerin ülke de yapılan yanlışlara yada yada Mehmetçiğimize destek verdiğini neden göremiyoruz. Sanırım bu biraz popülistlik gibi bişi oluyor . İnsanların ucuz yada bedavaya eğlenmeye ihtiyacı var . Lgbt bahane cümbüş şahane .. !

Görüş Bildir