Bize Saçlarını Anlat, Senin En Büyük Derdinin Ne Olduğunu Söyleyelim!

66PAYLAŞIM

Bize saçlarını anlat, senin en büyük derdinin ne olduğunu söyleyelim! 

Haydi testi çözmeye başlayalım! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, senin de her gün saç yıkamak gibi bir alışkanlığın var mı?

4. Pekii çoğumuzun derdi olan saç yağlanmasını sen de sıklıkla yaşıyor musun?

Ne yazık ki evet, ne kadar yıkasam da yağlı duruyor.
Belirli zamanlarda bu durumu yaşıyorum.
Hayır, neyseki hiç böyle problemlerim yok.

5. Imm... Peki günlük hayatında da saçına sprey veya jöle gibi ürünler kullanıyor musun?

6. Söyle bakalım, saçlarında seni rahatsız edecek şekilde kırıklar var mı?

Hem de çok var...
Yani çok rahatsız etmiyor ama olmasa daha iyi olur tabii.
Yok saçlarım gayet sağlıklı duruyor.

7. Peki daha önce saçlarını boyattığın oldu mu?

8. Söyle bakalım, saçlarını ne sıklıkla kestirirsin?

Ayda 1 kere kestiririm.
2 ayda bir kestiririm.
3 ayda bir kestiririm.
Kafama ne zaman eserse o zaman kestiririm.

9. Peki saçlarına özel olarak bakım yapar mısın?

10. Ve son soruya geldik... Saçlarına aklar düşenlerden misin? Yani saçlarında beyazların var mı?

Bir iki tel var ya onlar sayılmaz...
Yani biraz var tabii...
Şükürler olsun ki yok.

Senin en büyük derdin insanlara gereğinden fazla değer vermek!

Senin aslında en büyük derdin insanlara gereğinden fazla değer vermen! Herkesi kendin gibi çok iyi zannedip onlardan da aynı şeyi bekliyorsun. Fakat üzülerek söylüyoruz ki, kimse senin kadar mükemmel değil. Senin o içindeki iyilik keşke diğer insanlarda da birazcık olsa, işte o zaman her şey mükemmel olacak. Bu durumdan dolayı o kadar çok insan senin kalbini kırmış ki artık bıkmışsın. Sırf bu yüzden kendi köşene çekilip, diğer insanlardan uzaklaşmışsın. Çünkü sen ne kadar iyi niyetle gidersen git onların içinde hep bir çıkar ilişkisi var. Her seferinde hayal kırıklığına uğrayıp, üzülmekten yoruldun. Hayatında artık seni gerçekten seven ve değer veren birilerini istiyorsun. Bu yüzden eskisi gibi öyle herkesin yüzüne gülmüyorsun. O eski sevecenliğinin yerini daha sert ve soğuk bir kişi aldı. Hatta etrafındaki insanlar senin son zamanlarda ne kadar değiştiğini söyleyip yakınıyor. Bilmiyorlar ki, artık herkese hak ettiği değeri verdiğini. Yok öyle etrafındaki insanları yok yere mutlu etmek. İyi niyetini suistimal edenlere karşı çok büyük bir duvar ördün. Şimdi onlar düşünsün.

Senin en büyük derdin sürekli karamsar olmak!

Senin en büyük derdin çok fazla karamsar olmak. Sürekli kendi içinde olumsuz düşüncelere yer veriyorsun. Hayatında iyi şeyler olsa bile her zaman negatif tarafından bakarak boş yere kendini üzüyorsun. Belki bu kendi içinde yaşadığın korkulardan kaynaklanabilir. Geçmişinde yaşadığın bazı olaylar senin diğer insanlar tarafından kaygılanmana sebep olmuş olabilir. Bunu çözebilmek için daha önce seni etkileyen olayları gözden geçirmelisin. Ve bunların üstesinden gelmelisin. Aksi takdirde kendini üzmekten başka bir şey yapmıyorsun. Olayların pozitif tarafından bakmak yerine hep negatif tarafını ele alıyorsun. Böyle olunca da mutsuz ve isteksiz oluyorsun. İnan belki farkında değilsin ama çok etkileniyorsun. Çünkü hayatında yapmak istediğin şeylere adım atarken çok zorlanıyorsun. İçinde sanki hep bir korku hep bir başarısızlık korkusu taşıyorsun. O yüzden artık kendine güvenmeli ve emin adımlarla yürümelisin. Çünkü sen gerçekten mükemmel bir insansın. Bunu fazlasıyla hak ediyorsun!

Senin en büyük derdin güven problemi yaşamak!

Senin en büyük derdin ilişkilerinde güven problemi yaşıyor olman. Geçmişte yaşadığın kötü anılar seni epey etkilemiş. O yüzden yeni biriyle tanıştığın zaman güvenemiyorsun. Her ne kadar karşındaki kişi sana dosdoğru gelse de içinde ona karşı hep bir korku yaşıyorsun. Daha önceki yaşadığın ilişkide oldukça hayal kırıklığına uğraşmışsın. Senin hiç beklemediğin bir şekilde karşına çıkmış ve tüm duygularını yerle bir etmiş. O yüzden senin biraz zamana ihtiyacın var. Bunu atlatabilmek adına kendini dinlendirmeli ve yeni bir sayfa açmalısın. Çünkü senin için doğru olan kişiyi sırf bu yüzden kaybetmek sonradan üzücü olabilir. Karşındaki insanı bir başkasına benzetmemeli ve şans vermelisin. Hayatına giren hiçbir insan birbirine benzemiyor. Hepsinde farklı bir hayat farklı bir hikaye var. Sonuçta hepsi sana farklı bir şeyler katıyor. O yüzden güven problemini aşmalı ve yepyeni bir sayfa açarak mutluluğa adım atmalısın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merykolik

Bazen onedio'nun içimi okuduğunu düşünüyorum...

soy_luna

Son soruya ne diyeceğimi bilemedim. 11 yaşındayım ama arkada 2-3 tel beyazım var. Uğur saçı diyorlar, doğuştanmış. Ne demeliyim?

mustafamerve-nevruzoglu

Senin en büyük derdin sürekli karamsar olmak! Ben ve karamsarlık , ne alakası var!Sadece sınıfın en çalışkanı olduğum için genellikle sınavdan 100 alacak olsam bile "Kesin 50 alacağım" diyorum.Daha devamı da var da neyse.Yani lütfen aaa...

korela

Valla bildi😄 çok karamsarımdır ne yazık ki

Gizli Kullanıcı

Senin en büyük derdin sürekli karamsar olmak! Senin en büyük derdin çok fazla karamsar olmak. Sürekli kendi içinde olumsuz düşüncelere yer veriyorsun. Hayatında iyi şeyler olsa bile her zaman negatif tarafından bakarak boş yere kendini üzüyorsun. Belki bu kendi içinde yaşadığın korkulardan kaynaklanabilir. Geçmişinde yaşadığın bazı olaylar senin diğer insanlar tarafından kaygılanmana sebep olmuş olabilir. Bunu çözebilmek için daha önce seni etkileyen olayları gözden geçirmelisin. Ve bunların üstesinden gelmelisin. Aksi takdirde kendini üzmekten başka bir şey yapmıyorsun. Olayların pozitif tarafından bakmak yerine hep negatif tarafını ele alıyorsun. Böyle olunca da mutsuz ve isteksiz oluyorsun. İnan belki farkında değilsin ama çok etkileniyorsun.

Gizli Kullanıcı

Çünkü hayatında yapmak istediğin şeylere adım atarken çok zorlanıyorsun. İçinde sanki hep bir korku hep bir başarısızlık korkusu taşıyorsun. O yüzden artık kendine güvenmeli ve emin adımlarla yürümelisin. Çünkü sen gerçekten mükemmel bir insansın. Bunu fazlasıyla hak ediyorsun!çok haklısınız ama elimde degil işte,yapı meselesi,akrep burcu olmak...

maga-mc

Kendi Kurdugun kurguyla Galibiyeti kaçırma! İstiorsan yap, çalış ve elde et!

Görüş Bildir