Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biz Bu Pofuduklara Bayılıyoruz ve Çok Seviyoruz! Peki Kediler Kucaklaşmaktan Gerçekten Hoşlanıyorlar mı?

-

Belki biliyorsunuzdur ama biz bilmeyenlere söylemiş olalım 4 Haziran İngiltere'de Kedi Kucaklama Günü olarak kutlanıyor. Şüphesiz ki kutlaması kolay günlerin bir listesi yapılsa başı çeker, kedinizi alın ve sarılın. İşte bu kadar... 😅 Eğer bir kediniz yoksa bile eminiz ki sokakta kucak açabileceğiniz pek çok kedi bulunuyordur. İşin bizlik kısmı tamam olsa da burada çok önemli sorular ortaya çıkıyor. Sonuçta bu gün ilan edilirken kedilerin düşüncesi pek sorulmamıştır diye tahmin ediyoruz. Kediler gerçekten onlara sarılmamızdan hoşlanıyorlar mı? Yoksa onlara sarıldığımız zaman içlerinden bize kızıyorlar mı?

Eğer kedilerimiz kucaklaşmaktan hoşlanmıyorlarsa bu gerçekten çok üzücü. Bu yüzden gerçekleri öğrenmek için bir uzmanın görüşlerini sizin için derledik. ✌️

Anita Kelsey, kedi psikolojisi üzerine araştırmalar yapmış bir kedi davranışı bilimcisi.

Bu yüzden kediler hakkında bilmediği şey yok diyebiliriz. 😅 Anita ilk olarak bu bilgileri genellemememiz gerektiğini ve her kedinin birbirinden farklı olduğunu söylüyor.

Anita "Bazıları fiziksel temastan çok hoşlanırlar bazıları ise sıkıca tutulmaktan ve kontrol hissinden nefret ederler." diyor.

Bu konuda maalesef kesin bir şey söyleyemiyorlar fakat eğer kediniz ona sarılmanızı istemiyorsa ve bu yüzden hırçın davranıyorsa onları göğsünüze yakın yerde tutmamalısınız.

Anita'nın bir kedi uzmanı olarak bize verdiği tavsiye ise kedilerimizin davranışlarını değerlendirmek, verdikleri sinyalleri okumak ve eğer istemediklerini belirtiyorlarsa onları sarılmaya zorlamamak.

Fiziksel temastan çok hoşlanmayan bir kedi, emin olun kurtulmak için her şeyi yapabilir. Bunun en basiti 'Beni hemen yere bırak!' anlamına gelen bir tırmalama olabilir. 😨

"Tıslama, tırmalama ve kıpırdanma" istemediğinin net belirtileridir.

Sarıldığınız kedi şu anda kucaklaşmak istemiyor. O yüzden, sakin olun ve onu hemen yere bırakın.

Diğer bir belirti ise vücudunu sıkması ve sertleştirmesi olabilir.

Bu sertlik istediği olana kadar asla geçmez. Yani sonunda illâ ki onun dediği olacak. 😂

Ama eğer mırıl mırıl sesler çıkarıyorsa, sırnaşıyorsa ve eğer patileri ile size dokunuyorsa bu kısaca 'Beni hemen kucağına al ve sarıl demek...'

Buradan şu sonucu çıkardık ki kedilerle olan ilişkimiz nabza göre şerbet mottosu ile olmalı...😌

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

bizim oğlanlar çıldırıyor kucağa alınınca. zaten genel olarak yabani şerefsizler. pabucumun iskoçları!

Gizli Kullanıcı

Limon hiç sevmiyormuş yav. Tüh. Ben de seviyor sanıp sürekli sarılırdım. Ama hiç tırmalamadı.

srpennywise

işte bu sebeple köpek. ne o ulen öyle, peiryodunda gibi bir sev bir sevme...

luleli

Gerçekten müthiş bir kedi davranışı bilimcisiymiş, okumasam tıslayan kedinin yaptığım hareketten hoşlanmadığını asla anlamazdım teşekkürler

eylem-araz

😍😍😍😍

Görüş Bildir