Bitmiyor: İstanbul'da Üniversite Öğrencisine Darp, Tecavüz ve Gasp

 > -

İstanbul'da bir Erasmus öğrencisi gece kaldığı yurda dönerken saldırıya uğradı. Karşı koymaya çalışırken 4 metrelik duvardan cami avlusuna atılan, beli kırılan, sürükleyerek götürüldüğü odunlukta cinsel saldırıya uğrayan genç kadın, sonrasında gasp edildi. Polis ekipleri tarafından yakalanan Moğolistan uyruklu saldırgan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tecavüz, gasp ve yaralama suçlarından tutuklandı.

Şişli, Meşrutiyet Mahallesi'nde, 23 Aralık 2016 tarihinde meydana gelen korkunç olay polis kayıtlarına göre şöyle gelişti:

Almanya'da okuyan ve öğrenci değişim programı Erasmus'la İstanbul'a gelen Türk vatandaşı A.Ç.(22) akşam arkadaşları ile gittiği bir kafetaryadan saat 01.00 sıralarında ayrılarak kaldığı yurda doğru yürümeye başladı. 

19 Mayıs mahallesinde kaldığı yurda doğru yürüyen A.Ç.'nin önü Osmanbey civarı önünde bir kişi tarafından kesildi. 

Şüpheli şahıs genç kadının önce cep telefonunu gasp etmeye çalıştı, ancak direnmesi üzerine onu yaklaşık 4 metrelik bir duvardan aşağı camii avlusuna attı.

Düşme sonucu beli kırılan ve sürüklenerek odunluğa götürülen A.Ç. cinsel saldırıya uğradı. Saldırgan cep telefonunu gasp ederek kaçarken, yarı baygın bir halde bulunan A.Ç. hastaneye kaldırıldı.

DHA'nın haberine göre soruşturma "Gasp Büro Amirliği" ekipleri tarafından başlatıldı. Polis olay yerinden 6 kilometre çapında bir alanda bulunan yüzlerce saat güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı ve saldırganın olay yerine 3-4 kilometre uzaklıkta oturduğu belirledi.

Moğolistan uyruklu T.E.'nin geçtiğimiz temmuz ayında turist olarak Türkiye'ye giriş yaptığı ve bir tekstil atölyesinde çalıştığı tespit edildi.

Bir Sene Daha Böyle Geçti! Tüm Yaşananlarla 2016 Yılında Türkiye'de Kadın Olmak - onedio.com
Bir Sene Daha Böyle Geçti! Tüm Yaşananlarla 2016 Yılında Türkiye'de Kadın Olmak - onedio.com

Saldırganın mağdure tarafından teşhis ettiği aktarılıyordu.

Emniyette suçunu itiraf eden ve mahkemeye sevk edilen zanlı, tecavüz, gasp ve yaralama suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A.Ç'nin. ise ailesi tarafından Almanya'ya geri götürüldüğü ve tedavisine Almanya'da devam edileceği öğrenildi.

Olay sosyal medyanın da gündeminde: 'Durumun vehametinin farkında mısınız?'

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir