Birçok İnsana Yol Gösteren ve Türkiye'de Bir Meslek Yaratan Betûl Mardin'den Kadınlar İçin 10 Öğüt

-

Türkiye'de halkla ilişkiler deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Betûl Mardin, kadınlara unutmamaları gereken 10 öğüdünü Tuhaf dergisine yazdı.

1. "Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah."

2. "Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak."

3. "Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini “update” et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de."

4. "Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)"

5. "Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol."

6. "Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!"

7. "Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç üşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda’sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum."

8. "Olumlu olacaksın."

9. "Bazı şeyleri kabul edeceksin: Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin."

10. "Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!"

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım! 

Kaynak: Tuhaf Dergi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yamur05749575

ya offfff cahil yorumlar yapmayın ! bir kadın aynı anda bir çok erkek sevemez ama bir erkek aynı anda bunu yapar dikkat et demek istiyor !

tkc

Erkekler birden fazla kişiyi sevebilir demesi sanki erkektir olur, çok şey yapmayın demek gibi olmuş. Diğerleri çok güzel

yeldas

canım öğretmenim.. bir tanecik arkadaşım.. hayatımda tanıdığım için ennn çok mutlu olduğum insan.. hocam ben sadece kahve içsem, tatlı yemesem ? aaaa deli misin ayol, tatlı yenmez mi, ye bakiim onu :)))) hele o, gözlüklerinin üstünden baka baka muzurluklarını anlatması... ömrün uzun olsun betul hocam..

beyzakenar

Çok kez aldatılmış sanırım son önerisini buna bağlıyorum

vii

10.yorum hariç gayet güzel öneriler. bu önerileri sadece kadınlar değil erkekler de dikkate alabilir. bence de, bir erkek olarak söylüyorum, evlilik-çoluk çocuk gerekli değil. 10.yorum tavsiye kapsamına girmiyor. herhalde hanımefendi aldatıldı veya aldatılan çok kadına denk geldi ki böyle bir öneri sunuyor. yani kötü olan ve aldatan siz olmayın hanımlar der gibi.

Görüş Bildir