Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Birbirinden Garip ve Saçma Olaylarıyla Yüzümüzde Kocaman Bir Gülümseme Bırakan Paylaşımlar

195PAYLAŞIM

Son zamanlarda internette dolaşan en garip ve en saçma paylaşımları bir araya topladık. AOG ve BGY sayfalarından faydalanarak hazırladığımız bu içerik sizleri oldukça güldürecek. İyi eğlenceler diliyoruz :)

1. Sanki doğada gibi.

2. Fake'in bu kadarı.

3. Pek sevecen duruyor aslında.

4. Pavyon kartı.

5. Kuşa hakaret mi?

6. Güzel bir akşam.

7. Yapılması gereken.

8. Yaratıcı.

9. Korkunçlu kız arkadaş.

10. Gideri var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kayhan.kahomen.pulurbey

4. Çok üzücü oldu aslında. Pavyon maden ocaklarındaki bölümlerdir. Bile bile gaz soluyan, ekmek için kömür karasına boyanan insanların hikayesidir. Yazık olmuş. Patlamalar, çöküntüler ile hayata gözlerini yuman madencilerimizin ruhu şad olsun. Ailelerine sabır dilerim.

canbaz67

Amin Allah razı olsun.

cihan-alioglu

Maden ocaklarındaki bölümlere galeri, baca veya duruma göre pano denir. Pavyon maden işçilerinin kaldığı yere verilen addır.

corpse-bride

ya ne diye pavyon diye bi terim kullanmislar keske baska bi isim verselermis akla baska sey geliyor ilk

soyledim-gitti

İzmir Fuarında da ülkelere ayrılan her bir bölüme pavyon denilirdi. Ailecek Rus pavyonuna giderdik:)

cihan-alioglu

Fransızca "pavillon" (köşk) kelimesinden gelir, o zamanlar pavyon terimi bizim kafamızda oluşan anlamıyla kullanılmıyordu çok eski bir tanımlama bu.

murat-tekin10

pavyon bölüm demek senin aklına gelen pavyonun da ismi loca loca bölüm bölüm olmasından kaynaklanıyor. aynı zamanda işçilerin yatakhanelerine de pavyon deniyordu eskiden

muammer-akca

Yüzümüzde kocaman bir gülümseme bırakmadı

sekulerolaylar

4'deki durumu bir madenci çocuğu olarak sizin için açıklamak isterim ; ilgili kartın üzerinde kastedilen pavyon,Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun gruplu işçilere sağladığı tek katlı veya çok katlı,genelde tek odalı ve bahçeli evlerine verilen isimdir.

cihan-alioglu

bir maden mühendisi olarak teyid ediyorum, ben de stajımda işçi pavyonunda kalmıştım =)

erlik

#4 Sevgili memleketimde eskiden maden emekçileri 15 günlük vardiyalar halinde çalışırmış. 15 gün bir köy 15 gün bir başka köy çalışıyor. Bir köy domuz damı yapıyor, bir köy kazma sallıyor, bir başkası katırlar ile kömür çekiyor vs. Belirli bir düzende bu işleyiş devam ediyor.Tabi buna dönem şartlarında ulaşım zorluğu vs de eklenince insanlar evlerini, barklarını bırakıp gelmek zorunda kalıyor. İşte bu insanlar için yatakhane tarzında yada ev tarzında konaklama için binalar inşa ediliyor. Bunlara da işçi pavyonları deniyor. Zaten Fransızca pavilon kelimesinden gelir. Anlamı bir kurumun binalarının her biridir.

dremor

10. motor ne öyle yolda giderken ikiye ayrılacakmış gibi duruyor her yerini bantlamış

Görüş Bildir