Görüş Bildir
Haberler
Bir Şüpheli Ölüm Daha! 8. Kattan 'Düşen' Ayşe Özgecan Hayatını Kaybetti, Erkek Arkadaşı Gözaltında

etiket Bir Şüpheli Ölüm Daha! 8. Kattan 'Düşen' Ayşe Özgecan Hayatını Kaybetti, Erkek Arkadaşı Gözaltında

Zonguldak'ta apartmanın 8'inci katından 'düşen' Ayşe Özgecan Usta, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Polis, olayla ilgili erkek arkadaş B.C.A.'yı gözaltına alırken genç kadının intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor.

Olay, saat 01.00 sıralarında İncivez Mahallesi Binbaşı Tahsin Sokak'ta meydana geldi. 28 yaşındaki Ayşe Özgecan Usta, oturdukları 8’inci kattaki daireden 'düştü'.

Doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı

Doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı

Gelen sağlık ekiplerinin kalp masajı uyguladıkları Ayşe Özgecan Usta, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Yoğun bakıma alınan Usta, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Gözaltındaki erkek arkadaşı atladığını öne sürdü

Gözaltındaki erkek arkadaşı atladığını öne sürdü

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında olay sırasında evde olan erkek arkadaşı B.C.A. gözaltına alındı. 

Polis merkezine götürülen B.C.A., Usta ile sevgili olduklarını ve evlilik konusunda tartıştıktan sonra kendisini çatı katındaki terastan attığını söylediği belirtildi. 

B.C.A., tutmaya çalıştığı Usta'nın elinden kaydığını anlattığı ileri sürüldü.

Polis ekipleri, apartmanda yaşayan diğer vatandaşların da ifadesine başvurdu. 

Olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı, evde inceleme yaptı. Usta'nın cep telefonuna da incelenmek üzere el konuldu.

 Genç kadının intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiği polis ekiplerince yapılacak çalışmanın ardından ortaya çıkacak.

Özgecan'ın babası: "İntihar mı cinayet mi şüphem var"

Özgecan'ın babası: "İntihar mı cinayet mi şüphem var"

Ayşe Özgecan Usta'nın Ankara'dan önceki gün erkek arkadaşının yanına geldiği öğrenildi. Genç kadının cenazesini almak için Ankara'dan gelen babası Kenan Usta ve ailesi, morg önünde gözyaşlarını tutamadı. 

Kenan Usta, kızının ölümünden sabah saat 04.00’te haberi olduğunu ve hemen Zonguldak'a geldiklerini söyledi. Olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu konusunda şüphelerinin olduğunu ifade eden Kenan Usta, şöyle konuştu:

'İntihar mı yoksa cinayet mi yalnız şüphem var. Alttaki bir kadın ifade vermiş. İfadeyi okutmadılar ama kadın doğru mudur bilmiyorum ama bakmış oğlan bağırmış 'Artık tutamıyorum' filan diye. Bir erkek 55 kilo kız çocuğunu tutar. Üstü başı giyinikmiş. Herhalde münakaşa ettiler. Benim tahmini bunlar. Çıkmak istedi oda salmayınca filan münakaşa ettiler. Artık attı mı atmadı mı onu gelecek zaman gösterecek. Kızımın buraya geldiğinden haberim yok. Ankara'da yaşıyoruz. Arkadaşına gideceğin söylemişti. Ben de o arkadaşının ailesini tanıyorum. 'Olabilir' dedim. Ertesi gün aradım. 'Oradayız' dedi. Ondan sonrası bu. Hayat dolu, canımızdı ciğerimizdi bizim.'

Gözaltında bulunan B.C.A.'nın işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Burak B.

Şule Çet'den sonra bu tarz olayları sık sık duymamız biraz garip değil mi ? Bunun gibi 4-5 haber gördüm sanırım.

Kevin

Olay cinayet değildir inşallah da, dediğin gibi: Yüksek bir yerden düşmek bayağı sık rastlanır oldu. Pezevenkler bunu mu adet edindir nedir...

imo teph

Allah rahmet eylesin, gencecik bir insan daha gitti aramızdan... Gençlere de tavsiye olsun, ailenize (normal bir aileniz varsa) yalan söylemeniz gereken birş... Devamını Gör

favilla favilla

Çok üzüldüm pek de güzel kizcagizmis , Allah rahmet eylesin, anne babasına Allah sabır versin inşallah gerçek neyse ortaya çıkar , belki sevgilisi doğru söyl... Devamını Gör