Görüş Bildir
Haberler
Kız Çocuğu 7 Yıl Boyunca Tecavüze Uğradı, Herkes Biliyordu, Kimse Engel Olmadı...

Kız Çocuğu 7 Yıl Boyunca Tecavüze Uğradı, Herkes Biliyordu, Kimse Engel Olmadı...

FreiGeist
26.05.2015 - 09:11 Son Güncelleme: 26.05.2015 - 15:11
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’ne bağlı bir köyde, 15 yaşındaki S.A. adlı kız çocuğunun 8 yaşından itibaren cinsel istismara uğramasıyla ilgili olarak 9 sanık hakkında “Nitelikli cinsel istismar” suçundan dava açıldı. 11 şüphelinin ise yaşlarının küçük olması nedeniyle dava dosyaları ayrıldı.

 Elazığ Cumhuriyet Savcısı Nevzat Kandırmaz tarafından hazırlanan iddianame Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 

Sanıklar Kıyasettin E., Enes E., Süleyman K., Mehmet E., Kadir A., Özgür A., İsmail K., Serdar A., Mehmet A.’nın 12 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmaları talep edildi.

TESADÜFEN ORTAYA ÇIKTI

Tüm köyün haberdar olduğu akıl almaz cinsel istismar olayını, 2013 yılında iki köy arasındaki sınır anlaşmazlığı nedeni ile görev yapan Jandarma tarafından tesadüfen ortaya çıkarıldı. 

Jandarma iki köy arasında nöbet tutarken, sohbet ettiği köylülerden bazıları cinsel istismar olayından söz etti. Bu olay Jandarma Astsubayın dikkatini çekti. Jandarma astsubay başka köylülerle de sohbet edince, olayın boyutunu anladı. Jandarma olayla yakından ilgilenerek gizli tanıkların ifadesi doğrultusunda soruşturma başlattı. 

S.A ifadesinde aralarında ağabeyi ve 70 yaşındaki G.E’nin de bulunduğu yaklaşık 20 kişinin ismini vererek, başına gelenleri anlattı. 

Jandarmanın soruşturma kapsamında, cinsel istismarda bulundukları tespit edilen 7 kişiyi göz altına almasıyla olay yargıya taşınmış oldu.

ÖZ AĞABEYİNİN TECAVÜZÜNE UĞRADI

S. A., ifadesinde ilkokul 2. sınıfta iken köy halkından olan Kıyasettin E.’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu, durumu okuldaki öğretmenlerine anlatması üzerine bu kişinin öğretmenler tarafından okula çağrılıp uyarıldığını söyledi. 

S.A., uyarının ardından Kıyasettin E.’nin kendisinden bir süre uzak durduğunu 6. sınıfa geçtiğinde kendisini evine çağırıp tecavüz ettiğini anlattı. 

6 gün sonra verdiği ifadesinde korktuğu için isimlerini söylemediği kişiler olduğunu belirtip ifadesinde yaşadığı diğer tecavüzleri de anlattı. 

Taraf gazetesinden Bahar Kılıçgedik'in haberine göre Kıyasettin E. ile öz ağabeyi tarafından 10 Nisan 2013 yılına kadar tecavüze uğradığını söyleyen S.A., annesinin tüm bu olanlardan haberdar olduğunu ama her defasında kendisini suçlandığını ifade etti. 

Bu durumu bütün köy halkının bildiğini söyleyen S.A aralarında çocuklarında bulunduğu 6 kişinin de cinsel tacizine uğradığını belirtti ve tüm bu isimlerin kendisine baskı yaptıklarını ve tehdit ettiklerini beyan etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

TECAVÜZÜN GİZLİ TANIKLARI ANLATTI

Tecavüze tanık olanların da iddianamede gizli tanık olarak ifadelerine yer verildi. Olaya ilişkin olarak dinlenen Yeşil kod adlı gizli tanık 21 Nisan 2013’de verdiği ifadede yaklaşık 20 gün önce bir cuma günü sabah saat 07:00 sıralarında yol üzerinde bulunan ahırda mağdur ile şüpheli Kıyasettin E.’nin üzerlerini düzeltirken gördüğünü söyledi.

TANIK ANNE SESSİZ KALDI VE ‘TÜM SUÇ KIZIMDADIR’ DEDİ

Tanık Kebriye A. ise mağdurun ahırda alt tarafı çıplak, mağdurun öz ağabeyinin ise fermuarı açık gördüğünü ikisine sopayla vurduğunu durumu mağdurun annesine anlatması üzerine anne Nafiye A.’ın ‘Tüm suç kızımdadır’ diyerek olayı geçiştirdiğini söyledi. 

Mağdur hakkında hazırlanan ön raporda beden ve ruh sağlığının bozulduğu tespit edildi. iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesinin ardından önümüzdeki günlerde sanıkların yargılanmasına başlanacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
98
64
42
31
23
22
13
Yorumlar Aşağıda
Reklam