Bir Kavgada Aldığı Yumruk Darbesinden Sonra Gözünde Yıldız Şekli Beliren Adam!

2PAYLAŞIM

Hindistan'da bir adamın karıştığı kavgadan sonra sol gözünde yıldız şeklinde bir katarakt oluştu. Haberin detayları için The Sun kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/800641...

36 yaşındaki adam kavgadan 2 gün sonra kendisi ile ilgilenilmesi için doktor aramaya başladı.

Çünkü sol gözünün üzerinde bulanık görmesini sağlayan bir şey vardı ve aynadan baktığı zaman yıldıza benziyordu.

Katarakt genellikle yaşlı hastalarda görülen bir durumdur çünkü ileri yaşlarda gözün merceğinde olan proteinler tek bir bölgeye yığılmaya başlar. Genç insanlarda ise sadece gözlerine bir darbe almışlar ise görülebilir.

Hasta ile ilgilenen Dr. Rohan Singh'e göre hasta karıştığı bir kavgada yüzünün sol tarafına yumruk darbesi aldı, direkt gözüne değil.

Gözünde katarakt oluşmasının nedeni yüzüne aldığı fiziksel hasarın o an şok dalgaları yaratması ve bu dalgaların kafatası boyunca hareket edip gözüne ulaşması. Dr Rohan ise bu konuda "Bu durumda oluşan kataraktlar çok nadirdir ve gözle görünmesi de oldukça zordur. Görebilmek için özel bir donanımınızın olması gerekir." diyor.

Hindistanlı adam doktora gidene kadar gözündeki durumun farkında bile değildi.

Hasta kavgadan 6 saat sonra gözündeki kızarıklık, acı ve görme kaybı hissetmeye başladı. Sonraki iki gün boyunca acısı daha da arttı ve sonunda doktora gitmeye karar verdi. Doktorunun açıklamalarına göre eğer gelmeyip kendi kendine geçmesini bekleseydi katarakt büyüyerek görüşünü kaybetmesine neden olabilirdi.

İyileşmesi için küçük bir ameliyat oldu ve doktorlar gözün o kısmındaki kataraktı alarak yeni bir mercek yerleştirdiler. Ameliyattan bir hafta sonra hastanın sol gözündeki görüş tamamen düzeldi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
z.kaanbdk

Sharingan aktif oldu yakında alır intikamını

apocrypha

Çizgifilmlerde ki gibi gözünde yıldızlar belirmiş

witcher

Gözünde şimşekler çakmış denir ya, bu adamda yıldızlar açmış.

Görüş Bildir