Bir Kadının Başka Bir Kadına Asla ama Asla Yapmaması Gereken 15 Kritik Hata

 > -

1. Bir erkek 'kadından dost olmaz' dediğinde eki eki gülüp hak vermezseniz çok tatlı olur

Senin sosyal çevrende dost olacak insan yoksa ya da herhangi bir kadın sana güvenip dost olmadıysa biraz da kusuru kendinizde arayın. İnanmayacaksınız ama dışarda birbirine destek olan sahip çıkan kadınlar var.

2. Bir şey yakışmıyorsa lütfen bunu söyleyin artık, siz de faydasını göreceksiniz

Seneler oldu bunu aşamadınız. Güzel olmamışsa güzel durmuyor deyin. “Canım çok güzel olmuş” deyip arkasından gülmeyin.

3. Derdini sırf merakından dinlemeyi bırakın

Bin senedir arkadaşınızı dinliyorsunuz. Haklısın canım deyip yanından ayrılana kadar bir kerecik “YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY VAR MI” diye sorarsanız pratik olarak bir işe yaramış olursunuz bizden tavsiye.

4. Oturup erkeklerle kadınları eleştirmeyin

Mesela ne oluyor? O erkekler ‘ah canım sen hiç öyle değilsin’ diye madalya filan mı takıyorlar sana.

5. Kadın yöneticinin başarısızlıklarını kadınlığına bağlamayın

Yarın öbür gün terfi edersen hele bir de bekar ve yaşın varsa elbet duyarsın arkandan söylenenleri. Evde kaldığın için delirmiş olduğunu bu yüzden sunumlarda hep sıkıntı çıkardığını söyleyecekler, sunumun berbat olduğuna kimseyi inandıramayacaksın.

6. Eşin ya da sevgilin seni aldattığında ilk diğer kadına saldırmayın

Seninle bir sadakat sözleşmesi imzalayan senin eşindir. Gidip diğer kadına sarıl ahretlik ol demiyoruz. Sevmek zorunda değilsin ama eğer birilerine hayatı zindan edeceksen bu kişi  sevgili kocan olmalı.

7. Kadınların başarılarını erkeklerden aldığı desteğe bağlamayın

Ne zaman bir kadın çok önemli bir iş yapsa onun aslında bazı erkeklerden destek gördüğünü, içinde bulunduğu pozisyonu hak etmediğini rica ediyoruz düşünmeyin.  Kimse tek başına bir yerlere gelmiyor. Aynı pozisyondaki bir erkek de başkalarından destek alarak oralara geliyor.

8. Başka bir kadının hayat tarzından rahatsız olmayın

Komşun Leyla geceleri bir müziholde çalışıyor olabilir ve kapıya arabayla bırakılıyor olabilir. Leyla gürültüsüz sessiz kendi halinde bir komşuyken sana düşen Leyla’nın hayatını eleştirmek değildir.  Üstelik seni ilgilendirdiğini hiç sanmıyoruz değil mi?

9. Yaşları üzerinden kadınlara vurmayın

Herhangi bir kadını yaşı üzerinden yermeye çalışma çünkü bu sene 28' inden gün aldın ve bu yaşta en fazla bir sene kalacaksın. Lütfen azıcık matematik.

10. Sırf senin ilgilendiğin adamla o da ilgileniyor diye ona kafayı takmayın

Sanırsın strateji oyunu oynuyor.  Ne sen Hürrem’sin ne de senin eleman Muhteşem Süleyman? Bırakın adam ona gitsin tohumuna para vermediniz. Bu olaylara niye giriyorsunuz bu genç yaşta?

11. Kız evladınızı ibiş oğlunuza ezdirmeyin

Birazcık StarWars izlerseniz erkek evlattan pek hayır gelmediğini görürsünüz. Yarın bir gün sizinle hastane hastane gezdirip önünüze bir tas çorba koyacak biri varsa kız evladınızdır. Kıymetini bilin.

12. Genç ve pırıl pırıl kızlara kötü davranmayın

Kocaman kadın oldunuz artık, olgun ve yetişkin bir kadın olmayı sevemediniz diye gencecik kızları her yerde hayatı zindan etmeye ne hakkınız var? Ablaları olmak arkadaşları olmak bu kadar zor olmamalı.

13. Sümüklü çocuğunuzu başka bir anneye övüp durmayın

Siz sümüklü oğlunuzla gurur duyacaksınız diye zor şartlarda çocuğunu yetiştirmeye çalışan bir kadının çocuğunu eziklemeyin. Ayrıca sizin çocuğunuz Batıcan şimdi iyi ama ilerde tam bir gerizekalı olacak.

14. Gelininizi hor görmeyin

Yine sizin sümüklü oğlunuzun Adriana Lima’lara layık olduğunu düşünüyorsunuz diye bir türlü yakıştıramadığınız gelin adayınız Burcu’yu hor görmeyi bırakın artık. Sümüklü oğlunuz Burcu’dan iyisini bulamaz inanın ciddiyiz.

15. Diğer kadınların sizi kıskandığını düşünmeyin

Hayatınızda kadınlarla ilgili karşılaştığınız her türlü sıkıntıdan onların sizi kıskandığını düşünerek sıyrılmak oldukça rahatlatıcı olabilir. Sizi üzmek istemeyiz fakat bu gerçek değil. Belki biraz boş boğazsınız belki ilişkilerinizi yönetemiyorsunuz ne bilelim belki iletişim sorunlarınız var. İnsanların işi gücü var sizi kıskanmaya sandığınız kadar vakitleri yok.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nevran820

#10 da resim tam olmuş vjbhjofhgbjıgh

asosyal-hatun

eğer kız arkadaşın birisinden hoşlanıyosa uzak dur.Gidip ona yazılma

osmanzi

He amk çükü olan herkes tukaka bi siz iyisiniz.

usye

Türk kadınına sesleniyorum: Anacım sevdikleriniz için, sevecekleriniz için, dünyadaki tüm iyilik-güzelliğin hatırı için mazoşist olmayın; yalvarıyorum. Siz erkekle eşitiz dedikçe vileda sopası kadar boyuyla kırk kiloluk liseli ergen kızçemiz - bilekler de sicim gibi - amcaya, dedeye yer vermeye kalkıyor otobüste... Sırtında kendi kadar çantası... Karşısında yaşıtı bir seksenlik öküz-to-be ayırmış bacaklarını. Yavrum kasiste, virajda, ani bir manevrada tutunamayıp düşsen; aylarca sakat kalsan sevap mı olacak, vatana millete hayrın mı dokunmuş sayılacak? ööf öff. Medikal araştırmaların ne kadarı kadınlara yönelik yapılagelmiş merak eden de yok. Ben sizi anlıyorum da 'eşitiz biz, hepimiz, kalp' deyince başka şeyler anlayan andavallılar da var, çok. Bi' temel haklarınızı alıverin sonra isteyen karışık halı saha maçı yapar.

begumdebegum

doğru tespitler.

Görüş Bildir