Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Kadını Kadın Yapan Şeyin Vücudu Olmadığının 18 Mutlak Kanıtı

10bPAYLAŞIM

Bunun gibi onlarca yazı okuduğunuzdan eminiz, ancak ne kadar yazsak az çünkü kafalara kazımak istiyoruz bunu. Yıllardır kadınların söylediği şeyleri buradan defalarca, sürekli haykırmak boynumuzun borcu. Kadınlar kimsenin dayattığı güzellik standartlarına uymak zorunda değil, kimse bir kadına meme ölçüsü, kalça büyüklüğü, göbeği, kolu, bacağı, vs. konusunda ahkam kesecek durumda değil. Bir kadını kadın yapan şeyin kalçadan, memeden, bacaktan, vs. çok daha fazlası olduğunu her fırsat bulduğumuzda dile getireceğiz. Eğer siz hala bu gerçeği öğrenemediyseniz bu içeriği hiç okumayın.

Bu içerik beyniyle düşünebilen insanlar için hazırlanmıştır. Yuvarlak kalçalar, kocaman memeler, kılsız, tüysüz vajinalar görmek isteyenler için internette çok sayıda site var oralara gidebilirsiniz.

1. Kadın her yaşta güzeldir, çekicidir, kadındır; kırışıklıklar sadece bir kadının yıllara meydan okumasının altını çizer.

2. Ne olursa olsun bir kadın asla “eksik” değildir, onun güzelliği her zaman kafasındaki fazlalıklarındadır.

3. Bir kadını, kadın olmaktan alıkoyan tek şey düşünme biçimidir, kadın gibi düşünüyorsanız kadınsınız.

4. Başkalarının koyduğu standartlar sadece kendileri içindir, bir kadın vücudundan mutluysa başka hiçbir şeye gerek duymaz, duymamalıdır.

5. Hiçbir yara izi, kıl, tüy, oran, vs. bir kadını çirkin yapmaya yetmez, güzellik algısı kadının kendi beynindekinden başkası değildir.

6. Kadın, kadın olmanın getirdiği hiçbir şeyden utanmamalıdır, emzirmek, regl olmak, vs. utanılacak, hastalıklı şeyler değildir.

7. Kadın hayattan keyif aldığı ölçüde kadındır, standartlara hapsolduğu ölçüde değil.

8. Kadının kimse için seksi, çekici, cazibeli olmak gibi bir kaygısı olmamalıdır, kadında sadece buna değer verenler eksik kimselerdir.

9. Kadın vücudunun her hali güzeldir, deformasyonlar kişinin beynindedir.

10. Kadın mücadeleci, savaşçı ve inatçıdır, bunu vücudunun her halinden görmek mümkündür.

11. Mutluluğu vücudunun şeklinde, ölçülerinde, biçiminde arayan insanlar evrimin geri basamaklarında kalmaya mahkumdur.

12. Kendi hayatlarını başkalarının yargılarına göre şekillendirmeye çalışan insanlar asla ileri gidemezler.

13. Aynayla barışık olmamak, vücudundan utanmak insanın kendine hayatı zehir etmek için bulduğu yollardan sadece biridir.

14. Bir kadın vücudunun doğal halinden tiksinmek, onu yargılamak kendini sevmeyen insanların diğer insanlar üzerinden kendini yansıtmasından başka bir şey değildir.

15. Kadınlık asla salt vücuda indirgenebilecek bir olgu değildir.

16. Asla dar kalıplara, güdük standartlara, saçma algılara teslim edilemez.

17. Bir kadının kendini sevmesinin önündeki tek engel, başkalarının yargılarına teslim olmasıdır.

18. Kadınlar! Teslim olmayın, hepiniz olduğunuz gibi güzel, olduğunuz gibi harikasınız!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli-alptekin

Ne güzel işte siz birbirinizi avutun hep.

ahsecret

Mutluluk beden ölçülerinde aranmaz demişsiniz, kadın her bedende güzel demişsiniz doğru Keşke altına ince gösteren kıyafet koleksiyonunun reklamını koymasaymışsınız. Bir çelişki oluyor.

haralagurele

Aynı şey erkekler için de geçerli. İnsana geçerli yani. Kadınlara yapılan zulüm erkeklere de yapılıyor. Hep güçlü olmalısın, hep korumalısın, kavga etmelisin, evin maddi yükünü sen taşımalısın, namusunu koru vs. Baskı, baskı, baskı..Şimdi de çomar diyorlar kaslı olmayan veya yeterince cool(!) olmayana. Aslında bu bir döngü işte. O sana sen ona... Yanlış bir varoluş kanıtlama döngüsü. İnsan olarak özeliz, benzersiziz, birbirimizden farklıyız işte... Bunu kabul etmekten başlamak gerekiyor.

su_anki_id

İide edit, sen erkekleri değil kadınları buna ikna etmeye çalışmışsın.. yürekten inanmak için yürekten inananlar bulma, oluşturma arayışı seninki..

anne-kafamda-bit-var

böyle bi' içerige ne gerek vardı! kime, neyi, neden kanıtlıyoruz!

Görüş Bildir