Bir İşe Girmek İstemeyip İnsanlardan Para Dilenerek Tatil Yapmak İstedikleri İçin Eleştiri Yağmuruna Tutulan Çift

-
Abone ol

Sadece insanların onlara sponsor olmasını ve kıllarını kıpırdatmadan dünyayı gezmek istiyorlardı. İşe girip çalışmak istemeyen çiftle ilgili ayrıntılar içeriğimizde!

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/06/17/insta-cou...

Sizi çiftimiz 20'li yaşlardaki Catalin Onc ve karısı Elena Engelhardt ile tanıştıralım. Çift, 9 bin poundluk Afrika gezileri için insanlardan para isteyince eleştiri oklarının hedefi oldu.

Catalin'in annesinin evinde yaşıyorlar ve bu geziye zihin sağlığına yönelik farkındalığı artırmak için katılmak istiyorlar. Anne ise çifti destekleyebilmek için iki işte birden çalışıyor.

Almanya'dan Afrika'ya pedal çevirmek için nakit paraya ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar ve insanlardan para yardımı bekliyorlar.

Bağış toplama platformu GoFundMe'de yardım kampanyası başlatan çift, bir işe girmenin seçenek olduğunu düşünmüyorlar çünkü bir işe girecek yeterli niteliğe sahip olmadıklarını düşünüyorlar.

"Bazıları bize iş bulmamız gerektiğini söyleyecek ve herkes gibi dilenmeyi kesin diyecek. Fakat bizim yaptığımız gibi başkalarının üzerinde bir etkiniz olduğunda işe girmek bir seçenek değil."

"Model olabilir ve hızlı para kazanabiliriz ama tüketimi özendirmek de istemiyoruz. Bu noktada normal bir iş zararlı olacaktır."

Durum böyle olunca çift sosyal medyada inanılmaz bir eleştiri yağmuruyla karşı karşıya geliyor.

Birisi "Annen gezinizi desteklemek için iki işte birden çalışıyor, bunun onun akıl sağlığını etkilediğini düşünmüyor musunuz? Bütün bunların şaka olmaması çok üzücü. Kendinizi bu kadar önemli görmeniz çok saçma." diye yorum yaparken bir diğer eleştiri şu şekildeydi: "Ya da, mesela, bir iş bulsanız ve kendi küçük bisiklet gezinizi kendiniz ödeseniz?"

"Şu an annem bizi destekliyor, iki işte çalışıyor ve çok bir şeye sahip değil. Biz ondan para istemedik ama yardım edebildiğine seviniyor."

Çiftin Instagram'da 34 bin takipçileri var. Diğer insanlar gibi sosyal medyada gösterişli bir hayat yaşamadıklarını söylüyorlar.

"Etrafımızdaki insanların paramız varken ve paramız yokken nasıl davrandıklarını görüyoruz. Her iki tarafında nasıl hissettirdiğini görebildiğimiz için çok minnettarım. Keşke hepiniz bunu deneyimleyebilseniz."

Çift şu an çok paraları olmadığını sadece annelerinden gelen yardım olduğunu ve birkaç da bağış geldiğini söylüyor. Bunu da saklamadıklarını belirtiyorlar.

Siz bu çift hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
merve-yildiz24

yüzsüzlüğe bak arkadaş ben çalışayım sana yardım edeyim sen dünyayı gez milletin alnında keriz mi yazıyor?

elaria

Bizim buralarda millet nasil almanya'ya gider vatandaslik alir,orda calisir hayatimi kurtaririm diye bakiyor.Temizlikci,copcu,ne olursa.Cogu da bu islerde hep.Bir de buna bak.Fazla rahatlik gotlerine batmis bunlarin

elaria

instadaki yorumlar muhtesem ya aaahasjajaja

yusuf-cemil-sari

Millet açlıktan ölüyor yardım istemiyor. Bir siz eksiktiniz.

seyitoglann

ağır sinyaldeler bence bunlar modern sinyalci

Görüş Bildir