Kızını 'Dış Dünyadan Korumak İçin' 26 Yıl Boyunca Eve Hapseden Anne

1.7bPAYLAŞIM

Rus bir kadının, kızını 26 yıl boyunca esir gibi tuttuğu ortaya çıktı. Kadının annesi Tatyana Bushueva, iddialara göre bunu yalnızca 'kızını dış dünyadan korumak için' yaptı.

Şu an 42 yaşında olan Nadezhda Bushueva, yıllar sonra ilk kez evden çıktı. Anne kız yıllar boyunca evde birçok kediyle yaşadı. Evde elektrik ve su bulunmuyordu. Bu nedenle de Nadezhda, 2006 yılından bu yana yıkanmadığını da kabul etti. Saçlarının aldığı şekilden de bu açıkça görülüyordu.

Nadezhda annesiyle aynı yatakta uyuduğunu, evin kedilerle ve farelerle dolu olduğunu, bu hayvanların da kısa zamanda öldüğünü söyledi.

Hayvanların öldükten sonra da dışarı çıkarılmadığı söyledi. 

"Hayatım kedilerin hayatından daha kötü. Kedilerin bile benden daha fazla hakkı var. Artık var olduğumu bile düşünmüyorum. Yaşayan bir ölüyüm aslında."

Tatyana emekli olduktan sonra kızıyla beraber resmen tecritte bir hayat yaşıyordu. Annesi yetkililerden ve sosyal hizmetlerden yardım almayı reddediyordu.

İlk başlarda, kızı 16 yaşlarındayken onun evden dışarı çıkmasını engelliyordu. Zamanla Nadezhda da evden çıkmamaya alıştı ve denemekten vazgeçti. Söylenenlere göre annesi okulu bitirmesine veya bir işe girmesine izin vermiyordu.

Nadezhda'nın annesi hastaneye yatırıldıktan sonra yetkili Vasily Tovarnov ile konuştu.

Tovarnov "Nadezhda ofisime kendi kendine geldi. Ona yemek yedirmek istedik, sandviçleri hazırladık. Hiçbir şey yemek istemedi ama akıl sağlığında bir sorun yoktu." dedi. 

Yıllar boyunca kapı dışına çıkamayan kadın, yetkililerden kendisine bir iş bulmalarını istedi. Yerel medyanın haberlerine göre Nadezhda her ne kadar normale dönmeye çalışsa da, bir yandan da hayatında çok fazla değişiklik yapmaktan ve dünyayı anlayamamaktan korkuyor. Dış dünyaya olan korkusu, annesi hastaneye yatırılacağı zaman hastaneye gitmesini bile engelledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
haciemice

Yalandan kim ölmüs!

farkedmez

hiç çıkmadılarsa ne yiyip ne içtiler ? hastalıklı insanlar

tutku-kaynak1

hayvanlar öldükten sonra da dışarı çıkarılmıyormuş, bi' düşündürdü.

farkedmez

Hadi hayvanları yediler de su problemi ? O yemeklerde yetmez. Gerçi ilginç insanlar var. Bulmuşlardır bir yolu.

tutku-kaynak1

gerçekten merak uyandırdı. hadi banyo yapmadın, temizlenmedin, içecek su, büyük bi soru işareti.

farkedmez

hadi işediklerini içseler onca yılda biter :D :D :D

Gizli Kullanıcı

Ana babaların deliliğinin cezasını da çocuklar çekiyo işte. Anlıyorum ben de tabii. Benimkiler de zır delidir.

black1234

filmini çekin izleyek

ahmet-cerrah

rapunzel

what-can-i-do-sometimes

vardi öyle bir film. iki kucuk kizi bi orman evine kapatıyordular. sonra buyuyup başkasına evlatlık veriyordular onları ama onlar canavarlasmisti. neydi o filmin ismi?

Gizli Kullanıcı

Yorumlar da Mesajlar da bir kerede gitmiyor. Beta onedio özel mesajlar çalıșmıyor.playstoreda da sizi yad ediyorlar. Webden özel mesajlar gözükmüyor.Siz Dükkânı kapatın gidin.

Görüş Bildir