Bir İlişkiye Başlamadan Önce Erkeklerle İlgili Kesinlikle Hatırlanması Gereken 19 Şey

125PAYLAŞIM

Yüzyıllar boyunca, erkekler kadınları anlayamamaları ile ilgili şarkılar, şiirler, kitaplar yazdılar. Öte yandan erkeklerin çok daha şeffaf, daha açık ve böylece çok daha kolay anlaşılır olduğuyla ilgili yanlış bir anlayış ortaya çıktı. 

Artık erkeklerde, kendileri hakkında kadınlar tarafından bilinmesini istedikleri gerçekleri açıklamaktan korkmuyor. İşte kadınların bilmesi gereken bu 19 durumu sizler için Elitedaily'den derledik.

Kaynak: http://elitedaily.com/dating/things-to-k...

1. Erkekler de 'Bugün çok yakışıklısın! İyi görünüyorsun!' gibi iltifatlar almaya ihtiyaç duyarlar.

Genellikle bu tip cümleler annleri tarafından onlara söylenmiş olduğu için, artık çok nadir böyle şeyler duyabiliyorlardır ve erkekler de aynı kadınlar gibi dış görünüşleriyle ilgili iyi şeyler duymaktan hoşlanırlar.

2. Erkekler de en az kadınlar kadar duygusal olabilirler ve desteğe ihtiyaçları olabilir.

Bunu her zaman görmek mümkün değil çünkü erkeklerin yetiştirilişinde onlara genellikle acılara dayanıklı olmak öğretiliyor. Aslında soğuk göründükleri zaman, acı yaşamadıklarından değil bunu göstermeye alışkın olmadıklarından kaynaklanıyor. Hep kadınların ihtiyaç duyduğu duygusal desteğe erkekler de çoğu zaman ihtiyaç duyarlar. Bunu da empatik ve samimi bir şekilde görmek onları rahatlatacaktır.

3. Eğer yalnız kalmak istiyorlarsa, bunun arkasında başka bir sebep aramaya gerek yok.

Bu bir şeyleri umursamadıkları anlamına gelmez, sadece yalnız kalmaya ihtiyaçları vardır o kadar. Yalnız kalmak istemek demek, birileriyle birlikte olmak istememenin bir yansıması değildir.

4. Negatif durumları hızlı bir şekilde terk edip yeni bir sayfaya devam edebilirler.

Dün akşam yaşanan tartışmayı çoktan unutmuşlar ve yola devam etmişlerdir. Eğer karşı taraf tekrar konuyu alevlendirmek isterse bu onlara genellikle çok sinir bozucu gelir. Siz de onlar gibi yapın, bırakın dün gecede kalsın.

5. Verdiğiniz küçük işaretleri kolayca anlayamayabilirler.

Erkeklerin, küçük yüz ifadelerini, ses tonlarını ya da benzer işaretleri anlamama eğilimi yüksektir. Daha net ve düz bir iletişime ihtiyaç duyarlar. Yani kadınlar ipuçları vermek yerine istedikleri veya ihtiyaç duydukları şeyleri daha açıkça söylemeliler.

6. Çifte standartlar sinirlerini bozar.

Kadınların daha ilerleyen yaşlara kadar 'düzenli' bir ilişki ya da oturmuş bir hayat tarzı kurmamış olmamaları daha anlaşılır bir durumken, erkeklerde bu özelliği çok daha erken yaşlarda arıyor olmaları onlara haksızlık olarak gelir.

7. Açık bir şekilde takdir edilmek isterler.

Sözlerle, açık ifadelerle ve iltifatlarla yaptıkları şeylerin takdir edilmesini isterler.

8. Evet! Cinselliği çok sık akıllarına getirdikleri doğru.

Bu genel inanç kesinlikle yanlış değil. Seks erkeklerin aklına günde bir kez gelir; bunu artık kabul edelim.

9. Partnerlerinin de seksi başlatan ilk adımı atmasını isterler.

Erkekler sürekli cinsel ilişkiye atılan ilk adımı atan kişi olmaktan aslında yorulmuş ve sıkılmışlardır. Partnerlerinin cinsel arzularla karşılarına çıkma konusunda utanç duymamasını isterler.

10. Stereotiplerden en az kadınlar kadar nefret ederler.

Kadınlık, annelik ve benzeri durumlar konusunda yapılan genellemelerden ne kadar nefret ediyorsak, erkekler de kendileri hakkında yapılan genellemelerden bir o kadar nefret eder.

11. Kariyerlerinin ilk yıllarında anlayışa ihtiyaçları vardır.

Kariyer adımlarını hızlı ve başarılı bir şeilde tırmanmak ve bunu erkenden yapmak isteyen erkekler sık sık ve bolca iş konusunu düşünürler. Bu zaman zarfında da partnerlerinden anlayış ve sabır beklerler. Sonuçta elde ettikleri kariyer hem kendileri hem de aile içindir.

12. Cevap vermek için kadınlardan daha uzun bir zamana ihtiyaç duyabilirler.

Erkekleri soru yağmuruna asla tutmayın. Bir cevap verebilmek için zamana ihtiyaç duyarlar. Eğer doğru bir cevap almayı gerçekten istiyorsanız, sabırsızlık göstermeyin.

13. Öyle görünmedikleri zaman bile sizi dinliyorlardır.

Bir çok insan karşı tarafı dinlediklerine dair küçük sinyaller verirler, örneğin, kafa sallarlar, ya da 'hmm, evet' gibi sözler söylerler. Çoğu erkek bunu yapmaz. Bu sizi dinlemiyor olduğu anlamına gelmez, yalnzıca düşünüyordur.

14. Sevgilerini 'söylemekten' çok 'göstermeyi' tercih ederler.

Erkeklerin 'seni seviyorum' demesinin bir çok yolu vardır. Sadece sizin için basit bir şeyler yaptığında bile bunu sizi sevdiğinin bir göstergesi olarak yapıyordur.

15. Reddedilmek onlar için sandığınızdan çok daha zordur.

Erkekler de birisine yaklaşıp flört etmeyi çok kolaylıkla yapamazlar. Bunun için genellikle cesaretlerini toplamaları ve doğru kelimeleri seçtiklerinden emin olmaları gerekir. Sonucunda da doğal olarak reddedilmekten korkarlar. Yani ona hayır demeyi planlıyorsanız bunu nazikçe yapın.

16. 'Sert görünüşleri' aslında yalnızca bir kabuktan ibarettir.

Erkekler büyürken genellikle sert ve agresif olmaları gerektiğine inanırlar. İçlerinde hissettikleri her zaman bu değildir. Eğer dış görünüşünde fazla sertlik olan bir erkekle karşılaştıysanız ona biraz zaman verin, içinden bambaşka biri çıkabilir.

17. Erkek 'kankalarıyla' yakınlığı ve geçirdiği zaman önemlidir.

Uzun zamandır yakın arkadaş olan erkekler birlikte vakit geçirmekten çok keyif alırlar ve buna ihtiyaçları vardır. Erkeklerin birlikte vakit geçirme isteğine kızmayın, birbirlerini anlarlar, eğlenirler ve bu onlar için gerçekten önemli bir aktivitedir.

18. Kadınların tahmin ettiğinden daha fazla dedikodu yaparlar.

Genel görüş kadınların çok dedikodu yaptığı yönündedir fakat erkekler de en az onlar kadar dedikodu yapabilir. Bu konuda çok net yargılar yapmamak gerek.

19. Başarısızlık konusundaki çifte standart onların zorunda gider.

Bir erkeğin başarısızlığında gösterilen toplumsal tavır bir kadının başarısızlığında çok daha yumuşak bir anlayışa dönüşür. Toplum genelinde erkeğin başarısızlığına karşı sert bir tavır vardır ve bu onun zayıflığı ya da eksikliği olarak görülür. Öte yandan toplum kadının başarısızlığını affeder, çünkü kadın annelik, kariyer, ev gibi konularda cambazlık yapmak zorundadır diye düşünülür. Aslında ev ve ilişki ortak bir paydadır ve her iki taraf da bir katkıda bulunduğu için yürür. Erkekler bu tip katkılarla ilgili yıllardır süregelen haksız görüşten doğal olarak nefret ederler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lily-aldrin

Her erkek sex dusunuyosa napalim yani her ciktigimizla yatalim mi banane istiyorsa her kadinda ferrari ister ona bakarsan ama hayat

pwn3d

4 😂

meaculpa

yani kadınlar da az manyak değil ama işte şu beylik tavırlar -.-

thinklikepsyco

Yok canım. Erkek öküzdür. Bizim duygularımız, canımız yok anasını satim. Yüzümüze telefon kapatın, trip atın. Biz cehennem azabı çekeriz. Erkek değil miyiz? Sert canlılarız bizler. Sadakatsiziz, Neden? Çünkü kadının iphone 5 den 6s e geçme davranışını iyi biliyoruz.

methanci

Helal olsun +

lavieenrose

şahane özetlemişsin, tebrikler

tsukiyashima

sanki ebesini siktik tribe bak

thinklikepsyco

Yok yahu, tecavüz falan da bizim işimiz. Bir limum mahlukların yaptıklarını tüm erkekler şahsında gören şizofreni hastalarının ülkesidir türkiye. Kavramsal feministlerin fink attığı, cehaletin tabir yerinde vital farkların(göz, göbek, göt, am mı kamış mı kafaları falan uzar gider) siyaseti gibi sikimsonik bir siyasa ortaya çıkarmasıdır. İnsanın en temel dürtüsü olan kontrol etme, sahip olma, geliştirme, kısıtlama çabaları, kadında en üst safhaya ulaşır. Ben bu ülkede ne feministler gördüm, kapalı kapılar ardında küfür edecek kadar aşağılık, Çıkıp günahsız insanları aforoz etme potansiyelinde yetkileri olan ve aynı surette cahil. Özet: ebem erkek kardeş.

tsukiyashima

hhmmm annen de erkekti ya zaten çocukta ki kadın düşmanlığına bak

janset-cataltug

en önemlisi bir ilişkiye başlamayın çünkü çabuk sıkılırlar:)

Görüş Bildir