Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Daha Düşünün! Saç Ektirme Operasyonu Yaptıranların Başına Gelen Kabus Gibi Olaylar

-
Abone ol

David Beckham'ın saçlarının, son zamanlarda eskiden olduğundan daha gür görünmesiyle saç ektirme operasyonları gündeme gelince, bu operasyonun hayatlarını kabusa çevirdiği erkekler, saç ektirme tecrübelerini paylaştı. Kanlı yaralardan, kangren olan saç derisine ve gözünü kaybeden adama çeşitli saç ektirme tecrübelerini sizler için derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/735201...

Futbol oynarken saçlarını sıkı topladığı için saçları seyrelen David Beckham'ın saç ektirdiği iddia ediliyor.

Görünüşe göre başarılı bir ameliyat geçiren Beckham, saç uğruna sağlıklarını kaybeden bu adamlardan daha şanslı olsa gerek...

Londra'da yer alan saç ektirme kliniği, rezervasyon oranının geçtiğimiz beş seneye oranla %25 arttığını belirtti.

Son yıllarda bu işin teknikleri her ne kadar gelişmiş olsa da, işlem sürecinde saç derisinden ameliyatla alınan kısımlar olunca kalıcı hasarların meydana gelmesi de söz konusu. İşlem acı verici şişliklerden, göz kaybına kadar bir çok zarara neden olabiliyor.

Saç ektirme dolayısıyla bu ıstıraba maruz kalan erkeklerden biri Hindistanlı Tariq Khusroo, operasyon sonrası bir gözünden oldu!

Tariq Khusroo vakası bunlar arasından en kötüsü olabilir. Hindistan'ın yerel internet gazetesine yansıyan habere göre, Suudi Arabistan'da çalışan Hindistanlı adam, legal olmayan yoldan saç ekimi operasyonu için tam 3,500 dolar harcadı. ''İşlemden sonra kafamda ve bir gözümde şişkinlikler çıktı. Birkaç saat sonra bir de baktım ki hareket edemiyordum, yemek yiyemiyordum, konuşamıyordum ve hatta düzgün nefes bile alamıyordum.'' 

Hızla hastaneye yetiştirilen Tariq Kushroo, neyse ki enfeksiyonu atlatmış ama acemice yapılan operasyondan ötürü sağ gözü alınmak zorunda kaldı!

Kel olmamak için buna değer miydi, gerçekten bilemiyoruz...

''Beni bir diş fırçasına benzettiler!''

22 yaşındayken kel kalan 51 yaşındaki Graham Ryder'ın kafasında, saç ektirme operasyonu yüzünden 50 kadar çukurumsu yara kalmış.. ''Genç yaşımda saçımdan olduğum için bu operasyon benim hayalimdi ve başlangıçta iyi bir çözüm gibi görünmüştü. Sonra baktım ve dedim ki keşke bunu hiç yaptırmasaydım.''

''Gerçekten buna değmezdi diye düşünüyorum.''

''Kafamda kanayan bir yarıkla kalakaldım.''

Pakistanlı aktör Syed Sajid Hassan da bu operasyonun nasıl korkunç bir şekilde gidebileceğinin örneklerinden. Hassan'ın Pakistan medyasına verdiği röportaja göre, işlemden önce cerrah kendisine bir uygunluk testi bile uygulamamış.

Syed Sajid Hassan, çektiği videoyu internete yükleyerek, saç ektirmek isteyen insanları dikkat etmeleri gerektiği hakkında uyardı.

''Doktorların ihmali ve yarayı iyi temizlememelerinden dolayı başıma gelen işte bu.'' diyor videoda. Operasyondan sonra hastalanan Hassan, 10 gün boyunca aşırı ateşten baygın kalmış ve başındaki yarayı 15 gün boyunca tuzlu su ile enfeksiyondan uzak tutmaya çalışmışlar.

18 yaşında kelleşmeye başlayan Chris Davies, acemice yapılan saç ektirme operasyonlarına 6 yıl boyunca binlerce dolar ödemiş.

''Öylece internetten araştırdığım bir kliniğe başvurdum ve kellik sorunumu çözebileceklerini sandım. Saçımın arka taraflarından aldıkları saçı, ön taraflara nakletmeye çalıştılar. Saçın uzaması ve gürleşmesi gerekiyordu ama dokuz ay geçti ve hiçbir sonuç alamadım!''

Bir yıl daha bekleyip yine sonuç alamayan Davies, denemekten de vazgeçmemiş ama bu sefer kafasının arka kısmında yaralar oluşmaya başlamış.

Tam anlamda bu yola ''baş koyup'' 7 kez operasyon geçiren zavallı adamın hayatı resmen mahvolmuş.

Michael Avola da aynı acıyı ve aşağılanma duygusunu hisseden erkeklerden...

49 yaşındaki Avola da birden fazla kez ameliyat geçirmiş. Yeni saç çıkmasını bir kenara bırakın, Avola'nın var olan saçları da dökülmeye başlamış ve işlem geçiren bölgede kalıcı yaralar oluşmuş.

Haberi okuyanlar arasında saç ektirmeyi düşünenleriniz varsa, iyice düşünerek karar vermenizi ve güvenilir bir klinik bulduktan sonra bu işlemi yaptırmanızı tavsiye ederiz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jale-yildirim

saç ektirmekten bende çok korkuyorum hatta yapmak hiç istemiyorum hemde çok pahalı doktorum saç ektirme yerine saç çıkarıcı titanyumlu bakım setini kullan dedi denedim ve şuan seyrek yerlerde çok güzel saçlar çıktı şuan çok mutluyum arkadaşlar saç ektirme kötü ya patentli ürün kullanın daha iyi

domalt-trump

Bugüne kadar başarılı tek bir saç ekim vakası görmedim. Gördüğüm yüzlerce saç ekim operasyonlarından bir tanesi bile başarılı olmaz mı? Başarılı diye gösterilenlerin bile hilesi hurdası rahatlıkla seçiliyor. Sakın kalkışmayın bence. Her şeyin doğalı makbul günümüzde.

burak-sengul

maden olan yerde ot bitmez gençler :D

sith

bu türk gönderiler insanların cesaretini kırıyor. yaptığınız çok yanlış. Türkiye bu konuda çok başarılı ve birçok testler de yapılmakta. bahsettikleriniz ya uyduruk yerlerde yaptırmış ya da kaçak.

gizemjm

Bu işi yapan biri olarak bu gösterilen enfeksiyon vakaları çok uçuk vakalar, çok nadir görülen. Hastadan ve yapılan yerden kaynaklanan ( kişinin kronik hastalıklarından kaynaklanan nedenlerden bile olabilir örn:diabetli hasta). Öbek öbek ekilmiş görünen resim ise eski bir yöntem ile yapılan eski tarihli yapılmış ameliyat sonucu. Yanıltıcı bir içerik olmuş.

Görüş Bildir