Bir Büyüme Öyküsü! Anaokuluna Giden Oğlunun Cebindeki Eşyaları Her Gün Fotoğraflayan Anneden 35 Çalışma

38PAYLAŞIM

'Okulöncesi Cep Hazineleri' fotoğraf sanatçısı ve anne Melissa Kaseman'nın eğlenceli projelerinden biri. Fotoğraf sanatının değişiklik ve geçiş anlarını yakalama kapasitesine her zaman inandığını söyleyen Melissa, oğlunun cebinden çıkan ufak tefek eşyaları mutfak masasının üzerinde fotoğraflayarak bu dönemi ölümsüzleştirmiş. İşte BoredPanda'dan derlediğimiz minik bir bebeğin, küçük bir erkek çocuğuna dönüşmesinin ufak tefek eşyaları...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/preschool-poc...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gamze-oznalbant

Çocuğun erkek olduğundan emin miyiz,pullar,boncuklar,tokalar filan :)

erkenbosalangarson

şu salak cinsiyetçiliği bir salın artık be

gamze-oznalbant

Bunlar anaokulunda yapılan etkinlikteki malzemeler,ben takılmak için yazdım cinsiyetçilik yaptığım için değil

muhammet-m.-yazici

Sanane ister salar ister salmaz kendi fikri. Hoşuna gitmiyorsa git köşede bacaklarını karnına çekip fikirlerinin geçmesini bekle senin salak eleştirine kimse katlanmak zorunda değil. İnsanların fikrine saygı duy. Bana kalırsa neyle oynamak isterse oynasın fakat bu bana başka birinin çocuğunun cinsiyetçi yetiştirmesini eleştirme hakkı vermiyor. Kendi kültürü, geleneği, eğitimi, ahlakı neyse istediği gibi yetiştirir. Sana göre cinsiyetçi ona göre değil belki.

oguz-buran

Bu bir fikir değil apaçık ayrım ve bence kimse ayrıma saygı duymamalı değil mi?!

muhammet-m.-yazici

İşte sana göre ayrım. Kendi kültürü, inancı öyle olmayabilir. Erkeklerin kadınsal şeylerden uzak durmasını düşünüyordur. Erken yaşta da bu eğitimi veriyordur. Kendi çocuğu ne diyebilirsin ki? Senin mantıklı sandığın şeyler belki onun için sapkınlık? Gidip bi yahudiye pazar günü açık unuttuğun lambayı kapatamıyorsun boşa elektrik harcıyorsun ne kadar saçma sana saygı duymam diyemezsin. Onlar da pazar günü iç yapılmaz ve sırf bu yüzden buzdolabını açtığında ışığı açılıyor, kapağını kapadığında kapanıyor diye özel olarak buzdolabı üretiliyor pazar günleri ışık kapanmıyor. Cinsiyete göre ayrı okullarda okutuluyor. Ayrım sana göre var. Saçmalık bana göre var. onlara göre de biz malız. Ki bizim dinimizde de erkeklerin kadınlaşması haram. İpek giyemiyor. altın takı takamıyor. Bunda biraz daha ileri gidip erkek çocuk bebekle simle oynamaz demek çok tuhaf değil. Bence önemsiz. Ama çok da anlamsız, buna saygı duymam bu ne salaklık diyeceğim bi şey de değil.

comawhite

Artık kadın ne kadar işsizse... Çek çek, her şeyi çek, harddiskleri doldur, hafıza kartlarına tövbe ettir. Bi çocuğunuz var, çekilmedik yerini koymayın tabi.

bitchineggo

oğlunun cebinden çıkanlar diyor ama her gün toka çıkmış cebinden

mustafa-diyebirisi

Başlığa kimse dikkat etmedi herhalde çocuk anaokuluna gidiyor bu materyaller ile çeşitli çalışmalar yapılıyor anaokullarında ama çocuk bir kısmını araklamış anlaşılan :D

enk-capital

Çocuk karga falan heralde. Dikkatini çeken parlak renkli ne kadar ıvır zıvır varsa toplayıp anasına getirmiş.

Görüş Bildir