Bir Başkent Klasiği: Ankara'da Hatalı Kazı Çalışması Nedeniyle Yol Çöktü

 > 
188PAYLAŞIM

Başkent’te bir inşaatın temel açma çalışmaları sırasında inşaatın üst tarafında bulunan yolda çökme meydana geldi. Yol trafiğe kapatıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Gerekli yasal işlemler başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi’nce çöküntüde sorumluluğu olan firmaya en yüksek ceza uygulanacak” açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yazılı açıklamaya göre, Çankaya Büyükesat Mahallesi Mercan Caddesi'nin bir petrol istasyonu yakınındaki bölümünde, saat 22.30 sıralarında yaklaşık 7-8 metre derinliğinde çökme meydana geldi.

Can ve mal kaybı yaşanmadı

Çökme sonucu petrol istasyonu hizasında bulunan taş duvarlarda da hasar oluştu. 

Çökmenin akşam saatlerinde meydana gelmesi nedeniyle, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Yaşanan çökme tekniğine uygun yapılmayan kazı ve forekazık sisteminin yetersizliğinden kaynaklı

Olay yerinde inceleme başlatan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, yoldaki çökmenin, komşu parselde devam eden inşaatta tekniğine uygun yapılmayan kazı ve forekazık sisteminin yetersizliğinden kaynaklandığını belirledi.

Doğalgaz ve enerji hatlarındaki hasarın giderilmesi için ilgili kuruluşların çalışma yaptığı bölgede, enerji sıkıntısına yol açmayacak önlemler alındı.

"Sorumluluğu bulunan firmaya en yüksek ceza uygulanacak"

İnşaatta gerekli koşullar sağlanıncaya, bölgede can ve mal güvenliği garantiye alınıncaya kadar, cadde trafiğe kapalı kalacak, ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.

Ankara'da 'Tövbe, O da Ne?' Dedirten Görüntü: Park Halindeki Otomobil Asfalta 'Gömüldü' - onedio.com
Ankara'da 'Tövbe, O da Ne?' Dedirten Görüntü: Park Halindeki Otomobil Asfalta 'Gömüldü' - onedio.com

Konuya ilişkin gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı, Büyükşehir Belediyesince, çöküntü nedeniyle sorumluluğu bulunan firmaya en yüksek cezanın uygulanacağı bildirildi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir