Görüş Bildir

Bing, Şimdi de İnternetten Yemek Siparişine El Atıyor

Haberler
> Bing, Şimdi de İnternetten Yemek Siparişine El Atıyor

Microsoft, arama motoru Bing ‘i popüler aramalar için özelleştirmeye devam ediyor.

En iddialı pazarında bile Google’ın oldukça gerisinde olan Bing’in yeni özellikleri yemek sipariş etmeyi kolaylaştırıyor ve otel aramalarında daha zengin sonuçlar sunuyor.

Bing, özellikle yemek ve konum odaklı bir aramaları (Kadıköy’de adana kebap gibi) ‘sipariş et’ butonuyla yemek sipariş sitelerine yönlendiriyor. Böylece direkt siteye gidip hızlıca sipariş verebiliyorsunuz.

Bu özellik şimdilik sadece ABD’ye özel görünüyor ama özellikle Avrupa’da yemek siparişi alanındaki yatırımların hızla artması bu özelliğin Avrupa’da da işe yarayabileceğini düşündürüyor.

Bing, otel aramalarında ise kullanıcıların seçimini kolaylaştıracak daha zengin sonuçlar sunuyor. Yine belli bir bölge için otel araması yaptığınızda fotoğraf ve puanlama içeren yatay bir otel listesi karşınıza çıkıyor.

Yaptığınız arama sonucunda sunulan seçenekler içindeki bir otele tıkladığınızda ise harita ve kullanıcı yorumlarını görebiliyorsunuz. Elbette rezervasyon bağlantısı da yer alıyor.

Yahoo’nun Firefox anlaşmasından sonra Google’ın pazar payı 7 yıldır ilk kez yüzde 75’in altına düşmüştü ve bu yeni özelliklerin rekabette yeni bir cephe açabileceğini söyleyebiliriz. Tabii bunu kendi içinde bir tespit olarak paylaşıyorum çünkü kullanıcı eğilimleri günden güne mobil uygulamalara doğru kayıyor.

Webrazzi

Kaynak: http://webrazzi.com/2015/02/20/bing-y...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?