Görüş Bildir
Haberler
Binali Yıldırım, Saadet Partililerden Özür Diledi ve Ekledi: 'Seçim Yatırımı Olarak Düşünmeyin'

etiket Binali Yıldırım, Saadet Partililerden Özür Diledi ve Ekledi: 'Seçim Yatırımı Olarak Düşünmeyin'

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete'ye ziyaret gerçekleştirdi. Yıldırım, 'Saadet Partisi mensubu bu kardeşlerimiz incinmiş olabilir, kırılmış olabilir. Ben bu yüzden kendilerinden özür diliyorum' dedi. Yıldırım ayrıca sözlerinin 'seçim yatırımı' olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ifade etti.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete'ye ziyarette bulundu. Burada Saadet seçmenine yönelik mesajlar verdi. Yıldırım, şunları söyledi:

“Benim Erbakan Hocamızın söylemleri ilgimi çekti, farklı konuşuyor, farklı bir ses var. Yani herkesin dillendirdiği resmi görüş var, bir aykırı çıkış var. Bu benim çok ilgimi çekti. Daha yakından yerlilik – millilik, dışa bağımlılıktan kurtarılması ülkenin, sonra bu Erbakan hocanın daha fazla araştırma, daha fazla merakımı celbetti. Sonra Gümüş Motor meselesine çok ciddi şekilde kafa yordum bu kadar hakim güçlerin Türkiye'nin yerli ve milli teknolojiye sahip olmaması için ne kadar büyük oyunlar oynadıkları, zorladıkları ama buna rağmen Erbakan hocanın yılmadığı ve bu 'inat da bir murat' diyerek bu işin üzerine gittiğini ve sapmadığını gördüm. Şimdi ve aile içerisinde biz müthiş bir çatışma yaşadık. Nereden senin bu tecinniler, nereden senin bu kafanı çeldiler, diyecek noktaya geldi ama işin sonunda, günün sonunda ailem beni yola getirmeye kendi akıllarınca yani düşüncelerince yola getirmeye çalışırken onlar da gerçeği gördüler ve biz 74'te koalisyon kurulduktan sonra bir kırılma noktası yaşadık ve ondan sonra da ham dolsun çok daha sağlıklı çok daha kucaklayıcı toplumun genel dokusuna uygun bakış açısını yaygınlaştırdık ve tabii bir ömür tüketilmiş bir mücadele var. Erbakan Hocamızı anlatmaya lüzum yok. Allah mekanını cennet eylesin. Çok güzel mücadele etti ve hizmetler yaptı hiçbir zaman şöhret peşinde olmadı.'

"Birbirimizden ne farkımız var?"

'Bugün dal budak sarmışsa bir Tayyip Erdoğan varsa bir Binali Yıldırım varsa bu misyonun sayesinde var' diyen Yıldırım, 'Bunu kimse, kendisi de inkar edemez. Aramızda ayrılık gayrılık olmasının doğal bir durum olmadığını, bunu oluşturan bir takım algı operasyonlarının olduğunu düşünüyorum. Birbirimizin acı gününde bir araya geliriz, sevinçli günlerinde, cenazelerde, bayramlarda bir araya geliriz. Birbirimizden ne farkımız var? Yaşayış olarak ne farkımız var? Dünyaya bakış, ahirete bakış olarak ne farkımız var? Şuna bende katılıyorum yani siyasette sert rüzgarlarla konjoktürel olarak yanlış anlaşılacak maksadını aşacak söylemler olabilir. Onun için Saadet Partisi mensubu bu kardeşlerimiz incinmiş olabilir, kırılmış olabilir. Ben bu yüzden dolayı da kendilerinden özür diliyorum' ifadelerini kullandı.

"Kardeşlerimizi incittiysek haklarını helal etsinler"

"Kardeşlerimizi incittiysek haklarını helal etsinler"

Yıldırım sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:'Bu ülkede başbakanlık bakanlık yapmış bir kardeşiniz olarak eğer böyle bir hata varsa bundan bizde sorumluyuz. Bunun da kardeşlerimizi incittiyse haklarını helal etsinler biz hiçbir zaman amacımız ayrıştırmak Saadet Partisi ve mensuplarını ayrı bir yere koymak gibi bir görevimiz olamaz. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu da bir seçim yatırımı gibi de düşünülmesin yani. Seçimler gelir geçer biz birbirimizin yüzüne bakacağız. Yani onu ifade etmekte yarar görüyorum.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
338
254
81
35
13
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mete han

ulan oy alacağınızı bilseniz İmamoğlu"ndan da özür dilersiniz.Seçim yatırımı değilmiş siktirrr

denemecelersss

31 mart öncesi trt aracılığı ile adamlara adayları yok chpyi destekliyor diye kara propaganda yaparken iyiydi tutuştunuzmu şmdi?

Fatih Öztürk

öyle böyle değil hemde.

Merdan Rozyyev

Koltuk sen nelere kadirsen be :D