Görüş Bildir

Biden: 'Türkiye'ye F-16 Uçaklarını Satmalıyız'

Haberler
> Biden: 'Türkiye'ye F-16 Uçaklarını Satmalıyız'

ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye'ye F-16 savaş uçaklarını satmaları gerektiğini, bunun için ABD Kongresinden onay alabileceklerini söyledi.

Biden, İspanya'nın başkenti Madrid'deki NATO Zirvesi'nin bitiminde basın toplantısı düzenledi.

Biden, İspanya'nın başkenti Madrid'deki NATO Zirvesi'nin bitiminde basın toplantısı düzenledi.

Ukrayna-Rusya savaşına değinen Biden 'Putin NATO’yu parçalayabileceğini, bizi zayıflatabileceğini düşündü ama tam olarak istemediği şeyle karşılaştı. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile beklemediği şeyle karşılaştı' dedi.

"F-16 konusunda tutumum değişmedi"

"F-16 konusunda tutumum değişmedi"

Türkiye'ye F-16 uçaklarının satışıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söz verip vermediği sorulan Biden, şunları kaydetti:

'(Cumhurbaşkanı Erdoğan'a) Kendisine söylediğim aralık ayında söylediğimle aynı. (Türkiye'ye) F-16 uçaklarını satmalıyız ve aynı zamanda uçakları modernize etmeliyiz. Bunu yapmamak bizim çıkarımıza değil. Aralıktan beri tutumumu değiştirmediğimi kendilerine ifade ettim. Bir karşılık da olmadığını ve sadece satmamız gerektiğini söyledim. Bunu yapabilmek için ihtiyacım olan şey Kongre onayı. Bu onayı alacağımızı düşünüyorum.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
4
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kamil Öldü

Yani diyor ki al Erdoğan şu F-16'ları, Yunanistan'a da verdim F-35'leri gemilerimi de gönderdim haydii savaş başlasın! Kazanan kim?

İskender

Hayır Biden. Biz F-4, bir de mancınık istiyoruz.

kahramannn

Ulan suriye de YPG ye mühimmatı bedava veriyorsunuz konu Türkiye olunca F-16 satarken bile bin dereden su getirtiyorsunuz amk