Görüş Bildir
Haberler
Vodafone Arena'nın Kaba İnşaat Tamam

Vodafone Arena'nın Kaba İnşaat Tamam

Batuhan
05.05.2015 - 10:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş’ın, Dolmabahçe’de yapımına devam edilen stadyumu Vodafone Arena’nın kaba inşaatı tamamlandı. Stadyumun bu yıl içinde açılması planlanıyor.

Dolmabahçe’de 1947 yılında yapılarak hizmete açılan İnönü Stadyumu’nun yıkımına 2 Haziran 2013 tarihinde başlanmıştı. Bu stadın yerine yapımına başlanan Vodafone Arena’nın, havadan yapılan çekimlerinde tribünlerin tamamlandığı ve dev spor kompleksinin yükselmeye başladığı görülüyor.

Stadın üstünü kapatacak çatı kısmı inşaatına ise önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi. Çatının tamamlanmasının ardından futbol oynanacak sahanın çimlendirilmesi ve ince işçiliğe geçirileceği belirtildi. Beşiktaş Divan Kurulu’nun ise önümüzdeki günlerde stadyumda ilk toplantısını yapacağı öğrenildi. Stadyumun 2015 yılı içinde hizmete açılması planlanırken Beşiktaş’ın önümüzdeki yıl maçlarını bu statta oynayacağı belirtildi.

Şantiyesinde 24 saat aralıksız çalışmanın devam ettiği 41.903 kişi kapasiteli ve iki katlı olarak planlanan yeni stadyum bittiğinde, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak ve geniş bant mobil ve wi-fi ağıyla donatılacak. Stadyumun farklı noktalarına yerleştirilecek interaktif ekranlar ile taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçları yayınlanacak.

Beşiktaş’ın yeni stadyumunun bazı özellikleri şöyle:

Tamamı kapalı tribünler,

C90 görüş açısı, açılır kapanır koltuklar,

Alttan ısınma,

İki kat tribün yapısı,

600 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark,

Loca-Vip tribün,

Koltuk kapasitesi: 41.903,

Loca sayısı: 147,

Loca koltuk toplam sayısı: 1903,

VIP koltuk sayısı: 2100,

Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi toplamda 162 koltuk. 

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0