Görüş Bildir
Haberler
Beş Zincir Markete 'Fahiş Fiyat' İncelemesi

etiket Beş Zincir Markete 'Fahiş Fiyat' İncelemesi

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 5 büyük zinciri markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ticaret Bakanlığı’nca 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için müfettiş görevlendirildi.

"Her türlü tedbiri almakta kararlıyız"

"Her türlü tedbiri almakta kararlıyız"

Bakanlıktan yapılan açıklamada, son dönemde, temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin vatandaş tarafından bakanlığa iletilen başvuru ve şikayetlerin dikkate alındığı belirtildi. 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği’ne aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimlerin sürdürüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

'Bununla birlikte, tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirilmiştir. Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
111
74
55
19
5
5
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Bu oyunu daha önce oynamamış mıydınız? Sebep olduğunuz olumsuzlukları sürekli başkalarına yıkarak nereye kadar hedef saptırmayı düşünüyorsunuz?

Esin Varnalı

Piyasaya müdahalenin her zaman ağır sonuçları olmuştur maalesef.Zincir marketler olmasa her şeyi daha mı ucuza alacaktık?

begonvila

ohh, adam her zmanki krizden fırsat çıkaracak, rakip marketleri hedef gösterip yandaş marketleri pompalayacak

Jan Vintageman

Zor çıkarır biraz, hedef gösterdikleri zaten Bim, Şok, A-101 gibi yandaş marketler.