Berlin'deki Patlamada Bir Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

 > -

Almanya'nın başkenti Berlin’de, seyir halindeki bir otomobil infilak etti. Olayda aracın sürücüsü hayatını kaybetti. Berlin Savcılık Sözcüsü Martin Steltner, patlamanın terör saldırı olmadığını ve olayda 43 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Sözcü Steltner yaptığı açıklamada, olayın muhtemelen otomobilin sahibine yönelik bir bombalı saldırı olduğunu kaydetti. 

Sözcü Steltner, ayrıca, “Hayatını kaybeden kişi 43 yaşındaki Türk vatandaşı. Olay yeri yakınında oturuyordu” diye konuştu.

"Patlayıcı madde muhtemelen aracın altına yerleştirildi"

Ölen kişinin son yıllarda herhangi bir suça karıştığı yönünde bir bilginin bulunmadığını dile getiren Steltner, ancak söz konusu kişinin 2008’den önce uyuşturucu, kumar ve sahte para ile ilgili sabıkasının olduğunu aktardı.

Steltner, patlayıcı maddenin muhtemelen aracın altına yerleştirildiğini anlatarak, aracın olayda hayatını kaybeden kişiye ait olmadığını da kaydetti.

 Fotoğraf: Twitter/ Polizei Berlin

Alman basını, hayatını kaybeden kişinin isminin Mesut T. olduğu yazdı.

Olay yerine giden Berlin İçişleri Bakanı Frank Henkel de polisin olayın her yönüyle ilgili soruşturma yaptığını, bunun özellikle organize suçlar kapmasında bir çatışma olabileceği olasılığı üzerinde durulduğunu söyledi.

Başkent Berlin’de bugün Charlottenburg semtinde seyir halindeki bir otomobilde patlama meydana gelmiş, aracı kullanan kişi hayatını kaybetmişti.

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir