Bencil Eski Eşlere Ders! Eski Eşinin Sevgilisine Yazdığı Teşekkür Notuyla Gönülleri Fetheden Kadın

1.6bPAYLAŞIM

Boşanmış ebeveynlerin çocuğu olmanın zorluğunu bilen bilir. Anne, baba, üvey anne ve üvey baba arasında gidip gelmek zorunda kalanlar olduğu gibi, sorunsuz aile ilişkilerine sahip olanlar da var elbette. Fakat Audrey Nicole adlı anne, güzel kalpliliğin son boyutlarına ulaşmış artık.

Audrey'nin, eski eşinin sevgilisine yazdığı teşekkür notu Boredpanda'da derlendi.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/mom-wrote-mess...

Kızının hayatındaki "diğer kadına" karşı sert bir tutum sergilemek yerine ona minnettar olan dünyalar güzeli bir anne Audrey Nicole...

Eski eşinin hayatındaki bu kadına, kızıyla kendi kızı gibi ilgilendiği için bir teşekkür notu bile yazdı.

"Bu, eski eşimin kız arkadaşı. Şimdiye kadar gördüğüm en sevimli şey! Ona çok minnettarım, çünkü ne zaman kızım babasını ziyaret etse kızımla ilgileniyor, ona hediyeler alıyor, karnını doyuruyor, esasen kendi kızıymış gibi ilgileniyor. Neden bütün anneler, diğer kadınlara karşı bu kadar kindar ve kıskanç davranıyorlar? Kimse, senin olmayan bir çocuğa annelik yapmaya çalışmanın kolay olmadığını söylemedi. Dolayısıyla, bu konuda çabalayan biri olduğunda onu bir kenara itmeyin. Çünkü bu insanlar böyle dramalara gelemezler, çekip giderler ve esas o zaman şeytani üvey anne ile kalakalırsın. Evet, böyle insanlar var! Her yerde görüyorum onlardan! Bir çocuğun iki tane annesi olabilir, çünkü ne kadar çok insan onu severse ben de o kadar mutlu oluyorum! Ona, asla kendini dışlanmış hissettiremezdim, bu kıza deli gibi minnettarım! 

Bayanlar, büyüyün ve çocuklarınız gözlerinin önünde büyürken, eski eşlerinizin sevgililerinin Facebook ve Instagram hesaplarında neler olup bittiğiyle ilgilenmek yerine iyi bir anne olmaya odaklanın. Daha çok sevin, daha az nefret edin!"

"Daha çok sev, daha az nefret et." Audrey'nin yaymak istediği mesaj tam olarak bu!

Love What Matters adlı Facebook sayfasında paylaşılan not, o günden beri internette virüs gibi yayıldı. İnsanlar da kendi düşüncelerini ve deneyimlerini yorumlarla paylaşmaya başladılar.

"Babam ve kız arkadaşı ilişkilerini ciddi boyuta taşımaya karar verince, annem babamın kız arkadaşını öğlen yemeğine götürdü. "

"Sonrasında arkadaş oldular. Hatta annem, babam ve üvey annem ile tatile bile gittim. Babam ve üvey annem boşandıklarında, annem ve üvey annem arkadaş kaldılar. Gerçekten bu durum, işleri biz çocuklar için çok daha kolay bir hale getirdi."

"İlk cümle bir anlığına kafamı çok karıştırdı. İnsanların bu çocuk için bir araya geldiklerini ve onu bir numaralı öncelikleri yaptıklarını görmek çok güzel."

"Bizim ailede "bonus anne" dediğimiz şey!"

"Kızımın üvey annesini seviyoruz. Artık kızımın babası ile evli değiller ve kızımla ilgili konularda eski eşimden çok daha ilgili. Eski eşim kayıplarda. Benim eşim de kızımın bonus babası. Biz düzeni böyle sağlıyoruz!"

"Annem, üvey annem, babam ve üvey babam her zaman birbirleriyle iyi geçiniyorlar."

"Aralarında tartışmalar ve sorunlar olduğundan eminim ama ben asla görmedim. Dördü de bana nasıl daha iyi bir insan olacağımı gösteriyorlar, çünkü beni seviyorlar. 37 yaşındayım şimdi, fakat onlar benim gençliğimden beri hayatımdalar. Hatta ben 10 yaşındayken babam, üvey babama bir babalar günü kartı gönderdi. Bana iyi bir baba olduğu için ona teşekkür etti. Fazlasıyla huzurlu hissediyorum. Özellikle bunun ebeveynler ve üvey ebeveynler arasında bir kural olmadığını gördüğümden beri. Kızın, bu şefkatinden ötürü büyüdüğünde sana teşekkür edecek."

"Ben her zaman "Benim çocuklarımı seven çok fazla insan olamaz." derim.

"Ben bir üvey anneyim. Ama hiçbir zaman bir üvey anne gibi davranmadım, bu kelimeden nefret ederim. Hiçbir zaman öyle davranmadım. Hep bildiğim şekilde bir anne oldum. Ne yazık ki, eşimin eski eşi benim nasıl değerli bir insan olduğumu hiç göremedi. Çocukların evde televizyon izlemesine izin verilmiyor mu? Burada biz de aynısını yapıyoruz. Matematikle mi uğraşıyorlar? Burada oldukları günlerde beraber çalışıyoruz. Yeniden evlenmiş eski eşle boşanmış bir ebeveyn olmak olgunluk ister. Pastanın üzerinde birçok mum olabilir ama, olgunluk sıfır olduktan sonra neye yarar?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erkan-aslan

la siktir...karşılıklı kucağa oturmalar başlamış

aysuchuk-seff-va

gayet guzel ve iyi... ama 100% eminim ki benim ebeveynlerim eger bosansalar bosandiktan sonra eyer uveyannem olsa annem onu dogduguna pismn eder uvey babam olsa babam da onu hirpalar. ama uvey babam olma ihtimali0/100 annem hic bi zaman 2. evlilik yapmaz...

morpolar

tatil deyince ne anladınız; ne geldi o gözünüzün önüne de bu kadar karşı çıktınız anlamıyorum. bunda ne var ki? hayret, bi adamın aynı anda birden fazla karısı olmasını destekleyen, üçlüyü hayal edip mastürbasyon yapan adamlar gelmiş burda ailecek yapılan tatili eleştiriyo. sana ne kardeşim, onlar aile. AİLE. senin aile anlayışına uymuyo belki ama bu onlara ait. sen nasıl istiyosan öyle yaparsın kendi hayatında.

pelin-tanhan

tatil olayı hariç hepsi iyi

ezgisen

sevgi en önemli şey sevin sevilin dünyaya sevgi yayalım.. biri ile bişeyler yaşıyorsunuz ve anlaşarak ayrılıyorsunuz herkes kendi hayatında seçim yapıyor ve yeni bir hayat arkadaşı seçiyor artık sizin değil sizene ne bu kin nefret öfke. benimde eski sevgilimin yeni sevgilileri oldu hiç bir zamanda içimde nefret olmadı çok sevsem de kim nasıl mutlu ise öyle olmalı bencil olmayın!!

Görüş Bildir