Görüş Bildir
Haberler
Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2022 Bekçilik Başvurusu Ne Zaman? 2022 Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2022 Bekçilik Başvurusu Ne Zaman? 2022 Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Yurt genelinde bekçi olmak isteyen binlerce aday, bekçilik alımının ne zaman yapılacağını, sınav tarihinin ne zaman olduğunu ve maaşlar ile başvuru şartlarına ilişkin aramalar yapıyor. Ayrıca sınav tarihleri de Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev almak isteyenler tarafından merak ediliyor. Peki, bekçi alımı ne zaman? 2022 bekçilik başvurusu ne zaman? İşte 2022 EGM bekçilik başvurusu...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bekçi olmak isteyen vatandaşlar, Polis Akademisi Başkanlığı'nın duyurularını yakından takip ediyor. Bekçi alımı başvuruları için geri sayım devam ederken adaylar gelecek resmi açıklamaları beklemeyi sürdürüyor. Bu yıl yapılacak bekçi alımları için araştırma yapan vatandaşlar, bekçi alımı ne zaman, şartları neler, bekçi maaşları ne kadar olacak gibi sorulara yanıt arıyor. Peki, ilan ne zaman yayınlanacak? Bekçi alımı ne zaman yapılacak, sınav tarihi açıklandı mı? 2022 Bekçi maaşları ne kadar? İşte merak edilen soruların yanıtları...

2022 Bekçi Alımı Ne Zaman?

2022 Bekçi Alımı Ne Zaman?

Çarşı ve mahallelerin güvenliği için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecek bekçi alımı için tarih henüz belli olmadı.

Bekçilik Başvuru Şartları Neler?

Bekçilik Başvuru Şartları Neler?
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

  • En az 167 cm boyunda olmak.

  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

  • 31 yaşından gün almamış olmak.

  • Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Bekçi Maaşı Ne Kadar?

Bekçi Maaşı Ne Kadar?

2022 Yılının bekçi maaşları henüz duyurulmadı. 2021 Yılının bekçi maaşları aşağıdaki gibidir;

- İlkokul mezunu bekçi 5.008,221 TL

- Lise mezunu bekçi 5.186,079 TL

- Üniversite mezunu bekçi 5.421,4155 TL maaş alacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
1
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın