Beğenileri Kapış Kapış Toplamanız İçin Son Dönemin En Popüler Instagram Trendleri

-
Abone ol

Instagram yıllardır kendi trendlerini oluşturup yok ediyor. Çerçeveli sepya fotoğraflardan bugünlere kolay gelinmedi. Son dönemin en sık tercih edilen ve like garantili Instagram trendlerini derledik.

1. Kötü fotoğraf

Kusursuz fotoğraflar diyarında birileri sıkılmış olacak ki, son dönemde özellikle kalitesiz, bol pikselli kötü fotoğraflar görüyoruz. Bu fotoğraflar saatlerce düşünülüp özenilenlere oranla daha samimi geliyor.

2. Ünlülerin gençlik halleri

Sevilen ünlülerin gençlik dönemlerinden eski fotoğrafları paylaşmak çok havalı. Hem nostalji hissi yaşatıyor, hem de zamanın değerini hatırlatıyor.

3. Grain (granül) efekti

Fotoğrafları pürüzsüzleştiren filtreler çok demode. Aksine VSCO Cam uygulamasının favori efekti grain tercih ediliyor. Bu efekt fotoğraflara hafif lekeli, boyutlu bir hava katıyor.

4. 3 boyutlu fotoğraf

3 boyut efekti fotoğrafa bakmayı zorlaştırsa da, son dönemin sevilen, nostalji soslu efektlerinden biri. Glitch, bu efekt için en sık tercih edilen uygulama.

5. VHS efekti 📺

Tıpkı 3 boyut gibi VHS efekti trendi de 80'lere, elektronik çılgınlığının tavan yaptığı döneme vurgu yapıyor. Karıncalı, bozuk video kaset efektini o dönemi yaşamamış gençler ilk kez tecrübe ediyor.

6. Gökkuşağı efekti

Efekt içinde kalmış olabiliriz ama düz fotoğraflar çoğu insan için bir noktadan sonra sıkıcı. Gökkuşağı efekti Instagram'da çoktan büyük bir trende dönüştü. Efekt PicsArt uygulaması ile yapılıyor.

7. Yanlışlıkla selfie çekmiş gibi yapmak

Selfie çekmek yıllardır tartışılan, biraz ilginç bir durum. Bu durumu çok rahat karşılayıp rahatça selfie çekenlerin yanında, hala buna alışamayan ve garip hissedenler de mevcut. Bu trend onlar için, tercihen biraz aşağıdan ve şaşkınca çekilen selfie moda.

8. Ters fotoğraf

Düz açılar sıkmış olacak ki, fotoğrafları ters koyma trendi başladı. Değişiklik sevenler bunu beğendi.

9. Çıplaklık

Bunu bir trend olarak tanımlamanın ne kadar doğru olduğu tartışılır; sonuçta her zaman geçerli ve ilgi çekici bir durumdan bahsediyoruz. Ancak son dönemde Instagram'da "birazcık" ve estetik çıplaklık modası olduğu da yadsınamaz.

10. Aynı veya benzer fotoğrafları tekrar tekrar paylaşmak

Çoklu fotoğraf özelliği geldi, aynı zamanda çekilmiş farklı pozları tek seferde paylaşabiliyoruz; ancak bahsettiğimiz durum tamamen stil için. Profil tasarımı yapmaya çalışanlar, takipçilerini kaybetme tehlikesine rağmen aynı veya benzer fotoğrafları üst üste paylaşıyor.

11. Zoom

Instagram'ın en yeni özelliği zoom, zaten yakından çekmeyi sevenlere çok iyi geldi. Özellikle başarılı makyajını ve detayları paylaşmayı sevenler bu özelliği kullanıyor.

12. Siyah beyaz

13. 

Bu da yeni bir trend değil elbette; ancak filtrelerin, renklerin hakimiyeti bir kez daha azalıyor. Siyah beyaz sade fotoğraflar, renklilere oranla daha etkileyici.

14. Gerçek doğallık

#nomakeup #nofilter veya "yeni uyandım" selfie'lerini artık kimse yemiyor. Abartılı kusursuzluk takıntısı olan Instagram'ı bunu kesinlikle önemsemeyenler kurtaracak.

15. Çoklu fotoğraf

slayt özelliği başlarda tepkiyle karşılansa da, şu sıralar oldukça popüler. Ardı ardına çekilmiş fotoğraflar, yaşanmış ana derinlik katıyor.

16. Kirakira uygulaması ✨

Son dönemin en büyük trendi Kirakira adlı uygulama. Videolara ışıltı katan bu uygulama dozunda ve gerçekten parlak objelerin üzerine uygulandığında göz kamaştırıcı olsa da, çoğu zaman dozunda ve yerinde kullanılmadığı için çok abartılı duruyor. Şu an çok sevilse de, bu sebepten yakında demode olması kaçınılmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nigga.lover

ŞU GÜZELİM PİCSART'I SALAK SALAK SELFİELERİNİZ İÇİN KULLANMAYIN

heaatemyheart

Herkeste bir beğenilme kaygısı

yasminkoasg

bide şey moda spor yapan kadınların götünü çekip koyması layk almama olasıgı yok.

onurozalp18

İnstagramı toptan kaldırın bitsin bu işkence

can_can

Başımız göğe erecek elalem bizi beğenince

Görüş Bildir