Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bedensel Engelli Arkadaşını Her Gün Sırtında Okula Taşıyan 12 Yaşındaki Koca Yürekli Çocuk

-

Çin'de yaşayan Xu ve Zhang en yakın arkadaşlar. Zhang, ender görülen bir kas hastalığı sebebiyle yürüyemiyor. Xu ise her gün okula onu sırtında taşıyor ve tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

Kaynak 1 2

Çin'de yaşayan 12 yaşındaki Xu Bingyang'ın en yakın arkadaşının ismi Zhang Ze. Zhang'in ender görülen bir kas hastalığı var ve bu nedenle yürüyemiyor.

Zhang, dört yaşında iken ender görülen bir kas ve sinir sistemi hastalığı olan myasthenia gravis'e, halk arasında bez bebek olarak bilinen hastalığa yakalanmış. Zhang, hiç yürüyemiyor fakat belki de pek çok insanın bulamayacağı tarzda bir arkadaşı var.

Xu, birinci sınıftan beri Zhang'ı her gün sırtında okula taşıyor ve onunla ilgileniyor.

Aynı zamanda yemek yemesi için onu kafeteryaya, ihtiyaçları için tuvalete, yani aslında gittiği her yere onu Xu götürüyor.

Zhang'ın herkes gibi eğitimini alabilmesi için Xu, her anında onun yanında oluyor hatta Zhang'ın "bastonu" olmayı çok sevdiğini söylüyor.

Zhang, dostu için şöyle diyor: "Xu Bingyang benim en yakın arkadaşım, her gün benimle ders çalışıyor, sohbet ediyor, oyun oynuyor. Bana bu şekilde baktığı için ona çok teşekkür ediyorum." 

Xu ise arkadaşını sırtında taşımaktan hiç yorulmadığını hatta bunun çok kolay olduğunu söylüyor.

"Ben kırk kilodan fazlayım. Zhang ise yalnızca 25 kilo. Yani onu taşımak benim için hiç sorun değil." 

Xu'nun geleceğe dair en büyük hayali ise, gönüllü çalışmalar yapmak ve ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmak.

Xu'nun öğretmenlerinden biri şöyle diyor: "Bunu 6 yıldır yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Bir kere bile öğrencilerin ya da öğretmenlerin önünde şikayet ettiğini görmedim."  Xu' ya ilk üç yılda bir arkadaşı daha yardım ediyormuş fakat oyun oynamaya ve çalışmaya vakit bulamadığı için bunu bırakmış. 

Xu ise şöyle diyor: "Ben ondan büyüğüm ve düşündüm ki ben yardımcı olmazsam kimse olmayacaktı." 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berbernursena

Allah bu insanları korusun.

kaancngiz

çocuk kimse senden daha büyük adam olamaz bu amınakodumun dünyası sen ve varsa senin gibilerinin hatrına dönüyor

ashirogi-muto

Aklıma Ichi Rittoru no Namida geldi :(

Görüş Bildir