Bebekleri Ağlayan Ailelerin Uçağa Binmemesini Söyleyerek Tartışma Yaratan Kullanıcıya Gelen Yorumlar

1.2bPAYLAŞIM

Biraz anlayışlı olmanın kimseye zararı yok...

Cafe, otobüs, tren ya da uçak gibi toplu alanlarda bebeklerin ağlamalarından hep şikayet edilir. Hatta bazı durumlarda sinirlerine hakim olamayan insanlar anne/baba ile hararetli tartışmaya bile girer.

Genel olarak bu alanlarda bebek seslerine tahammül edilemiyor. Bakışlar, homurtular aileyi strese sokarken öte yandan çok da mahçup ediyor. Bazı insanlar da çocuklu ailelerin özellikle toplu taşımaya binmemesi gerektiği sonucuna varıyor. Bu sonuç da haklı olarak anne/babaları kızdırıyor ve bunun üzerinden çoğu kez tartışmalar yaşanıyor.

Twitter'da da bir kullanıcı uçakta ağlayan bebeklerden rahatsız olduğunu ve ailelerin binmemesini söyledi.

Haliyle bu paylaşım nedeniyle de anne/babalar ve çocuksuz bireyler karşı karşıya geldi. Özellikle çocuğu olan insanlar tepki gösterdi.

Tüm bu eleştirilerin yanında bazı kullanıcılar da bu paylaşıma destek verdi.

İnsanların kısacık bir süre bile olsa bu tarz şeylere dayanamaması beni şaşırtıyor. Peki sizin düşünceniz ne?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurremkarmeruk

Bir bebek yolculuk boyunca hiç susmazsa orada insanların rahatsız olmaya tabi ki hakkı var. Sorun anne ve babada. Ayrıca işe gidiş ve işten çıkış saatlerinde bebek arabalı annelerin toplu taşıma araçlarını kullanmamaları önemle rica olunur.

1913

Burada şikayetçi olanlar bık bık yapan mitoz bölünerek çoğalan tipler.sanki kendileri bebekken etrafa rahatsızlık vermemişler..inşallah 7 sülaleniz bu durumdan kurtulmaz.en kısa mesafede bile yanına,önüne arkasına ağlayan çocuklu birileri biner ve hayatınız hep böyle geçer.Bir de yanlış anlamayın ama SKE SKE çekeceksiniz.Hiçbir bok yapamazsınız en fazla kulaklıkarınızdaki müziğin sesini biraz daha açarsınız ergen denyolar.

xvala

Otobüs ya da tren yolculuğunda cocuk varsa eyvah diyorum, yolculuk zor geçecek, neden? çünkü bizdeki çocuklar genellikle zırıl zırıl ağlar oluyor, çocukları seven biri olarak elbet empati kuruyorum buna rağmen bu önyargı neden oluşuyor dersek? öncelikle, her çocuk ağlar, ağlamayan çocuk yok, yalnız kendini yırtar derecede huzursuz saatlerce susmayan çocuk en çok bizim ülkemizde var!.. Avm de markette, yolculukta... tabi ki herkesin özel arabası, taksiye verecek parası yok, kaldı ki uçak , vapur vb topluma taşıma araçlarını kullanmaları en doğal hak, buna itiraz eden zaten terbiyesizdir..Çocukları görmek her zaman iyi hissettirir insana kendini... gözlemliyorum, bazı ailelerin çocukları tatlı uysal söz dinleyen oluyor, anneye bakıyorum mutlu huzurlu olduğu belli bir kadın, yabancıların gittiği otellere gidin ağlayan çocuk duymazsınız, bizdekiler ise sinirleri bozuyor yalan yok, çünkü anne baba huysuz ise bebekte, çocukta huysuz olur söz dinlemez

alper-akbulut5

kimse çekmek zorunda değil bunu

muhiddin-ayyildiz

ya aslında ikiside haklı

Görüş Bildir