Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Sevilen 9 Kokteyl Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa
 > Yemek

1. Margarita

1. Margarita

Margarita, genellikle tekila ve limon suyunun karıştırılmasıyla ortaya çıkan meyveli içki türüdür. İçerisinde ayrıca buz ve cam bir bardağın kenarında meyve dilimi olacak şekilde servis edilir.

2. Martini

2. Martini

Martini beyaz şaraba şeker, alkol, su, karamel, baharat ve kokulu bitkilerin eklenmesiyle hazırlanır. Martininin alkol oranı %15 ile %20 arasında değişir.Martini kadehi geniş ve sığdır. Dry Martini kadehine kürdan batırılmış bir yeşil zeytin veya limon kabuğu ilave edilir.

3. Mojito

3. Mojito

Mojito geleneksel bir Küba alkollü kokteylidir. Mohito geleneksel olarak beş malzeme ile hazırlanır: rom, şeker (geleneksel olarak şeker kamışı suyu), misket limonu, soda venane.Mojito şeker ve canlandırıcı narenciye ve yeşil nane kombinasyonuyla romun potansiyel sertliğini maskeler.

4. Sangria

4. Sangria

Sangria, meyveli bir şarap kokteylidir. Tipik olarak içinde kırmızı şarap, meyve parçaları, şeker veya bal gibi bir tatlandırıcı ve rom ya da votka gibi kuvvetli bir içki bulunur.

5. Piña Colada

5. Piña Colada

Piña Colada, İspanyolcada piña (ananas) ve colada (aahte) sözcüklerinden oluşan tatlı, rom tabanlı, hindistan cevizi yağı ve ananas suyu karıştırılarak yapılan ve soğuk içilen bir kokteyldir. Özellikle Orta ve Latin Amerika ülkelerinde popüler bir içkidir.

6. Sex on the beach

6. Sex on the beach

Sex on the Beach, votka, şeftali, Schweppes, portakal suyu ve kızılcık suyundan yapılan bir kokteyldir. Malzemeler genellikle bir karıştırıcıda buzla birlikte karıştırılır. IBA'nın (Uluslararası Barmenler Birliği) resmi kokteylleri arasındadır.Türkiye'de genellikle Vodka, Archers(bir çeşit şeftali likörü), Tequila, grenadine(nar Şurubu) ve Portakal Suyundan Yapılır.

7. Crusta

7. Crusta

Crusta: Crusta İngilizce bir kelimedir ve kabuk, kabuklu, kabukluya ait anlamları vardır. Bar dilinde crusta, içinde helezon şeklinde soyulmuş limonun kabuğu bulunan güzel görünüşlü ve lezzetli bir içkidir. Crusta, shaker’da bol kırık buzla hazırlanır. Kenarı şekerlenmiş balon bardakta (yoksa kanyak bardağı) pipet ile servis edilir. Garnitür olarak kokteyl kirazı da konabilir.

8. Julep

8. Julep

Julep: İngilizce bir kelime olan julep, Amerika’da şeker, buz ve nane ile yapılan içki anlamına gelir. Genel olarak julep şöyle hazırlanır; bir highball bardağı veya whisky bardağı kar buz ile doldurulur. Diğer bir bardakta bir kaşık su ile şeker eritilir, taze nane konulur ve ezilir. Bu karışım içi buz dolu bardağa dökülür ve üzerine reçetedeki alkollü içki ilave edilerek karıştırılır. Birkaç taze nane yaprağı, üzüm (nadiren portakal dilimi) ile garnitürlenip pipet ile servis edilir

9. Pousse Cafe

9. Pousse Cafe

Pousse Cafe: Adından da anlaşılacağı gibi Fransa kaynaklı içkilerdir. Çeşitli yoğunluktaki ve renkteki likörlerle diğer bazı içeceklerin bir bardakta birbirine karıştırılmadan üst-üste konulmaları ile hazırlanır. Güzel görünüşlü ve tatlı oldukları için daha çok bayanlar tarafından tercih edilirler. Pousse cafe’lerin hazırlanması çok dikkat ister. Ayaklı ve ince uzun pousse cafe bardağına reçetedeki içkiler yoğunluklarına göre konur. Diğer içkiler bir kaşık sırtından yavaş yavaş akıtılarak alttaki içkiye karışmayacak şekilde ilave edilir. (Bu iş için kokteyl master denilen bir alet vardır. Onun yardımıyla içkiler birbirine karıştırılmadan kolayca konabilir.) Pousse cafe’ler mutlaka bir pipetle servis edilir. Amerika’da bu içkiye ‘Rainbow Cocktail’ denir. Pousse cafe’lerde içkilerin yoğunlukları önemlidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
192
86
42
21
20
19
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?