Bazı Haber Sitelerine Erişim Engellendi

 > 
9PAYLAŞIM

İnternet yayıncılığı yapan ABC Gazetesi, Gazeteport ve Medyscope ile Karşı Gazete'nin internet sitelerine erişim engellendi. Bu haberden bir kaç saat sonra bir açıklama yapan Medyascope, yapılan itirazların ardından erişim engelinin kaldırıldığını duyurdu. Diğer sitelere uygulanan engelleme ise devam ediyor.

Erişim engellemesi kararının gerekçesine dair bir bildirim yapılmadığı belirtilirken, bu sitelere giren kullanıcılar, “Bu internet sitesi aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir. İSTANBUL 4. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 30-03-2015 tarih ve 2015/1617 sayılı kararı” yazısıyla karşılaştı.

Konuyla ilgili ABC Gazetesi Twitter hesabından "Okuyucularımıza duyuru: ABC Gazetesi'ne yurt içinden erişim hiçbir bildirim yapılmadan engellenmiştir. Bu özgür basına darbedir. Susmayacağız" açıklaması yaptı.

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da karara çok sert tepki gösterdi;  "ABC, faşizan AKP tarafından kapatıldı" dedi.

Gazeteport Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Hoş da, Gazeteport'a Türkiye'den erişimin engellendiğini belirterek; "Kimler nasıl hangi yöntemle yaptı araştırıyoruz" tweet'ini attı.

Medyascope Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır ise takipçilerine VPN önerisinde bulunurken, Medyascope'un Twitter hesabından, "Maalesef TİB sitemize erişimi engelledi. Gerekçeyi bilmiyoruz. Hemen itiraz edeceğiz. Desteğinize teşekkür ederiz." açıklaması yapıldı.

Birkaç saat sonra erişim engelinin kaldırıldığı duyuruldu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir