Bavul Dergisi'nde Yayınlanan Aslı Tohumcu'nun "Taciz" Konulu Yazısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

-

Bavul Dergisi'nin yeni sayısında yayımlanan Aslı Tohumcu'nun "Sen de yaptın, sen de!" başlıklı yazısı sosyal medyanın gündemine oturdu. Ayrıntıları içeriğimizde. 👇

Bavul Dergisi, geçtiğimiz günlerde yeni sayısını yayımladı.

Fakat içinde bulunan Aslı Tohumcu'nun #BenDe isimli yazısı çok büyük tartışmalara neden oldu.

İşte tartışmalar yaratan o yazının bir kısmı...

Ve tamamı!

Bu yazıda dikkat çekilmek istenen tacize ve tacizcilere dur demekti. Fakat olay bambaşka boyutlara ulaştı.

Twitter'a yayıldığı andan itibaren, tepkiler çığ gibi büyüdü!

Ama öte yandan farklı düşünenler de vardı...

Aslı Tohumcu gelen eleştiriler karşısında böyle bir açıklama yaptı:

Ve son olarak da Bavul Dergisi'nden bir basın açıklaması geldi.

Ancak henüz sular durulmuş değil!

Peki sen bu yazı hakkında ne düşünüyorsun?

Bu yazı beni çok rahatsız etti.
Bilemedim.
Bu yazıdan rahatsız olmadım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bergelmir

yaziya en doğru eleştiriyi yukarda facebook yorumlarindaki Murat Yücel, Yağmur Kuru ve Gil Galad adli kişiler yapmiş. aynen anlattiklari gibi durum işte. tebrikler.....bir de niye 'ben de' etiketi? her erkek mi arada sirada böyle sapikliklar yapiyor, bunu mu söylemeye çalişmiş kadin ? orasi da saçma.

tilbe-gunduz

Yazının rahatsız eden tarafı kullandığı üsluptaki iğrençlik değil, o sadece çarpıcılık katmış. Esas mide bulandırıcı olan şey, #BenDe etiketidir. Böylesi birleştirici bir etiket mağdurlar tarafından kullanılmalıdır, sapkın, vahşi suçluların ağzından kaleme alınmış bir şekilde değil.

doktorathena

Yazdığı yazı kendisini memnun etmiş ki yayınlamış ve övüne övüne bunu storide paylaşmış değerli yazar ablamız. Benim aklıma takılan olay şu kendi aramızda konuşup yazdıklarımızın bize ne faydası var ? Bir kadın veya bir çocuk taciz dayak gibi kötü bir olay ile karşı karşıya kaldığında onu savunup koruyabiliyor muyuz ? Yoksa oturduğum yerden bende böyle bir makale yazabilir '' farkındalık yarattım heyyo '' diye sevinebilirim. Tek bir bakış açısı altında kaybolmak sanırım bu oluyor. Uyanın yazıp çizmekle bu sorunlar geçmiyor.... Önce devletin kanunen yaptırımları artmalı ve biz halk olarak banane be çizgimizden kurtulmalıyız.

adem-karabal1

Bu mesele ile birlikte "Okuduğunu anlamak" kategorisinde bu yıl 122. sıraya geriler artık benim güzel ülkem. Şu yazıyı Google Translate ile çevirerek okusaydı bir asyalı, muhtemelen daha doğru anlardı... Olsun!

derin-a-clk

tüylerim diken diken oldu.. Kendi deneyimlerimi vs bilemem ama tacizi ve tacizciyi öven bir yazı olmuş. Evet algısı düşük demeye devam edin rahatsız olanlara....

Başlıklar

Twitterolay
Görüş Bildir